Pašaukimas – grožis. Taip savo veiklą apibūdina sostinėje gyvenanti jurbarkietė Neringa Šimkutė. Ne vienus metus savo kelio ieškojusi moteris pagaliau suprato, kad jos tikslas – padėti moterims būti gražioms. Kursus pas vieną žymiausių Lietuvos grožio specialisčių Karoliną Taraškevič baigusi vizažistė sostinės madas mielai parveža į gimtinę ir moteris apdalija patarimais.
Vilniuje įsikūrusi jurbarkietė tikina visada svajojusi išmokti ne tik pati atrodyti nepriekaištingai, bet padėti taip atrodyti ir kitoms moterims. Neringa juokauja, kad didžiausia jos svajonė buvo padaryti tinkamą makiažą mamai.
„Padažyti jauną merginą, kurios veido oda lygi, nesudėtinga. Kur kas didesnis iššūkis tinkamai pagražinti vyresnę moterį. Labai norėjau to išmokti. Būdavo, važiuoju troleibusu, einu mieste ir stebiu moteris. Dauguma jų – labai gražios. Bet iki idealaus grožio trūksta kokios nors smulkmenos – šiek tiek pakeisti šukuoseną, kitokio makiažo ar rūbo. Nusprendžiau, kad turiu išmokti padėti, tačiau iki to – dar ilgas kelias“, – pasakojo Neringa.
Lemtingas burokas
Pašnekovė puikiai prisimena, kad pati pirmą kartą kosmetiką į rankas paėmė būdama keturiolikos. Simpatiška mergina tuomet puolė maskuoti kompleksą įvariusius raustančius skruostus. Dažytis pradėjo po to, kai mokykloje iš jos pasišaipė bendraklasiai.
„Stengdavausi užmaskuoti raudonį taip, kad nesimatytų nei jo, nei makiažo. Tačiau, jei nereikia maskuoti kažkokių kompleksus keliančių dalykų, patariu kosmetikos neliesti kuo ilgiau. Manau, kad merginoms santūriai dažytis reiktų pradėti ne anksčiau kaip keturiolikos“, – įsitikinusi Neringa.
Liepė vyras
Patinkančios veiklos moteris ieškojo ne vienus metus – išbandė daug, tačiau galutinai apsisprendė gimus vaikui. Neringa juokiasi, kad nerti į kosmetikos džiungles pastūmėjo motinystės atostogos ir vyras. Kol svarstė, ar tikrai verta vien į mokymus investuoti kelis tūkstančius litų, jos draugas Ramūnas pasakė – tiesiog eik ir daryk, nes kada, jei ne dabar?
„Domėjausi įvairiomis sritimis – dovanų ruošimu, dar šiuo bei tuo. Tačiau pabandydavau ir vis kažko trūkdavo, nepatikdavo. Todėl ir tą kartą dvejojau. Mokytis makiažo subtilybių – sena svajonė, tačiau baugino kaina. Galiausiai apsisprendžiau ir dėl to dar nesigailėjau“, – pasakojo Neringa.
Kursus lankė pas vieną garsiausių Lietuvoje makiažo specialisčių Karoliną Taraškevič. Neringa tokiu pasirinkimu džiaugiasi ne tik dėl puikių paskaitų, bet ir dėl to, kad specialistė po kursų savo studenčių nepamiršta – kviečia jas įvairiems darbams. Kadangi dirbti tenka televizijos, mados projektuose, didėja ne tik žinių bagažas, bet ir pažinčių ratas, kuris grožio versle itin svarbus.
„Dariau makiažą keletui žinomų žmonių, kurie maloniai nustebino. Tarkim, ne vienus metus, kaip ir daugybė žmonių, šaipiausi iš grupės „Naujosios pupytės“. Ypač nepatiko jos narė Vita. Tačiau teko ją gražinti vienai laidai ir likau sužavėta – pasirodė šauni ir nuoširdi moteris, puikiai pabendravome. Atsimenu ir atlikėjos Mios grupės būgnininkę. Būna, kad kartais atsiranda ryšys – dirbo daug grimerių, o ji sėdėjo ir laukė, kol atsilaisvinsiu būtent aš“, – prisiminė vizažistė.
Receptas – banalus
Neringa įsitikinusi, kad moteriai pasijusti laiminga yra kur kas lengviau nei vyrui – pakanka gražiai atrodyti. Tačiau nemažai moterų daro klaidų, todėl yra nepatenkintos savo išvaizda.
„Esu prieš perdėtą grožio kultą, tačiau mums kartais reikia pamiršti vyrus, vaikus, darbus ir pasielgti egoistiškai. Būtina pasielgti moteriškai – pasilepinti kokia grožio procedūra ar pirkiniu, elementariai prižiūrėti savo veido odą, plaukus ir kūną. Tik būdamos gražios mes būsime laimingos. Skamba banaliai, bet tai – tiesa. Dažnai nauja šukuosena ar batai gali atstoti kalną knygų „Kaip jaustis gerai“. Žinoma, knygos irgi būtinos“, – įsitikinusi jurbarkietė.
