Šeštadienį miesto parko atidarymo šventėje apsilankęs jurbarkietis liko nemaloniai nustebintas. Iš Juodaičių įmonės „Gaisanta“ vyras pirko rūkytos mėsos. Įmonė šventės dalyviams ir svečiams siūlė įvairių mėsos gaminių, ne pirmąkart dalyvauja šventėse, o prie jų prekystalio nusidriekia nemaža eilė.
Sekmadienį ryte pasistiprinęs nusipirktu kumpiu, jurbarkietis išvažiavo grybauti, tačiau netrukus sulaukė namiškių skambučio – maišelyje su mėsa šliaužioja kirmėlės.
Grįžęs iš miško vyras netruko įsitikinti pats, nes maišelyje tikrai ropojo maždaug pusės centimetro ilgio musių lervos.
„Nuėjome su šeima į parko atidarymo šventę ir nusprendėme nusipirkti porą kilogramų kumpio. Buvo dvi vietos, kur prekiavo mėsa. Norėdami palaikyti savus, nusprendėme mėsą pirkti iš vietinių, iš Juodaičiuose veikiančios įmonės „Gaisanta“. Pardavėja nuo didelio kumpio gabalo atpjovė tiek, kiek prašėme“, – pasakojo jurbarkietis.
Pasak vyro, mėsa pasirodė skani, jei ne tos kirmėlės. „Nieko tos lervos nepadarys, net jei ir suvalgysi, baltymų daug. Bet tikrai nemalonu. Dar būtų suprantama, jei būčiau pirkęs kokiame neaiškiame kioskelyje, bet čia – per šventę“, – ir juokavo, ir piktinosi jurbarkietis.
Radinys nustebino
Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininką ir valstybinį veterinarijos inspektorių Algirdą Pocių istorija su musių lervomis itin nustebino. Per ilgametę specialisto karjerą tai pirmas atvejis, kai skundžiamasi užterštais mėsos gaminiais, pirktais šventėje.
„Skundą priėmėme, važiuosime tikrinti įmonę. Tačiau mums šita istorija neaiški, nes pagal išduotą leidimą įmonė tokia produkcija net neturėjo prekiauti šventėje. Jokių pažeidimų nepastebėjo ir per šventę prekiautojus patikrinęs tarnybos specialistas“, – sakė A. Pocius.
Pasak viršininko, įmonė anksčiau jokių bėdų su tarnyba neturėjo. Ar neturės ir toliau, paaiškės po patikrinimo.
„Lervos išsivysto per keletą dienų. Tačiau gamybos procese musių kiaušinėliai vargiai galėjo patekti į mėsą. Įmonės privalo užtikrinti, kad nebūtų sąlyčio nei su graužikais, nei su vabzdžiais“, – tikino A. Pocius.
Specialistą taip pat stebina, kad nupirkta mėsa buvo ne firminėje pakuotėje ir neženklinta. Tačiau kumpį pirkęs jurbarkietis dėl tokių pastebėjimų gūžčioja pečiais – mėsą jam pardavėja įdėjo į paprastą polietileno maišelį, o kasos čekis tokioje prekybos vietoje neprivalomas.
Lervos – pavojingos
Kol tarnyba aiškinasi, kaip lervos atsirado pirktoje mėsoje ir iš kur atkeliavo pati produkcija, ją valgiusio vyro sveikatai kyla pavojus.
Musių kontaktas su maistu žmogui visada grėsmingas. Musės veisiasi bet kur – srutose, išmatų duobėse, kur tik nori. Visas jų kūnas apaugęs plaukeliais, todėl pakilusios nuo nešvarių krūvų ant savo kūno nešasi milijonus bakterijų. Jei ant stalo yra viliojantis kepsnys, musė tikrai nepasididžiuos ir prie jo pritūps palikdama ant maisto dalį savo bakterijų.
Bakterijos, patekusios ant maisto, randa puikią terpę daugintis toliau. Suvalgius tokio maisto galima užsikrėsti įvairiomis ligomis.
Kompensavo nuostolius
Po jurbarkiečio kreipimosi į VMVT, su juo susisiekė įmonės „Gaisanta“ direktorius Jonas Masiulis. Verslininkas klientui priekaištavo, kad šis pirmiausia kreipėsi ne į jį, o į kontroliuojančią instituciją, bet nuostolius atlygino. „Man direktorius aiškino, kad esą jie tokia mėsa neprekiavo. Tačiau aš žinau, kur pirkau. Turiu ir liudininkų“, – sakė vyras.
„Šviesos“ redakcijai susisiekti su J. Masiuliu nepavyko, jo telefonas išjungtas.
Lukas PILECKAS
ir rinkis prekę lietuvišką ir dar savo krašto. jau geriau važiuoti do Suwalkuw