Dilemos gali persekioti visur ir visada. Viena iš tokių – taisyti ar remontuoti? Na, o kai kalbame apie brangius ir dažnai daug sentimentalios bei materialinės vertės turinčius įrenginius, kaip kad nešiojami kompiuteriai, klausimų gali būti daugiau nei atsakymų. Jeigu susidūrėte su lėtėjančiu ar prastai veikiančiu nešiojamu kompiuteriu, gali būti, kad jam padės remontas. Tačiau gali būti, kad to daryti ir neapsimokės finansiškai. Kaip žinoti ir ką rinktis?
Nostalgiška išeitis – remontuoti
Šiuolaikiniai remonto profesionalai yra tarsi modernūs burtininkai, naudojantys atsuktuvus ir programinę įrangą vietoje burtų lazdelės. Efektyviai atliktas kompiuterių remontas Vilniuje ar kitame mieste gali net prikelti nešiojamąjį kompiuterį iš numirusiųjų.
Tačiau prieš pradėdami pernelyg džiaugtis, atminkite, kad net ir burtininkų galia turi savo ribas. Nors pakeisti degradavusį akumuliatorių ar net sugedusią motininę plokštę yra įmanoma ir gali būti palyginti ekonomiškas sprendimas, kai kurie remonto darbai gali kainuoti beveik tiek pat, kiek naujas įrenginys ar net daugiau.
Be to, dėl to, kad taisomas jau naudotas laptopas, reikia įvertinti riziką, kad problema gali kartotis arba atsirasti naujų bėdų.
Lengvesnė išeitis – pirkti naują kompiuterį
Statistiniai duomenys, kuriuos pateikia Consumer Repots rodo, kad remontuoti 5+ metų senumo kompiuterį dažniausiai nebeapsimoka.
Tačiau reikia prisiminti ir faktą, jog darbinius ar pramoginius kompiuterius dauguma keičia kas trejus-penkerius metus. Būkime realistais ir dėl to, kad naujos technologijos vilioja. Didesnė sparta, elegantiškesnis dizainas ir spartesnis programų ir žaidimų užkrovimas? Kaip ir aišku, kodėl gali vertėti seną kompiuterį keisti į naują.
Be to, jei jūsų nešiojamasis kompiuteris yra tikrai senas (pagal šiandieninius negailestingus, greitai besikeičiančius technologijų standartus), jis gali net nepalaikyti paskutinių programinės įrangos atnaujinimų. Pakeitę nešiojamąjį kompiuterį dažnai sutaupysite laiko ir išvengsite būsimų remonto išlaidų. Tačiau prie naujo įrenginio reikės priprasti, o ir investicijos bus nemažos.
Trumpas apibendrinimas
Jei esate iš tų, kurie mėgsta skaičiuoti, pagalvokite: kiek kainuotų remontas, palyginti su naujo prietaiso įsigijimu? Jei tai bus 50 % ar daugiau naujo prietaiso kainos, į remontą žiūrėkite skeptiškai.
Nors iš tvarumo pusės tai gali būti aplinkai draugiškesnė išeitis, bet jei nešiojamojo kompiuterio veikimas po remonto vis dar kabotų ant klaustuko ir sudarytų rūpesčių, bet ženkliai nepagerintų produktyvumo, gali būti, kad atėjo laikas jį atnaujinti. Juk dabar XXI amžius – laukti tris minutes, kol užsikraus naršyklė ar pasileis Windows‘ai – nebėra žavinga.