Smerkia „skrebučius“
Dažnai į gimtinę iš Vilniaus grįžtanti Neringa įsitikinusi, kad jurbarkietės besigražindamos daro keletą didelių klaidų. Dažniausios jų – soliariumas, per tamsus makiažo pagrindas ir ryškus makiažas, kai tam nėra jokio reikalo.
„Šiemet vyrauja, kaip aš sakau, tinginių mada – gražu yra natūralumas: minimalus makiažas, permatomas lūpų blizgesys, jokių užmaskuotų strazdanų, šešėlių. Ryškesnis makiažas tinka tik vakarui ar išskirtinei progai. Labai stebina, kad kai kurios jurbarkietės savo natūralų grožį slepia po storu kosmetikos sluoksniu, žaloja veido odą. Siaubas ima ir žiūrint į naudojamo peroksido kiekius, tigrines timpas, „skrebučius“ iš soliariumų, „kablus“, – žodžių į vatą nevyniojo pašnekovė.
Neringa prisimena makiažo paskaitą Jurbarko mamyčių klube. Pasimokyti grožio paslapčių susirinkusios moterys atsitempė didžiulius kosmetikos krepšius, tačiau nemažą dalį priemonių tiesiog buvo galima išmesti – jos buvo nekokybiškos. Kita dalis, nors ir labai brangi, nebuvo tinkamai pritaikyta kiekvienai moterų arba jos nemokėjo tinkamai pasinaudoti priemonėmis.
„Klaida, kurią pavadinčiau numeris vienas – per tamsus makiažo pagrindas. Iš dešimties moterų, kurios buvo paskaitoje, visų pagrindai buvo per tamsūs. Dabar labai populiari ir, aišku, brangi pudra – „Egipto žemė“. Tačiau dažniausiai moterys persistengia, pritepa per daug ir veidai tampa per tamsūs, dienos šviesoje atrodo nenatūraliai, kaip kaukės“, – tikino pašnekovė.
Dar viena klaida – antakiai. Dažniausiai moterys juos padaro per tamsius ir per siaurus. Juodi ir siauri antakiai ne tik atrodo nenatūraliai, bet ir sendina. Pašnekovė įsitikinusi, kad net brunetėms tamsiausias galimas atspalvis – tamsiai ruda, bet ne juoda spalva. Todėl itin svarbu tinkamai pasirinkti meistrą, kuris tvarko antakius, tokiomis procedūromis nereiktų užsiimti pačioms.
„Svarbu ne tik moterį gražinančio specialisto įgūdžiai, bet ir priemonės. Kartą Jurbarke man darė makiažą vestuvėms. Džiaugiuosi, kad tai buvo ne mano pačios šventė. Moteris grožio salone turėjo tik vieną pudrą. Pasakiau, kad ji per tamsi, tačiau mane įtikino, kad tiks. Tada teko įtikinėti, kad blizgančią pudrą nusausintų, nes vizažistei atrodė, kad riebalais blizgantis veidas – gražu. Iki dabar negaliu žiūrėti į save nuotraukose“, – sugadintą šventę prisiminė Neringa.
Pataria neskubėti
Vizažistę stebina ne tik lazdą perlenkiančios suaugusios moterys, bet ir dažytis skubančios paauglės. Jaunos merginos ne tik pasirenka pagal amžių netinkantį makiažą, bet didžiuliais prastos kosmetikos kiekiais nepataisomai sugadina savo odą.
„Dabar labai populiarios linijos, kuriomis pratęsiami akių kampai. Tačiau reikia suprasti, kad toks makiažas aštuntokei kasdien tikrai netinka. Tiktų, jei reiktų vaidinti katę ar kokia panašia proga. Tik vargu, ar per pamokas vaidinamos katės“, – juokėsi Neringa.
Moteris supranta, kad mažame mieste makiažo paslapčių mokytis galima tik vienoms iš kitų arba iš interneto. Važiuoti į kursus – labai brangu. Tačiau internete mokytojus pasirinkti reikia labai atsakingai, nes galima išmokti visai ne to, ko reikia.
Planuoja mokytis
Neringa įsitikinusi, kad moters grožis – ne tik tinkamas makiažas. Todėl vizažistė planuoja mokytis toliau – gilintis į mados tendencijas, aprangą, šukuosenas. Galutinis tikslas – tapti universalia patarėja kiekvienai dailiosios lyties atstovei.
„Jei moteris graži – ji pasitiki savimi. Jei pasitiki, lengviau visur – kasdien, pokalbyje dėl darbo, namuose. Juk ir vyras namuose pro chalatu vilkinčią žmoną praeis gal net nepažiūrėjęs, o į bent šiek tiek pasigražinusią tikrai pažvelgs. Mano tikslas, kad tokių moterų būtų kuo daugiau“, – sako Neringa.
Lukas Pileckas