Pradedame pažintį su mokyklų laikraščiais. Jie leidžiami kone kiekvienoje rajono mokykloje, o jaunieji korespondentai neretai yra ir mūsų „Žvilgsnio“ bendradarbiai. Tad kas jie ir apie ką rašo savo spaudoje? Šiandien pristatome Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos „Plunksnelę“.
Įdomu pavartyti archyvinius laikraščio numerius. „Plunksnelė“ Šimkaičiuose pirmąkart pasirodė 2007 m. Proga buvo neeilinė – mokykla minėjo 140 metų sukaktį, tad ir pirmosios „Plunksnelės“ nemažai rašė apie mokyklos istoriją. Tais pačiais metais Šimkaičių pagrindinei mokyklai buvo suteiktas generolo Jono Žemaičio vardas – ir apie šią iškilią asmenybę pasakojo mokyklos laikraštis.
„Plunksnelės“ leidėjas – žurnalistų būrelis „Kūrybinės plunksnos vaikai“, kuriam iki šių mokslo metų vadovavo mokytoja lituanistė Nijolė Jurkšaitienė, o dabar laikraščio vyriausiosios redaktorės kėdę užleido savo kolegei Daliai Aurelijai Milerienei.
Laikraščio leidėjų komanda – gausi ir kūrybinga. Devintokai Martynas Bičiulaitis ir Deividas Navakauskas – patyrę žurnalistai, jų plunksnai paklūsta ne vienas publicistinis žanras. Martynas mėgsta kurti kryžiažodžius, o Deividas moka redaguoti straipsnius. Evelina Baranauskaitė – fotografė, jos nuotraukos spausdinamos ne tik laikraštyje, bet dedamos ir į mokyklos internetinį puslapį. Septintokė Evelina Bakutytė, pasak mokytojų, pasižymi itin rimtu požiūriu į žurnalistiką, jos parašytuose straipsneliuose nestinga nei analizės, nei išvadų.
Visus metus puoselėjusi norą būti žurnaliste, šiemet į būrelį atėjo šeštokė Akvilė Viršilaitė, o Edgaras Bakutis pasekė sesės pavyzdžiu – jam irgi smagu būti žurnalistu. „Plunksnelės“ komandoje – ir šeštokai Miglė Jasaitytė bei Lukas Tvarijonas, penktokai Jurgita Rėbnerytė, Vakaris Mileris, Vidmantas Džiaugys – jie semsis patirties iš vyresniųjų ir miklins savo kūrybinius įgūdžius.
Šiemet jau nudžiuginę gražiu sveikinimu mokytojus jų šventės proga, jaunieji žurnalistai gavo būrelio vadovės užduotį – parengti interviu su pasirinktu žmogumi. Pasirinkti nelengva, bet užduotis įdomi – juk net ir mokytojui žurnalistas gali užduoti tokių klausimų, kokių per pamoką nepateiktų.
Praėjusiais mokslo metais „Plunksnelė“ dalyvavo mokyklų jaunųjų žurnalistų sąskrydyje „Apsidairyk. Žvelk giliau. Tausok“ ir pelnė ten interviu ir taikliausio mokyklinio laikraščio pavadinimo nominacijas.
Nors dabar žurnalistai dažniausiai rašo kompiuteriu, turbūt supratote, iš kur toks gražus Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos laikraščio pavadinimas. Juk senieji žodžio meistrai į rašalinę merkė plunksną ir raitė ja popieriuje savo mintis.