Metų darbais pintą kraitę ruduo pripildo derliumi – ir žemės atseikėtu, ir kasdieniu kaimo žmonių rūpesčiu apglėbtu. Į tradicinę, trisdešimtąją, „Metų ūkio 2023“ šventę Jurbarko krašto ūkininkai ir aktyvūs seniūnijų bendruomenių žmonės rinkosi lapkričio 25-ąją. Atnaujintame Jurbarko kultūros centre iškilmingai apdovanoti geriausieji rajono ūkininkai, o savivaldybės įsteigtomis „Bitutėmis“ – kaimo darbščiausieji.
Metų geriausieji
Darbu ir jau įgyta patirtimi kelią iki aukščiausios pakylos nusitiesė Lina ir Donatas Jackiai. Jų ūkis Eržvilko sen. Pašaltuonio kaime šiemet įvertintas pirmąja vieta. Pradžia – nuo kelių dešimčių hektarų 2007-aisiais pasinaudojus ES parama jauniesiems ūkininkams ir ūkininkaujančių tėvų pritarimo. Dabar ūkis išplėstas iki 366 ha, kuriuose auginami kviečiai, rapsai, kukurūzai, kitos kultūros, daug dėmesio skirta technikos atnaujinimui, investicijoms į inovatyvias žemės ūkio priemones.
Seredžiaus sen. Pikčiūnų kaime nuo 2000 m. ūkininkaujantys Daiva ir Airinas Karpavičiai dirba 256 ha. Abu agronomai, ir kaip dauguma šio karšto ūkininkų, augina kviečius, rapsus, miežius. Vienoje jų sodybos pusėje veši sodas, kitoje – ošia parkas. D. ir A. Karpavičių ūkis įvertintas antrąja vieta. Treti – Šimkaičių sen. Paulių kaime ūkininkaujantys Drąsutė ir Eimantas Bikulčiai. Šeima nuo keliasdešimt hektarų ūkį išplėtė iki 154 ha, Be dėmesio auginamoms kultūroms, dar turi ir širdžiai ypač malonų užsiėmimą – bityną.
Sėkmė lydi atkaklius
Sveikindamas ūkininkus, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ūkininkų bendruomenei padėkojo už pastangas kartu spręsti kylančias problemas. „Šiais metais buvo keletas dalykų, kurie tapo nemažu iššūkiu. Pirmiausia, tai pasėlių deklaravimas. Visi susidūrėte su daug įvairių naujovių, reikalavimų, kurie kai kuriais atvejais ir mums antakius pakėlė. Ačiū už jūsų darbus, buvo gera tuos metus būti su visa ūkininkų bendruomene, kuo toliau, tuo labiau susišnekam ir tai yra labai džiugu“, – sakė ministras.
Už sėkmingus bendruomeninio verslo projektus padėkas žemės ūkio ministras K. Navickas įteikė Padubysio bendruomenei ir Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonijai „Jurbarko sandora“. Ūkininkui Vygantui Baršauskui ministras padėkojo už pažangių technologijų diegimą pieno ūkyje, Svajonei ir Vladui Vaicekauskams – už strategijos „Nuo lauko iki stalo“ įgyvendinimą. Padėka skirta ir Eržvilko seniūnijos specialistui Antanui Giedraičiui.
„Labai smagu pasidžiaugti, pasižiūrėti į jūsų, jūsų kolegų, kaimynų pasiekimus, juos parodyti, pagerbti“, – sakė ministras kviesdamas kuo objektyviau vertinti kaimo situaciją, nes tuščiai žadėti – lengva, o sprendžiant problemas reikia didelės atsakomybės.
Ministrui antrino ir šventėje dalyvavęs Seimo narys Ričardas Juška: „Mūsų lūkesčiai ir reikalavimai dažnai prasikeičia, norim ar nenorim, visos valdžios turi įgyvendinti direktyvas ir reikalavimus, ir ne visuomet jos vienodai priimamos“.
Bendrystė gali daug
Kreipdamasis į ūkininkus Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius taip pat akcentavo bendravimą ir bendradarbiavimą, atveriantį kelius į sėkmę. Geroji mero žinia, kad Jurbarko krašto ūkininkai, skirtingai nuo daugelio kitų savivaldybių, šiemet nepatyrė šoko dėl žemės mokesčio. Mero įsitikinimu, tai irgi yra bendravimo su savivaldybės taryba, įsiklausymo rezultatas. „Kaimo žmonių autoritetai yra ūkininkai, daug pasiekę, daug turintys ir daug dalinantys. Ir tą savo bendrystę, savo stiprybę skleidžia kitiems, padėdami tiems, kuriems labiau reikia“, – kalbėjo S. Mockevičius.
„Metų ūkio“ šventę rengianti Jurbarko r. ūkininkų sąjunga, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko skyrius ir Jurbarko r. savivaldybė renka ne tik geriausius metų ūkius, bet pagerbia ir kitus bendruomeniškus, darbščius kaimo žmones. Šiems seniūnijų šviesuoliams skirtas apdovanojimas „Bitutės“ – taip pat simbolinis, liudijantis jų entuziazmą, darbą ir meilę savo kraštui. Kaimo darbščiausieji – tai Tautvydas Jackis iš Eržvilko, jam „Bitutė“ įteikta už bendruomeniškumą, pagarbą ir pagalbą žmonėms bei meilę žemei., sąžiningai atliekamą darbą. Apdovanojimas įteiktas girdžiškiams Eligijui ir Rimantui Pinaičiams, Danguolei ir Remigijui Šimulynams iš Juodaičių, Giedriui Greičiui iš Jurbarkų, Romai Pociuvienei iš Raudonės, Simonai ir Egidijui Marmakams iš Seredžiaus, skirsnemuniškiams Erikai ir Vaidui Norkams, smalininkietei Irutei Liaudenskienei, Sauliui Ivaškevičiui iš Šimkaičių, veliuoniškiams Daliai ir Arvydui Bakanams, Indrei ir Edgarui Ulevičiams iš Viešvilės.