Dešimt liepos dienų Girdžių pagrindinėje mokykloje netilo vaikų juokas. Penktus metus iš eilės šioje mokykloje rengiama Švedijos Kristianstado miesto švedų ir lietuvių bendruomenės remiama vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Aitvaras”. Šiemet joje smagiai laiką leido apie dvidešimt 5-8 klasių mokinių.
Šių metų vasaros poilsio stovyklos „Aitvaras” atidarymas vyko Palangoje, kur visų dešimties švedų-lietuvių bendruomenės remiamų vaikų poilsio stovyklų atstovai smagiai pražygiavo pagrindine miesto gatve jūros link, o ant tilto vieni kitiems palinkėjo gerų atostogų ir šiltos vasaros.
Vaikų vasaros poilsio stovyklos „Aitvaras” vadovė Nijolė Kairaitienė užtikrino, kad palinkėjimai išsipildė su kaupu. Nors saulutė taip karštai švietė, kad stovyklos vadovei skubiai teko keisti planus, visus pažintinius kūrybinius tikslus stovyklautojams sėkmingai pavyko įgyvendinti.
Net ir geriausias vadovėlis neatstos to, ką Girdžių moksleiviai sužinojo, pamatė ir pajuto Kauno IX forto požemių labirintuose. Neišdildomus įspūdžius paliko ir pažintinė kelionė į Trakų pilies muziejų. Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui paruošta edukacinė programa apie lietuvių ir kryžiuočių ordino kovas bei ginklus papildė vaikų istorines žinias, o praktiniame užsiėmime visi galėjo pašaudyti iš lankų ir arbaletų, pasimatuoti karių šarvus, išmėginti kalavijų aštrumą.
Tačiau bene labiausiai „aitvariukai” laukė tradicinės kelionės į pramogų ir atrakcionų parką ,,Lokės pėda”, kur kiekvienas galėjo išbandyti savo drąsą, ištvermę ir fizinį pasirengimą. Vaikai džiaugėsi, kad visiems puikiai sekėsi įveikti nelengvas kliūtis, o kai kurie net apgailestavo, jog pramogos truko tik tris valandas. Bet ir jie greitai pamiršo nuoskaudas. Kaimo turizmo sodyboje „Margiškiai” vykęs dažasvydžio mūšis sukėlė tiek emocijų, kad mėlynės nuo priešininkų taikliai paleistų ,,kulkų” jau kitą dieną tapo tik smagiu prisiminimu. Susiskirstę į keturias komandas, stovyklautojai tol kovojo vieni su kitais, kol paaiškėjo taikliausieji – geltonųjų komanda. Aurimas Vaitkus džiaugėsi, kad mūšyje gerai sekėsi atakuoti ne tik jam pačiam, bet ir jo draugams Ryčiui Andriulaičiui, Austėjai Matonaitei ir kitiems.
„Kad smagu būtų, nebūtinai toli važiuoti”, – įsitikinusi Simona Bakšytė, kuriai didžiausią įspūdį paliko prie Mituvos užtvankos surengtos žvejų varžybos.Tą rytą stovyklautojai į mokyklą atskubėjo su meškerėmis ir sliekais. Kūno kultūros mokytojas Linas Klijūnas sugalvojo, kad reikia išrinkti ilgiausią slieką. Jį iškasė Onutė Petrikytė, o pirmąją žuvį pagavo gimtadienį šventusi Justina Pociūtė. Didžiausia žuvis užkibo Karolinai Virbickaitei. Nesvarbu, kad laimikis nesvėrė nė šimto gramų, Karolina vis tiek buvo pripažinta geriausia stovyklos žveje. O smagiausia, kad žvejų varžybos baigėsi vandens karu, tačiau nei sausiausio, nei šlapiausio stovyklautojo išrinkti, kaip buvo iš anksto susitarta, nereikėjo – visi buvo kiaurai permirkę.
Nepamirštamos bus ir Girdžiuose vykusios jumoristinės estafetės, paslėpto lobio paieška. Stovyklos metraštyje susegti „aitvariukų” atsisveikinimo laiškai liudija, kad būtent čia prabėgo pačios įspūdingiausios šios vasaros dienos, ir nors kita vasara dar labai toli, Girdžių vaikai jau laukia būsimos stovyklos.