Kas sakė, kad pasakos gyvena tik tarp knygos viršelių? Gegužės 28-ąją Šimkaičiuose „apsigyveno“ keli nauji gyventojai – žvitri pelėda ir medinis ežiukas, nykštukas ir vilkas, kviečiantys atrasti lauko bibliotekėlę ir suolelį – prisėsti, paimti knygą ir leistis į jos pasakojamas istorijas. Lauko bibliotekėlės ir suolelio atidarymas sukvietė bendruomenę pabūti kartu ir pajausti knygos šilumą.
Iš širdies ir medžio
Lauko bibliotekėlė ir suoliukas – raseiniškio tautodailininko Ričardo Ramanausko rankų darbas. Bibliotekėlė primena pasakų namelį – mažytį, spalvingą, su atveriamomis durimis ir lentynėlėmis knygoms. Ji taps laikinu prieglobsčiu įvairiems literatūros lobiams, kuriais dalinsis visa bendruomenė.
Šalia namelio įsikūrė mediniai pasakų veikėjai – išdykėlis ežiukas, smalsus nykštukas, netgi šiek tiek rimtas, bet išraiškingas vilkas. O šalia bibliotekėlės pastatytą suolelį puošia išmintinga didžiaakė pelėda ir grakščios gervės.
Tautodailininkas R. Ramanauskas neslepia – jam dažnai sudėtingiausia sugalvoti, ką kurti. Tačiau šįsyk idėjos gimė greitai ir natūraliai – viskas dėl puikaus bendradarbiavimo su Šimkaičių bibliotekininke Jolanta Jucikaitė. „Šį kartą buvo labai malonu dirbti, nes Jolanta tikrai žinojo, ko nori. Tai labai palengvino visą kūrybinį procesą“, – sakė menininkas.
Ši idėja – tik dalis projekto „Skraidanti-muzikuojanti pasaka“, kurį parengė J. Jucikaitė. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Jurbarko r. savivaldybė, jam įgyvendinti skirta 3000 eurų. Pasak bibliotekininkės, šis projektas gimė iš noro sukurti jaukią, patrauklią erdvę vaikams – pagrindiniams bibliotekos lankytojams. Ir nors bibliotekėlė ir suolelis yra bene matomiausi projekto rezultatai, tai – tik pradžia.
Su muzika ir padėkomis
Atidarymo dieną skverelis prisipildė dainų, vaikų juoko ir bendrystės. Visi susirinkusieji buvo pamaloninti Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos mažųjų dainorėlių pasirodymu. Jų skambios dainos tarsi dar labiau sustiprino pasakišką atmosferą, paskleidė džiaugsmą ir šilumą.
Mokyklos bendruomenė taip pat parodė savo dėkingumą – bibliotekininkei J. Jucikaitei įteikta nuoširdi padėka už ilgametį, kruopštų darbą su vaikais. Tai ne tik simbolinis gestas, o įvertinimas žmogaus, kurio pastangomis Šimkaičių vaikai gali augti kultūriškai, kūrybiškai ir bendruomeniškai.
Jurbarko viešosios bibliotekos direktorė Rasida Bajorinaitė taip pat negailėjo gražių žodžių. Ji pasidžiaugė projektu ir pabrėžė, kad tokia bibliotekėlė – unikali visame rajone. „Kad bibliotekėlė būtų gyva, už ją atsakingas kiekvienas bendruomenės narys. Kviečiu ne tik imti knygas, bet ir atnešti savo, pasidalyti tuo, ką skaitome, kuo domimės. Tik taip ši vieta taps tikra gyva erdve – ne muziejumi, o pulsuojančia kultūros oaze“, – sakė R. Bajorinaitė.
Projektas tęsiasi
Pasak bibliotekininkės J. Jucikaitės, lauko bibliotekėlė ir suolelis – tik viena projekto dalis. Jau įvyko susitikimas su rašytoju ir animatoriumi Pauliumi Juodišiumi, kurio metu vaikai mokėsi iliustruoti pasakas ir patys jas kurti. Šimkaičiuose svečiavosi stalo teatras, kuris atskleidė, kaip pasakų herojus galima sukurti net iš paprasčiausių buities daiktų, tuo pačiu mokydamas tvaraus požiūrio į kūrybą ir gyvenimą. Rudenį, spalio mėnesį, laukia dar vienas renginys – susitikimas su animatoriais, kuris vainikuos visą šį kūrybinį ir bendruomenišką procesą.
Jei keliausite pro Šimkaičius – nepraleiskite progos užsukti į pasaką. Sustokite skverelyje, prisėskite šalia pelėdos, pavartykite knygą iš medinio namelio. O gal čia atrasite save, atgis nutolę prisiminimai ir plūstels gera nuotaika.
Tai jau devintoji lauko bibliotekėlė rajone – jas atrasite Eržvilke, Lybiškiuose, prie Pilies ir Raudonės bibliotekų, Seredžiuje, Vadžgiryje ir Viešvilėje. Jurbarke knygų avilys jau ne vienerius metus „dūzgia“ jaunimo parke.
Ligita Gražulevičienė

