Ar esate kada nors pasikvietę į svečius pasaką? Pasikvieskite, bus įdomu ir gražu – taip tvirtina vaikai, kurie dalyvavo rajoniniame pradinių klasių mokinių piešinių konkurse „Svečiuose lietuvių pasaka“.
Pasikviesti tokių nekasdienių svečių piešti mėgstantiems pradinukams pasiūlė konkurso organizatorės Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos mokytojos Janina Unguraitienė, Gailutė Mencienė ir Vilija Levgardienė. Jau trečius metus rengiamam konkursui mokytojos sugalvojo temą „Svečiuose lietuvių pasaka“. Užduotis piešėjams buvo kiek pasunkinta – kad nupieštum pasaką, pirmiausia reikia ją perskaityti, kad išsirinktum, kurią, reikia perskaityti ne vieną.
Bet skaityti pasakas, kaip ir jas piešti, smagu – taip tvirtino Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos pradinukai Matas, Barbora, Aistė, Sima, Austėja, Edvinas. Daug gražių pasakų, sakė vaikai, yra lietuvių kalbos vadovėlyje, bet ir namie jie turi pasakų knygų.
Tik va – pagal konkurso nuostatus piešti reikėjo lietuviškas pasakas ir, pasak mokytojos V. Levgardienės, vienam kitam piešinėliui tai sutrukdė dalyvauti konkurse… Dalyvių buvo daug, vaikai pripiešė įvairiausių pasakų.
Komisija išrinko gražiausius piešinius. Paskirtos 4 pirmosios vietos: už piešinį „Jaučio trobelė“ „Ąžuoliuko“ ugdytinei Liepai Petrušaitytei, už pasakos „Auksaspalvis ir Auksažvaigždė“ iliustraciją – Naujamiesčio mokyklos antrokei Faustai Žakevičiūtei, už „Eglės, žalčių karalienės“ – trečiokei Aistei Dirdaitei, už „Senelės pasaką“ – ketvirtokei Barborai Jociūtei – jiedvi mokosi Vytauto Didžiojo mokykloje. Apdovanotas ir didžiulis būrys II bei III vietų laimėtojų.
Piešdami pasakas vaikai naudojo įvairias technikas – Austėja piešė vandeniniais dažais, Aistė – flomasteriais, Edvinas – guašu, Barbora, kuri piešti mokosi meno mokykloje, panaudojo gipso techniką.
Organizatorės dėkoja Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos, Jurbarko Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo bei „Ąžuoliuko“ mokyklų pedagogėms, paskatinusioms vaikus piešti ir piešinius pristačiusioms į konkursą. Ačiū ir mažiesiems dailininkams – jų nupieštos pasakos papuošė aktų salės sienas, jais gėrėjosi dainų ir šokių švenčių dalyviai, suvažiavę į Vytauto Didžiojo mokyklą iš įvairių ne tik Jurbarko rajono ugdymo įstaigų.































