Ketvirtadienį Girdžiuose apsilankiusios dvi romų tautybės moterys patyrė tikrą nesėkmę – jos prarado automobilį. Įtariama, kad miestelyje romės greičiausiai ieškojo aukų, iš kurių galėtų išvilioti pinigų. Atvykėlės apsimetinėjo draudimo bendrovės darbuotojomis ir prašėsi į pagyvenusių žmonių namus esą tikrinti draudimo dokumentų.
Pažymėjimų neparodė
Apie 12 val. įkyriai draudimo paslaugas siūliusių tamsaus gymio moterų viena girdžiškė pareikalavo parodyti darbo pažymėjimus. Atėjūnės dokumentų nepateikė ir skubiai pasišalino.
Girdžiškė apie galimas sukčiautojas pranešė tuo metu Jurbarke buvusiam Girdžių seniūnui Dariui Juodaičiui. Šis nusprendė reikalo pro pirštus nepraleisti ir nuskubėjo pasitikti į Jurbarką nurūkusių įtartinų moterų.
Su romių vairuojamu automobiliu estiškais registracijos numeriais D. Juodaitis prasilenkė ties buvusiu Susivienijimu. Seniūnas automobilį pasekė iki autobusų stoties sankryžos, kur tuo metu užsidegė raudonas šviesoforas.
„Išlipau iš mašinos ir filmuodamas priėjau prie „Nissan“ automobilio, paprašiau, kad vairuotoja pravertų langą, ir paklausiau, ką jos veikė Girdžiuose, kokius draudimus siūlė žmonėms. Moterys pažadėjo pasukti į kairę ir sustoti pasikalbėti. Tačiau užsidegus žaliai šviesai nurūko per Nemuno tiltą“, – pasakojo seniūnas.
Paliko automobilį
Susidūrimas su D. Juodaičiu ir vaizdo kamera sukčiautojas greičiausiai rimtai išgąsdino. Pervažiavusios tiltą Kiduliuose jos iškart pasuko prie Nemuno. Čia sukčės paslėpė automobilį miške, nusuko valstybinius registracijos numerius ir davė į kojas.
Apie paliktą įtartiną automobilį pareigūnams pranešė pro šalį važiavęs žmogus.
Apgavysčių padaugėjo
Pastarosiomis dienomis Jurbarko r. policijos komisariato pareigūnai gavo daug skundų dėl sukčių. Pradėta keletas ikiteisminių tyrimų dėl sukčiavimų telefonu, dar keletas piliečių pranešė apie bandymus apgauti.
Pareigūnai perspėja netikėti ir nepasitikėti telefonais skambinančiais žmonėmis, kurie praneša apie artimųjų esą padarytas avarijas ir reikalauja pinigų. Apie tokius atvejus iškart prašoma pranešti policijai.
Liepos 10 d. pranešta apie du sukčiavimo atvejus. Pirmoji auka nukentėjo Jurbarke. Apie 17 val. 73-ejų metų jurbarkietei paskambino moteris, kuri prisistatė jos pussesere ir pasakė, kad turi didelių problemų, todėl reikia pinigų. Netrukus į namus atėjo nežinomas vyriškis, kuris iš moters paėmė 250 eurų ir pasišalino.
Telefonu paskambinę sukčiai apgavo ir 85-erių veliuoniškę, išvilioję 400 eurų.
Liepos 11 d. nukentėjo 93-ejų metų Vajotų k. (Jurbarkų sen.) gyventoja. Apie 14 val. į laidinį telefoną paskambinusi apgavikė prisistatė moters anūke ir išviliojo 3300 eurų.
Dar viena apgauta moteris atsiliepė iš Skirsnemunės. Liepos 14 d. ji prarado tūkstantį eurų – sukčiai panaudojo įprastą schemą, paskambino ir išviliojo pinigus.
„Nusikaltimai vykdomi skambinant iš to paties numerio, tačiau tai yra išankstinio papildymo kortelė, todėl jos savininką surasti sunku. Tie patys sukčiai turi ir patalpinę internete įvairių skelbimų. Todėl raginame žmones prekes užsakinėti tik iš patikimų pardavėjų“, – sakė Jurbarko r. policijos komisariato Kriminalinių tyrimų skyriaus vyriausioji tyrėja Laura Strimaitienė.
Lukas PILECKAS
Seniūnas grubiai pažeidė valstybės tarnautojo etiką. Persekioti, filmuoti, tardyti, sankryžoje išlipti iš automobilio darbo metu seniūnams įgaliojimai nesuteikti. Gerbdamas įstatymą apie galimai daromą nusižengimą privalėjo pranešti policijai, be to nusikaltimas nepadarytas. Ar galima persekioti jeigu pasirodė įtartinas. Gal kam nors pats seniūnas štartinai atrodo.