Jurbarko Konstantino Glinskio teatras, kaip ir kasmet, minėjo teatro dieną. Šiųmetė šventė pažymėta dviem renginiais: kovo 25 d. Jurbarko kultūros centre pristatyta ilgai ir atsakingai brandinta knyga „Jurbarko Konstantino Glinskio teatras“, kurios sudarytojos – teatro režisierė ir vadovė Danutė Samienė bei kurį laiką Jurbarke dirbusi režisierė Agnė Banytė, o penktadienį teatro aktoriai, gerbėjai ir visi scenos meną mylintys jurbarkiškiai pakviesti į jaukų teatro nominacijų „Vanduo“ laureatų apdovanojimo vakarą.
Ketvirtą kartą įteikiamus apdovanojimus, pasak režisierės D. Samienės, teatro žmonės labai vertina. „Tai vakarai, į kuriuos visada pasikviečiame profesionalų, pabendraujame – tai labai suartina, gimsta nauji planai, kontaktai, naujos idėjos. Pasibuvimų ir apdovanojimų tikslas – pastebėti originaliausius atlikėjus, paskatinti debiutantus, padėkoti už supratingumą ir pagalbą“, – sakė D. Samienė.
Bene daugiausia į šventinę sceną buvo pakviesta spektaklio „Rimas pas Kęstutį“ kūrėjų. Šis spektaklis 2014 m. sėkmingai rodytas penkiuose Amerikos miestuose, pamiltas Jurbarko jaunųjų bei vyresnių žiūrovų buvo dosnus ir jame vaidinusiesiems: apdovanojimą nominacijoje „Užsienio lietuvių geriausiai įvertintas vaidmuo“ gavo Violeta Greičiūnienė už Rimo vaidmenį, o „Geriausio vaikiško vaidmens atlikėjo“ prizu įvertinta Giedrė Paulaitienė. „Metų debiutante“ tapo Virginija Šmatova, sukūrusi įsimintiną Birutės vaidmenį, „Metų vertėjo“ titulą gavo Ignas Kelpšas, taip pat vaidinęs šiame spektaklyje, tačiau nominaciją pelnęs už anglų kalbos žinių demonstravimą JAV bei aršioje kovoje nugalėjęs dar dvi pretendentes į šį apdovanojimą – D. Samienę, kaip vertėją iš aukštaičių kalbos, bei A. Banytę – žemaičių kalbos žinovę.
Ne tik spektakliui „Rimas pas Kęstutį“ bet ir „Blinda – svieto lygintojas“, „Elegija apie atsiskyrėlį Ignacą“ muziką sukūrė bei prie kitų spektaklių muzikinio apipavidalinimo prisidėjo ir „Metų kompozitoriaus“ laurus nuskynė Rūta Šličkutė, o „Metų dailininke“ paskelbta Almutė Budrytė-Busch, sukūrusi scenografijas ne vienam Konstantino Glinskio teatro spektakliui.
Laureatais tapo ir teatro veteranai Birutė Skandūnienė apdovanota kaip geriausia moteriško vaidmens atlikėja už vaidmenį spektaklyje „Rudens saulėje“, pastatytame pagal veliuoniškės rašytojos Danutės Joanos Žilaitytės noveles. Šiame spektaklyje Roko vaidmenį sukūręs Juozapas Abromavičius laimėjo „Geriausio vyriško vaidmens atlikėjo“ nominaciją. B. Skandūnienė pristatyta apdovanojimui „Geriausia epizodinio vaidmens atlikėja“ gegužės 9-ąją Rokiškyje vyksiančioje šventėje „Tegyvuoja teatras“.
Geriausio epizodinio vaidmens atlikėju pripažintas Liudas Kazlauskas, „Metų piliečiu“ paskelbtas Marius Mockaitis. Teatro režisierė D. Samienė pagerbta už nuopelnus teatrui bei knygos išleidimą.
Tradicija tapę ir Jurbarko teatro mėgėjų klubo steigėjų Aušros Vasiljevaitės-Kazlauskienės ir Giedrės Vasiljevaitės-Paulaitienės įsteigtų teatro ženklų-ordinų įteikimas. Keliaudamas po įvairias šalis teatras sulaukia daug pagalbos ir paramos iš užsienyje gyvenančių bičiulių. Tad prie jau apdovanotų teatro ženklu Dominykos Lafont (Prancūzija) bei Nijolės Sabataitytės-Levenson šiemet prisijungė Aldona Kleinytė-Kazlauskienė ir Rūta Pakštaitė-Cole iš JAV.
Teatro ordinai taip pat įteikti mokytojui, muzikantui Vincui Bakšiui bei visada teatrą remiančiai V. Šmatovai.
Vakaras neprailgo ir šiluma bei muzika lepino žiūrovus, nes scenoje nominantams dainas, šokius, pasakojimus skyrė būrys Jurbarko artistų: nuo kėdžių kėlė kapela „Santaka“, skardžiais garsais pergalę pranašavo Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos trimitininkų kvartetas, liejosi Gretos Beržinskaitės, Igno Icikevičiaus, Gabrielės Babiliūtės, Rūtos Šličkutės bei Arūno Samio atliekamos dainos, o šokį dovanojo Toma Paulaitytė, žiūrovų simpatijų prizo nusipelnė mažasis skaitovas Kristupas Bartusevičius.
Konstantino Glinskio teatrą sveikinimai iš Lietuvos liaudies kultūros centro bei Kauno mažojo teatro pasiekė el. paštu, o scenoje sveikinimo žodį tarė ir susižavėjimą visada stebinančiai jaukiais pasibuvimais išreiškė svečias iš Belgijos – Laakdalio bendruomenės ELE prezidentas Freddy van Den Brande.
Nors gražia tradicija tapęs „Vanduo“ gimė kaip Konstantino Glinskio teatro artistų įvertinimo vakaras ir yra rengiamas šio teatro bei teatro klubo lėšomis, režisierė D. Samienė neatmeta galimybės, kad prisidėjus Kultūros skyriui ir kitiems teatrams, jis galėtų išaugti į visos Jurbarko rajono teatralų bendruomenės renginį.
Jūratė Stanaitienė