Radijo stočių žemėlapyje Jurbarkas – juodas taškas. Mieste radijo imtuvais nesunkiai galima išgirsti tik vieną stotį – Marijos radiją. Tačiau norintiems pasiklausyti Lietuvos radijo, „Radiocentro“, „M-1“ ar kitų stočių, toks noras gali likti neįgyvendinamas, nes transliacijų signalas tiesiog per silpnas.
Užgožia kitas stotis
Į redakciją ne kartą kreipėsi jurbarkiečiai, prašydami padėti išsiaiškinti, kaip čia yra, kad per visą radijo imtuvų skalę galima rasti tik Marijos radiją. Į redakciją ir užėję, ir skambinę žmonės nieko prieš šią radijo stotį neturi, tačiau norėtų klausytis ir kitų stočių, o tokio pasirinkimo Jurbarke, deja, nėra. Kitų radijo stočių arba neįmanoma „pagauti“, arba signalas labai silpnas, kurį galiausiai vis tiek užgožia Marijos radijas.
„Gyvenu V. Kudirkos gatvėje, ne miesto apačioje, slėnyje prie Nemuno. Turiu du radijo imtuvus, tačiau nė su vienu negaliu normaliai paklausyti Lietuvos radijo, girdisi tik Marijos radijo transliacija. Kartais su brangesniu imtuvu surandu Lietuvos radiją, bet vos pakrutinus aparatą vėl pasigirsta Marijos radijas“, – bėdas vardijo į redakciją užsukusi laikraščio skaitytoja.
Moters žodžiuose tiesos daug – Jurbarkas radijo žemėlapyje atrodo prastai. Tą geriausiai jaučia vairuotojai – automobiliuose radijo stotys užgęsta artėjant prie Jurbarko nuo Kauno pusės, pervažiavus miestą ir išriedėjus Tauragės link signalai vėl atgyja. Tik jokios mistikos čia nėra. Galingą siųstuvą turinti katalikiška nekomercinė Marijos radijo stotis Jurbarke pradėjo veikti 2014 m. Kitų radijo stočių programos priimamos iš Tauragėje, Raseiniuose ir Kaune esančių stočių, todėl Jurbarko apylinkėse, o ypač žemesnėse vietovėse, radijo imtuvus pasiekiančio Marijos radijo stoties signalas jas užgožia. Paprastesni radijo imtuvai neišskiria silpnesniais signalais sklindančių radijo programų.
Sumažino galią
Išeitį iš daugelį erzinančios padėties rasti nebus lengva, nes specialistai pirmiausia pataria problemos sprendimo būdų ieškoti parduotuvėse. „Radijo klausytojams patariame pasikonsultuoti su specializuotų parduotuvių pardavėjais ir įsigyti kokybiškus radijo imtuvus. Patartina, kad būtų automatinė radijo dažnių paieška, o pasirinktos programos išsaugojamos imtuvo atmintyje. Patikimiausias radijo signalo priėmimo būdas – naudoti stacionarų radijo imtuvą su tam skirta išorine antena. Daugelis automobilinių imtuvų taip pat be didesnių problemų priima įvairias radijo programas Jurbarke“, – sakė Ryšių reguliavimo tarnybos Tarptautinių ryšių ir visuomenės informavimo skyriaus Strategijos departamento vyriausioji specialistė Gintarė Ribinskienė.
Tarnybos specialistai taip pat tikina, kad radijo stotys įprastai veikia didžiausia leistina galia, taip, kad netrukdytų kitoms radijo stotims, įskaitant veikiančias užsienio valstybėse, todėl didinti tokių radijo stočių galios neleidžiama. Dėl šių priežasčių sustiprinti iš Tauragės, Kauno ir Raseinių transliuojamų signalų negalima.
Ryšių reguliavimo tarnyba gavusi Jurbarko gyventojų nusiskundimus kreipėsi su prašymu perpus sumažinti Marijos radijo programą siunčiančio siųstuvo galią, todėl dabar stoties siųstuvas veikia sumažinta 50 W galia.
„Jei tai nepadės, ieškosime kitų problemos sprendimo būdų“, – tikino G. Ribinskienė.
Lukas Pileckas
parasyta aprasyta,papasakota ir isgirsta,bet kas isto?