„Vakar su Arimantu (Mikaločiumi, „Kretingos“ vyr. treneriu) netgi pajuokavome, kad gal geriau likti antram. Laimėti – aišku, smagu, bet gauni ir galvos skausmo“, – pusiau juokais pusiau rimtai prisipažino naujųjų Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL“) čempionų „Jurbarko-Kario“ vyr. treneris bei vadovas Povilas Valaitis.
„Nėra ir to laiko pasidžiaugti. Suki galvą, kaip čia dabar išsisukti iš tos padėties“, – interviu su 15min tęsė 35-erių specialistas, kurio diriguojamas Jurbarko (vos 29-o pagal dydį šalies miesto) klubas debiutiniame sezone triumfavo NKL ir sportiniu būdu išsikovojo vietą aukščiausioje šalies krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).
Atsakymą reikia pateikti iki antradienio vakaro.
„Pirmiausia, reikia suprasti patiems, – teigė P.Valaitis. – Ne tik suprasti, bet ir įvertinti galimybę. Priimti, kaip didelį iššūkį, bet tuo pačiu – ir gyvenimo šansą. Ko gero, ir klubui, ir miestui.“
Dar vakar vakare jis skraidė į orą ant auklėtinių rankų. Stebuklingai Lietuvos krepšinio kopėčiomis kylantis Jurbarko – kiek daugiau nei 10 tūkst. vietų – krepšinio klubas stebuklingai triumfavo debiutiniame NKL sezone. Finale „Jurbarkas-Karys“ 3:1 pranoko „Kretingą“.
Suprasti akimirksniu: „Jurbarko-Kario“ istorija
- Tik 2016 m. įkurtas klubas dar 2021-aisiais žaidė RKL B divizione.
- Pakilę į Regionų krepšinio lygą (RKL), jurbarkiečiai jau pirmajame sezone finišavo prizininkų gretose – užėmė 3 vietą.
- 2022 m. „Jurbarkas-Karys“ jau laimėjo RKL, sportiniu keliu pakilo į NKL ir debiutiniame sezone tapo čempionu, įgaudamas teisę kilti į LKL.
Pateikti atsakymą dėl kilimo į aukščiausią šalies krepšinio lygą, „Betsafe-LKL“ vadovai reikalauja iki balandžio 30 d. vakaro.
„Labai sunku į tokį klausimą atsakyti taip greitai. Pasakyti, kad mes būsime – nesunku, bet lygiai taip pat po 4 savaičių galime pasakyti, kad jau nebebūsime. Sprendimas turi būti atsakingas ir pasvertas“, – teigė P.Valaitis, pažymėdamas skaudžią Gargždų ir Prienų miestų istoriją, kurių klubai ne tik neišsilaikė LKL, bet ir bankrutavo.
„Didžiausias iššūkis yra biudžetas“, – neslėpė „Jurbarko-Kario“ vadovas.
Laimėti NKL jurbarkiečiams šiemet pavyko su 150 tūkst. eurų biudžetu. P.Valaitis skaičiuoja, kad norint kilti aukštyn reikia mažiausiai milijono – 800 tūkst. eurų siekia minimalus LKL biudžetas, o dar 100–200 tūkst. kainuotų arenos rekonstrukcija.
„Reikėtų pakeisti nusidėvėjusį parketą, švieslentę, įrengti papildomas sėdimas vietas. Tačiau svarbiausia, kad erdvės tam yra. Tą minimalų kiekį – 1200 vietų – tikrai įrengtume. Gal netgi daugiau – 1500“, – dėstė P.Valaitis, kurio auklėtiniai šiemet žaidė 500 vietų arenoje.
„Sunkiausias klausimas – dėl biudžeto. Čia ne į „Maxima“ nueiti ir apsipirkti už 100 eurų. Reikia surinkti milijoną. Vienu skambučiu tokių sumų nesurinksi, neįtikinsi. Auginti biudžetą reikėtų kartais. Bet lyga – aukščiausia, normalu, jog joje reikia didesnio biudžeto.
