Vos išėjus į lauką, šaltis kanda nosį, rausvina skruostus. Ilgiau pabuvus lauke, sveiką raudonumą pakeičia nemalonūs pojūčiai – tavo veidas tampa tarytum nuplikytas, lūpos dega, rankos sugrumba. Kad taip neatsitiktų, kosmetologė Ligita Aleksandravičienė primena moterims, kad žiemą einant į lauką veidą irgi būtina „aprengti”.
Jurbarke P. Cvirkos gatvėje veikiančiame kosmetologijos kabinete dirbanti grožio specialistė žiemą dažnai girdi moteris skundžiantis veido ir rankų odos problemomis. Žiemą problemų atsiranda daugiau, nes veido odą neigiamai veikia ne tik šaltis ir vėjas, bet ir sausas patalpų oras. Dėl to žiemą kosmetiką reikia rinktis ypač atidžiai.
„Manau, jau visos moterys žino, kad vakare reikia patepti veidą drėkinančiu, o rytą – maitinančiu kremu, kuris apsaugo odą nuo šalčio”, – įsitikinusi kosmetologė.
Pirma taisyklė – neišeik į lauką nepasitepusi veido, lūpų, rankų odos kremu. Moterims, kurios neturi apsauginio kremo, L. Aleksandravičienė pataria bent papudruoti veidą. „Pudra yra tarsi rūbas, pridengiantis veidą nuo vėjo ir šalčio. Vyresnio amžiaus moterims, kurios nemėgsta dažytis, tai reikėtų atsiminti bent žiemą”, – pataria kosmetologė.
Perkant kremą L. Aleksandravičienė pataria būtinai įsitikinti, kad jame yra vertingų odą puoselėjančių medžiagų. Būtiniausias – vitaminas E, maitinantis odą ir saugantis nuo šalčio. Gerai būtų, jei kremo sudėtyje būtų bičių vaško, nes jis padengia odą nematoma, bet gerai nuo aplinkos veiksnių saugančia plėvele.
Tačiau tai ne vienintelis gražią odą išsaugoti padedantis receptas. Kad oda neišsausėtų, L. Aleksandravičienė pataria moterims gerti daugiau vandens arba karštos žolelių arbatos, daugiau dėmesio skirti pilnavertei mitybei, nes odai būtinai reikia vitaminų E, A ir C.
Daug problemų žiemą moterims sukelia lūpų priežiūra. Taip yra dėl to, kad daugelis pamiršo, jog lūpų dažų, įvairiausių blizgių sudėtyje yra vandens. Todėl prieš dažantis reikėtų patepti lūpas natūraliu vazelinu. Idealus produktas, pasak kosmetologės, lūpoms ir rankoms nuo šalčio apsaugoti yra sviestmedžio sviestas.
Sviestmedžio sviestas – dangiška grožio emulsija, žinoma nuo neatmenamų laikų. Garsioji Egipto karalienė Kleopatra, laikoma grožio etalonu, šio Afrikoje augančio medžio sviesto kūno grožiui puoselėti sunaudodavo kalnus.
Gydytojai dermatologai teigia, kad sviestmedžio ekstrakte yra priešuždegiminių medžiagų, gydančių įvairiausius odos negalavimus. Jis gausiai prisotintas natūralaus vitamino A, kuris efektyviai maitina ir ramina sausą, šiurkščią, raukšlėtą, spuoguotą odą, skatina ląstelių atsinaujinimą. Vitaminas E veikia kaip antioksidantas, atitolinantis senėjimo procesus, mažinantis vėžinių ląstelių atsiradimo galimybę, gerina mikrocirkuliaciją.
Sviestmedžio sviesto sudėtyje taip pat yra kariteno, alantoino (tai natūrali medžiaga, aktyvinanti ir stimuliuojanti ląstelių veiklą) bei vitamino F. Sviesto sudėtyje esančios riebalų rūgštys nepakeičiamos odai drėkinti bei jos elastingumui palaikyti.
Emulsija, turinti sviesmedžio sviesto, naudojama veido, lūpų, nosies gleivinės, galvos, net itin jautrios paakių odos priežiūrai. Tai ir puiki priemonė žaizdelėms gydyti bei paraudusiai odai puoselėti. Juo gydomi odos įtrūkimai, nušalimai, šiurkšti padų oda, vabzdžių įkandimai, paraudimai bei raukšlelės. Klinikinėmis studijomis įrodyta, kad sviestmedžio sviestas atnaujina ir atgaivina odą mažiau nei per 4-6 savaites. Ji tampa švelnesnė ir glotnesnė.
Kosmetologė mano, kad neapsiriks ir tos moterys, kurios veido odą puoselės natūraliais aliejais. Tokių natūralių nerafinuotų ekologiškų aliejų siūlo Vilniaus „Kvapų namai”. Kosmetologė L. Aleksandravičienė įsitikinusi, kad specialiai pagaminti natūralių aliejų mišiniai yra kur kas geresnė priemonė nei iš cheminių medžiagų pagaminti kremai ar nežinia ko prisotintos kaukės.
Natūralius aliejus jau išbandė nemažai moterų ir visos, pasak kosmetologės, jais liko patenkintos. Populiariausios „Kvapų namų” produkcijos galima įsigyti ir L. Aleksandravičienės kosmetologijos kabinete P. Cvirkos gatvėje. Čia rasite ir natūralių produktų su sviestmedžio sviestu.
Į kabinetą užsukusioms moterims kosmetologė negaili patarimų. „Pastebėjau, kad dažniausiai konsultuotis ateina jaunos moterys, nors patarimų ir pagalbos labiau reikėtų vyresnėms. Nenoriu tikėti, kad brandaus amžiau moterys nesirūpina savo veido oda. Greičiausiai jos nedrįsta užeiti, mano, kad grožio priemonės ir procedūros brangios. Tikrai norėčiau turėti daugiau vyresnio amžiaus klienčių”, – neslėpė L. Aleksandravičienė.
Danutė BAKAITYTĖ