Sausio 3-ąją Panemunės pilies erdves užliejo meniška mintis ir kūrybos laisvė – nevaržoma, o kaip tik priešingai – išugdyta, įprasminta prabėgusio laiko ir naujų, dar tik vizijose atplaukiančių atradimų. Vinco Grybo memorialinio muziejaus Suaugusiųjų dailės studija, tądien pilyje paminėjo veiklos 25-metį, pristatydama parodą „Savistabos genezė“.
Šis projektas sujungė istoriją, meną ir kūrybos aistrą, paversdamas Panemunės pilį modernios saviraiškos simboliu. Panemunės pilis šiam įvykiui tiko kaip jokia kita erdvė. Istorinė aplinka, kadaise garsėjusi savo prabanga ir kultūros puoselėjimu, tapo idealiu fonu dailės studijos dalyvių kūriniams.
„Norėjome, kad darbai atsiskleistų tuščioje, istoriškai įspūdingoje erdvėje, kur niekas netrikdytų žiūrovo dėmesio – nei skulptūros, nei muziejiniai eksponatai“, – parodos sumanymą atskleidė studijos vadovė, menininkė Rasa Grybaitė.
„Savistabos genezė“ – pavadinimas, kuris iš pirmo žvilgsnio intriguoja ir kviečia gilintis. Pasak R. Grybaitės, šis pavadinimas apibūdina 25-erius metus trukusį dailės studijos dalyvių augimą.
„Per tuos metus studijos narės išmoko stebėti save, vertinti savo galimybes, drąsiai priimti kūrybinius iššūkius. Kartais iškildavo idėjų, kurios iš pradžių atrodė neįgyvendinamos, tačiau nuosekliu darbu viskas buvo įmanoma. Šis projektas – tai simbolinis įrodymas, kad kūryba neturi ribų.“