Ketvirtadienį prie Jurbarko r. savivaldybės piketavo rajono futbolo bendruomenė. Susirinkę sportininkai bei futbolo entuziastai taip bandė atkreipti dėmesį į itin prastą rekonstruoto miesto stadiono būklę ir pačios sporto šakos padėtį rajone.
Jurbarko miesto stadionas nei pirmos, nei žemesnės Lietuvos futbolo lygos (LFL)varžyboms netinka ir artimiausiu metu netiks. Tokią žinią savivaldybei siunčia ne tik piketuojantys futbolininkai, bet ir Lietuvos futbolo federacija (LFF), nurodžiusi ne tik įrengiant stadioną paliktą broką, bet ir reikalavimus, kurių nesilaikė darbus atlikę rangovai.
Nors piketas vyko po savivaldybės langais, nei stadiono reikalus sprendžiančios komisijos vadovas, administracijos direktorės pavaduotojas Viktoras Ganusauskas, nei tos pačios komisijos narys ir sporto reikalus kuruojantis vicemeras Saulius Lapėnas pabendrauti su protestuotojais neišėjo. Pagal politiko ir valdininko dienotvarkes, jie abu tuo metu turėjo būti savivaldybėje ir dirbti su dokumentais.
„Sakyčiau, kad tai – įžūlumas ir nepagarba žmonėms. Juk valdžia išrinkta, kad dirbtų žmonėms, o jie net neišėjo pabendrauti ir mūsų išklausyti“, – sakė „Vulkano“ klubo prezidentas Gedinimas Eiza.
Savivaldybės vadovų pozicija nustebino į aikštę susirinkusius žmones. Protesto akcija nesidomėjo rajono tarybos nariai.
„Juk piketas buvo taikus, gražus. Vaikai pažaidė futbolą, išsakėme savo nuomonę ir priekaištus. Juk niekas riaušių neorganizavo. Tikrai nesuprantu tokio elgesio, nes ir meras prieš rinkimus sakė, kad stengsis, jog valdžia būtų atvira ir bendrautų su žmonėmis“, – kalbėjo piketą organizavusio „Vulkano“ futbolo klubo prezidentas G. Eiza.
Tačiau didžiausią futbolininkų pasipiktinimą kelia toli gražu ne valdininkų ir politikų požiūris į juos. Kaip „Šviesa“ jau rašė, rugpjūčio pabaigoje savivaldybėje su darbo grupe stadiono problemoms spręsti susitikę VšĮ „Jurbarko futbolas“, „Vulkano“ klubo bei LFF atstovai stadiono būklę įvardijo kaip tragišką, o savivaldybės pastangas spręsti problemas – nepakankamomis. Realių pastangų sutvarkyti stadioną futbolininkai nemato ir dabar. Todėl, nors ir pasirinkę taikią protesto formą, kovoti už galimybę žaisti pilnavertį futbolą, sportininkai žada iki galo.
„Tikėjomės, kad renovuotas stadionas bus geresnis už senąjį. Normalu to tikėtis. Planavome stiprinti komandą ir iš antros Lietuvos futbolo lygos pakilti į pirmą lygą. Aukšto lygio stadionas taip pat galėjo tapti puikiu postūmiu, galimybe ugdyti jaunuosius sportininkus. Deja, dabar net žemiausios lygos rungtynės stadione vykti negali, jis niekam netinka, net treniruotėms. Apmaudu ir tai, kad realių veiksmų iš savivaldybės pusės taip pat nematome, nors net pasiūlėme įmones, kurios gali ištaisyti broką ir tai nekainuotų daug, apie 12 tūkst. eurų“, – sakė Jurbarko „Vulkano“ klubo prezidentas G. Eiza.
Rugpjūčio 14 d. LFF Jurbarko r. savivaldybei pateikė išvadas, kuriose nurodomi esminiai stadiono trūkumai. Žemesnės, II Lietuvos futbolo lygos, rungtynėms stadionas netinka, nes veja nėra lygi ir plokščia, žolė nevienodai prigijusi, grunte yra akmenų – tai neužtikrina saugumo stadione. Taip pat neįrengtos teisėjų persirengimo patalpos su dušais.
Jei šiuos neatitikimus dar yra vilčių sutvarkyti, apie aukščiausios futbolo lygos rungtynes telieka pasvajoti. Stadionas pastatytas panaudojus Europos Sąjungos paramos lėšas, todėl jokie dideli pakeitimai artimiausius septynerius metus negalimi – tai draudžia sutartis.
Tačiau keisti, kad Jurbarke karaliautų futbolas, yra ką. Stadiono veja netinka ne tik rungtynėms, bet ir treniruotėms. Nėra teisėjams skirtų persirengimo patalpų. Įrengti atsarginių žaidėjų suolai užstoja vaizdą daugeliui žiūrovų, būtina koreguoti stogelį. Stadione nėra ir reikalaujamų 500 sėdimų vietų. Tribūnoje neįrengtos vietos su stalais žiniasklaidai. Neišplėtota ženklinimo ir nuorodų sistema. Neįrengti penki vėliavų stovai.
Tokia padėtis ne tik gresia rimtais nemalonumais savivaldybei, kuriai gali tekti gražinti milžiniškas paramos lėšas Europai už prastai įvykdytą projektą, bet kirto ir per „Vulkano“ galimybes žaisti II futbolo lygoje. Lietuvos futbolo federacija oficialiai pranešė, kad klubui namuose žaisti rungtynių neleis – jų žaisti tiesiog nėra kur. Tai ne tik apsunkins rungtynes, bet ir gerokai patuštins klubo kasą – komandai žaisti teks vykti į kitus miestus.
„Atsisakyti rungtynių ir kenkti komandai tikrai negalėsime, tikrai žaisime. Tačiau kiekviena išvyka kainuoja nemažus pinigus, todėl nelieka kitos išeities, kaip prašyti savivaldybės paramos ir tikėtis, kad politikai sporto nežlugdys“, – sakė G. Eiza.
Lukas PILECKAS
Tai kaip pridave ta projekta jei neatitikimu tiek daug. Tai gal tas projektas lewas buwo plius nusvilpe daugisu pinigu nei imanoma. Audita reik daryt ir aiskintis. Sodint ickalejimus vagis