1 taisyklė. Išdėstykite lentynoseTeatras prasideda nuo rūbinės, o teisingas požiūris į maisto laikymą prasideda nuo kelinės į parduotuvę. Skirkite keletą minučių tinkamai paskirstyti pirkinius šaldytuvo skyriuose: šalčiausiose arčiausiai šaldiklio esančiose lentynose (jos gali būti viršuje arba apačioje, priklausomai nuo modelio) patogu laikyti dešrą ir sūrį, pieno produktus, varškę, pyragėlius su kremu. Nulinėje zonoje (šviežių produktų zonoje) laikykite atšaldytą mėsą arba žuvį, kurią rengiatės kepti per ateinančias dvi dienas, o daržoves, vaisius ir žoleles dėkite į stalčius. Pabandykite į tą pačią šaldytuvo zoną įdėti tos pačios rūšies maistą ir ingredientus, kurių tinkamumo vartoti laikas yra vienodas. Tai svarbu ne tik šalčio pasiskirstymo šaldytuvo viduje atžvilgiu, bet ir yra praktiška.
2 taisyklė. Atskirkite
Nepamirškite, kad maistas sąveikauja ne tik keptuvėje, bet ir šaldytuve. Mėsa ar žuvis gali sugerti pelėsinių sūrių kvapą, o skirtingi vaisiai ir daržovės gali pagreitinti vieni kitų puvimą. Geriau juos sudėkite į atskirus indus ir padėkite į skirtingas lentynas. Nelaikykite žalių ir paruoštų patiekalų, sūrio ir rūkytos mėsos šalia vieni kitų, nedėkite dešrelių kartu su žuvies patiekalais, o bananus, pomidorus ir citrusinius vaisius dėkite į vieną vaisių dėžutę.
3 taisyklė. Pasirūpinkite paruoštais patiekalais
Paruošti patiekalai po terminio apdorojimo (sriubos, kepsniai ir kt.) turi būti laikomi šaldytuve sandariai uždarytame inde ne ilgiau kaip 3–4 dienas. Palikti juos puode su nesandariu dangčiu nėra geriausias pasirinkimas. Pirma, patiekalas sudžius, antra, viskas, kas yra šalia, sugers pagaminto patiekalo kvapą. Į šaldytuvą nedėkite nieko, kas yra šilčiau nei kambario temperatūra, nes tai gali pažeisti temperatūros sistemą šaldytuvo viduje ir sugadinti garintuvą.
4 taisyklė. Nepamirškite likučių
Kartą per savaitę patikrinkite šaldytuvą ir padėkite maisto likučius bei maistą taip, kad jie būtų gerai matomi. Sūrio gabaliukai, vienišas pomidoras ar pasenę žalumynai gali papuošti naminę picą, tapti pyrago įdaru ar pagardu salotoms.
5 taisyklė. Kiekvienam sukurkite tinkamas sąlygas
Bet kuriam produktui reikalingos specialios laikymo sąlygos. Sukurkite jiems pačias geriausias sąlygas šaldytuve.
Dešrą ir sūrį tvirtai suvyniokite į vaškuotą popierių ar foliją, kad jie „neprakaituotų“ ir nepelytų. Niekada neužšaldykite sūrio ir dešros – tai nepataisomai sugadins jų tekstūrą ir skonį.
Žalumynai – atriškite ryšulėlį, atsargiai įdėkite šakeles į indą, uždenkite šlapia marle ir sandariai uždarykite. Taip krapai ir petražolės išliks švieži bent savaitę.
Pieno produktai – atminkite, kad pieno produktų tinkamumo vartoti laikas nustoja galioti po pakuotės atidarymo. Bet kurį atidarytą pieno produktą galima vartoti ne ilgiau kaip 24 valandas. Plastikinis butelis yra netinkamiausia talpykla bet kokiam pieno gėrimui (ypač šviežiam pienui) laikyti. Geriau supilkite jį į stiklinį ar keraminį ąsotį.
Padažai – parduotuvėje pirkti padažai turi būti laikomi originalioje pakuotėje, naminiai – stiklinėje arba keraminėje talpykloje su sandariu dangčiu. Niekada nepalikite šaukšto
padaže, priešingu atveju padažas įgaus metalo skonį.
Sviestas – laikykite gamyklinėje folijos pakuotėje arba sandariame inde. Ore sviestas greitai pasidengia geltona plėvele – ją reikia nuvalyti. Po to sviestą geriausia naudoti karštiems padažams ir kepiniams.
Daržovės ir vaisiai – paprikos, agurkai, ridikai, morkos geriau išlaiko savo savybes šaltyje. Ridikėlius pašlakstykite vandeniu ir laikykite užrištame maišelyje. O obuolių, ridikėlių ir pomidorų visai nereikėtų dėti į šaldytuvą. Ideali temperatūra jiems yra žemesnė nei kambario temperatūra (17 °C), todėl puikiai tiks spintelės stalčius. Supjaustytą arbūzą, svogūną, pomidorą, agurką ir viską, kas išskiria sultis ir laikymo metu gamina kondensatą, reikia sandariai uždengti plėvele arba pjūvio vietoje naudoti specialų silikoninį dangtelį.
6 taisyklė. Skirkite vietos mėsai ir žuviai
Mėsa ir žuvis turėtų būti laikomos sandariuose induose, o ne ant lentynos, nes abiejų produktų kvapas yra gana stiprus. Žuvys turi būti išskrostos kuo greičiau (vidus genda greičiausiai), tačiau neskubėkite išsiskirti su žvynais ir oda – jie apsaugo žuvį nuo sugedimo ilgesnį laiką (iki 48 valandų). Mėsa gali būti laikoma ilgiau, jei ji yra nepjaustyta, atskirta nuo kaulo (iki 5 dienų). Maltos mėsos tinkamumo vartoti laikas neviršija 8 valandų.
7 taisyklė. Pasirinkite didelio pajėgumo šaldytuvą
Šaldytuvui taip pat tenka svarbus vaidmuo ilgiau išlaikant produktus šviežius. Ekspertai rekomenduoja rinktis tokį šaldytuvą, kuris tinka visai šeimai ne tik pagal dydį, bet ir efektyviai naudoja energiją, kad vaisiai, daržovės ir kiti produktai ilgiau išliktų švieži. Dėl DoorCooling™ technologijos šaltas oras tiekiamas iš šaldytuvo viršaus, todėl visose lentynose temperatūra yra vienoda, taip pat ir durų stalčiuose, todėl visi maisto produktai ir patiekalai ilgiau išlieka švieži, tuo tarpu dviejų pakopų sulankstoma lentyna suteikia galimybę talpinti didesnius produktus. Tokiuose šaldytuvuose oro srautas yra tolygus, o tai užtikrina vienodą produktų vėsinimą.