Kalbėjome su miestu. Nesako „ne“, bet ir nesako „taip“. Negali taip imti ir pažadėti dabar, labai trumpas terminas. Nenoriu užbėgti įvykiams už akių, bet iš to, ką girdžiu, manau, kad bendromis jėgomis pavyktų sulaukti didesnio finansavimo iš savivaldybės. Kitas klausimas – generalinio rėmėjo suradimas.
Be to, jeigu jau kilti, tai nesinori tapti patrankų mėsa. Norisi bent jau kabintis į atkrintamąsias, o ne gyventi vien tik dėl išgyvenimo. Nusisuks ir sirgaliai, jei rezultatai bus neigiami. Emocinis sportas, viskas suprantama, – pliusus ir minusus dėliojo P.Valaitis.
– Buvo keli pasiūlymai – nori ateiti į klubą, nusipirkti pavadinimą, investuoti, bet tai nėra tie investuotojai, kurie mus šiandien domintų.
Tikrai nėra net minties parduoti organizaciją. Kaip ir žaisti kitame mieste. Jeigu jau žaisime LKL, tai darysime Jurbarke. Ne Mažeikiuose, Tauragėje ar Raseiniuose. Jurbarko komanda turi būti Jurbarke. Mūsų krepšinio dvasia turi būti čia, o ne kitame mieste ar rajone.“
Jurbarko klube P.Valaičiui tenka sukti galvą ne tik dėl komandos treniruočių, bet ir visų vadybinių dalykų.
„Tai nėra dalykas, kuriuo galėtum pasigirti, bet šiandien dar tenka dirbti šiuos abu darbus. Kartais dėl to būna gerai, bet iš kitos pusės – darbų tikrai per daug“, – pripažino „Jurbarko-Kario“ vyr. treneris ir vadovas.
Iki NKL aukso jurbarkiečius atvedė veteranų trio – 44-erių Mindaugas Lukauskis, 42-ejų Vytautas Šarakauskas ir 41-erių Tomas Delininkaitis. Vis dėlto visos sutartys su komandos žaidėjais pasibaigė, o P.Valaitis neslepia, kad aukščiausioje lygoje ekipa turėtų ženkliai.
„Realiai su niekuo apie ateinantį sezoną dar nesame kalbėję. Tik vakar tapome čempionais, tad šiandien – tokia euforijos diena.
Smagu, kad tie mūsų flagmanai veteranai šiame lygyje buvo vedantys žaidėjai. Tomas, Mindaugas ir pabaigoje sužydėjęs Vytautas. Aišku, reikia suprasti, kad žiūrint į aukščiausią lygį – ten intensyvumas, pajėgumai ir meistriškumai yra kiti. Tačiau tikėčiau, kad jie visi trys tame LKL dar galėtų kažkiek pridėti. Tomas, su savo noru ir degimu, Mindaugas. Vytautui, gal būtų kiek sunkiau, kaip jo pozicijos žaidėjui. Nežaistų jie tiek minučių, bet kokybės tikrai negadintų.
Jeigu jau žiūrime į aukščiausią lygį, manau, visi supranta, kad didžioji dalis komandos turėtų atsinaujinti“, – teigė P.Valaitis.
Vis dėlto į svarbiausią savo karjeros klausimą atsakymo jis kol kas dar neturi. Nors laikrodis sparčiai tiksi.
„Patys sudeginome savo 5-erių metų planą (juokiasi). Pakilome į NKL su vizija ir siekiu laimėti jį per 5-erius metus. Išėjo taip, kad laimėjome jau per pirmus. Dabar reikia naujo plano.
Jeigu dabar pasakysi „ne“ aukščiausiai lygai – galbūt po to visą gyvenimą graužiesi, kodėl nepabandei“, – pokalbį užbaigė „Jurbarko-Kario“ vadovas.
Iš didelio rašto išėjo iš krašto :
‘…sportiniu būdu iškovojo…’ – o kokie dar būdai būna sportuojant?