Pakiliai Naujuosius metus pasitiko Veliuonos kultūros centro tautinių šokių ansamblis „Veliuonietis”. Lietuvos liaudies kultūros centro surengtame respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių ir ansamblių konkurse „Pora už poros” „Veliuoniečiui” buvo skirta antroji vieta.
Respublikinis suaugusiųjų liaudiškų šokių konkursas „Pora už poros” Lietuvoje rengiamas nuo 1969 metų ir vyksta kas ketveri metai, išskyrus tuos metus, kai rengiamos Dainų šventės. Daug kartų šiame konkurse dalyvavęs „Veliuonietis” yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą, buvęs ir konkurso laureatu, dėl to ruošiantis renginiui ir ansamblio vadovė Adelė Baublienė, ir šokėjai norėjo pasirodyti kuo geriau.
Gruodžio 6 d. Kuršėnuose vykusiame konkurse veliuoniečiai varžėsi su pačiais stipriausiais Lietuvos liaudiškų šokių ansambliais – Joniškio „Jievaru”, Palangos „Bočiais”, Panevėžio „Linu” ir Šiaulių „Kalantiniu”. Dar prieš koncertą beveik visų ansamblių vadovai pirmąją vietą buvo linkę atiduoti „Veliuoniečiui”, turinčiam labai stiprią vokalinę ir instrumentinę grupę. Daugiau nei pusvalandį trukęs mūsų šokėjų, dainininkų ir muzikantų pasirodymas užbūrė ir žiūrovus – salėje be paliovos aidėjo plojimai.
„Veliuoniečio” koncertas buvo labai nuotaikingas. Mums patinka šokti smagius šokius – „Veliuonos kadrilį”, „Veliuoniečių patryptinę polką”, „Petronėlės polką”, „Kalatinį”. Šie šokiai visuomet sužavi žiūrovus, bet ne visada juos gerai įvertina komisija”, – sakė ansamblio vadovė A. Baublienė.
Lietuvos liaudies kultūros centro sudaryta komisija „Veliuoniečiui” šiemet skyrė antrąją vietą. Ansamblio vadovė išgirdo priekaištų, kad pagyvenusių žmonių kolektyvui parinkti per greiti šokiai, o kelios šokėjų poros neatitiko amžiaus kriterijų. A. Baublienė pripažino, kad komisijos narių argumentai svarūs, tačiau kažin ar teisingi.
„Konkurse buvome vienintelis kolektyvas, atvykęs iš kaimo. Kaime nėra lengva rasti tiek norinčių šokti pagyvenusių žmonių, antra vertus, kaip gali nepriimti jaunesnių, bet labai norinčių šokti ir pasiryžusių važinėti į repeticijas net iš tolimiausių kaimų? Džiaugiuosi, kad meno saviveikla tuos žmones užbūrė, kad ansamblyje jie rado gyvenimo džiaugsmą, ir visa širdimi palaikau jų norą garsinti Veliuoną”, – sakė A. Baublienė.
Vis dėlto konkursas ansambliui išėjo į naudą – Lietuvos liaudies kultūros centras kolektyvui suteikė aukščiausią, pirmąją, kategoriją. A. Baublienė įsitikinusi, kad tai ne vien jos nuopelnai – prie kolektyvo sėkmės daug prisidėjo vokalinės ir instrumentinės grupės vadovai Jadvyga ir Vidmantas Žemliauskai bei „Veliuoniečio” seniūnė Ramutė Dubinskienė, suprantanti ir globojanti visus ansamblio šokėjus. Neįsivaizduojamas „Veliuonietis” ir be Margaritos bei Petro Baršauskų, tvarkančių ansamblio finansus bei rašančių projektus.
Iš konkurso sugrįžusi ansamblio vadovė jau planuoja šių metų koncertus. Kuršėnuose „Veliuonietis” gavo kvietimą surengti koncertus Joniškyje ir Marijampolėje, jau seniai juos kviečia Vilniaus Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras. 2008 m. „Veliuonietis” surengė 20, o pernai – 18 koncertų, garsinusių Veliuoną ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Labai norime koncertuoti – juk tam ir liejame prakaitą repeticijose. Jei nebus galimybės išvykti į koncertus, ansamblis negalės įgyvendinti ir savo tikslo – garsinti Veliuoną”, – tvirtino A. Baublienė, jaučianti ansamblio narių nerimą dėl būsimos rajono kultūros įstaigų reformos.
Konkurse „Pora už poros” neblogai šiemet sekėsi ir Jurbarko kultūros centro ansamblio „Nemunėlis” šokėjams, dalyvavusiems vyresniųjų šokių grupių varžytuvėse. Panevėžyje „Nemunėliui” buvo skirta antroji vieta. Pasak šio ansamblio vadovės Jolantos Telišauskienės, tai labai aukštas įvertinimas, nes vyresniųjų šokių grupių kategorijoje varžėsi labai daug kolektyvų.
Daiva BARTKIENĖ