Pavasaris Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos merginų chorui „Saulė“ – įsimintinų renginių metas. Pirmąjį gegužės sekmadienį Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje „Saulė“ dainavo mamoms, kitą – dalyvavo tarptautiniame festivalyje Vilniuje, dar po savaitės – su choru atsisveikino kone trečdalis dainininkių, šiemet baigiančių gimnaziją.
Gegužės 7–8 d. „Saulės“ choras dalyvavo IV tarptautiniame vaikų ir jaunimo chorų festivalyje „Liepaičių draugai Vilniuje“, kurį rengia chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“. Šiemetiniame festivalyje dainavo tik merginų chorai.
„Į festivalį mus pakvietė jau rudenį. Nuo seno žinomas „Liepaičių“ choro aukštas meninis lygis, tad pakvietimą į jų rengiamą festivalį laikėme didele garbe ir labai atsakingai ruošėmės, – pasakojo Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos merginų choro „Saulė“ vadovė Danutė Lapienė. – Įspūdžiai po festivalio – nepakartojami. Renginys buvo puikiai organizuotas, dalyvavo labai geri chorai.“
Festivalio „Liepaičių draugai Vilniuje“ pirmasis koncertas vyko Šv. Kotrynos bažnyčioje. Dainavo Butrimonių gimnazijos, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos, Šiaulių universiteto merginų chorai, festivalio organizatorės „Liepaitės“. „Saulė“ atliko penkis lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius. Chorui dirigavo D. Lapienė, akompanavo koncertmeisterė Jolanta Gudelienė. Koncerto klausiusi ir atlikėjus vertinusi kompetentinga muzikų komisija Jurbarko gimnazisčių chorui skyrė nominaciją „Už savitą interpretaciją“
Įspūdingai bažnyčios erdvėje skambėjo A. Žigaitytės „Čiurlionio pasaka“ – kūrinį atliko visi chorai ir liaudies instrumentų ansamblis, taip festivalyje pažymėtos šimtosios kompozitoriaus mirties metinės.
Kitą dieną festivalio uždarymo koncerte „Sveikas, Vilniau“, surengtame Nacionalinės filharmonijos scenoje, be jau minėtų, dainavo ir chorai iš Estijos bei Vengrijos.
Festivalio lankstinuke „Saulės“ choras pristatomas kaip atviras naujoms pažintims ir bendradarbiavimui, tam, be abejo, pasitarnauja koncertai, konkursai, festivaliai.
Jurbarko gimnazijos merginų choras šiais metais pažymi savo gyvavimo dvidešimtmetį, tačiau choristės pasikeičia kas treji-ketveri metai – tokia mokyklinio kolektyvo specifika.
Šįmet su choru atsisveikino 14 merginų, baigiančių gimnaziją. Gegužės 13-ąją į išleistuvių vakarą Antano Sodeikos meno mokyklos aktų salėje atėjo dainininkių tėveliai ir bičiuliai. Buvo daug dainų, kelionių prisiminimų, sveikinimų ir atsisveikinimų. Bet atsisveikinusios su „Saule“ merginos turbūt neatsisveikins su daina, nes kai kurios su ja draugauja jau dešimtmetį.
Išleidusi beveik trečdalį dainininkių „Saulės“ choro vadovė nenusimena. „Ieškosime talentingų merginų, norinčių ir galinčių dainuoti, – sako D. Lapienė ir tikisi, kad rudenį choras pasipildys lygiavertėmis išėjusiosioms dainininkėmis. – Branduolys lieka – merginos pačios viena kitai padeda, pamoko, yra labai draugiškos naujokėms.“
„Manau, kad choro reikia vienodai ir man, ir mergaitėms. Jos ateina savo noru – negaliu joms nei geresnio pažymio parašyti, nei dar kuo nors papirkti, nes gimnazijoje nedirbu. „Saulė“ yra dainą ir gerų draugų būrį mėgstantis sambūris“, – įsitikinusi chorvedė D. Lapienė.