Artėjant birželio 14-ajai – Gedulo ir vilties dienai – prisimename laiką, kai iš Lietuvos išplėšti žmonės leidosi į nežinomybę. Prieš 83 metus, 1941-ųjų birželio rytą, tūkstančiai šeimų buvo išvežti iš savo namų – į svetimą žemę, į šaltį, į skausmo kupiną kelionę, kurios niekas niekada neplanavo. Ši diena primena ne tik netektis, bet ir žmogaus dvasios tvirtumą – viltį, kuri neišnyko, orumą, kuris išliko, ir atmintį, kuri gyva iki šiol.
Gedulo ir vilties diena kalba tyliai – per uždegtą žvakelę, sustojusios minutės rimtį, per prisiminimus, perduodamus šeimos istorijose. Tai kvietimas stabtelėti, išgirsti praeitį, pajusti ją, susitikti su ja per bendrystę, per meną, per istoriją.
Jurbarko krašte šiai dienai skirti renginiai prasidės birželio 11 d. 17.00 val. Juodaičiuose, Klausučių kultūros centro skyriuje. Čia bus parodyta literatūrinė-muzikinė kompozicija „Pasimatymas speige“, sukurta pagal Vincentos Žilaitytės Šikšnienės prisiminimus. Ši jautri istorija birželio 12 d. 19.00 val. bus pristatyta ir Klausučiuose, o birželio 14 d. 16.00 val. – Skirsnemunėje, prie paminklinio akmens, skirto šio krašto žmonėms atminti.
Birželio 13-ąją 12.00 val. Girdžių kapinėse vyks minėjimas prie kryžiaus, skirto žuvusiems už Lietuvos laisvę, o 14.00 val. Veliuonos kultūros centre istorikas Gediminas Klangauskas kvies pažvelgti į tą skaudų istorijos tarpsnį iš arčiau.
Birželio 14-osios rytą, 9.00 val. Jurbarko Šv. Trejybės bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už visus, kuriuos palietė tremties likimas. 10.00 val. minėjimas vyks Jurbarko miesto kapinėse – prie paminklo tremtiniams ir partizanams. 12.00 val. Istorinės atminties centre Lybiškiuose prasidės atminimo valanda „Viltis, iškylanti virš gedulo“, kurioje dalyvaus Jurbarko kultūros centro tremtinių choras „Versmė“ ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras.
Nuo 14.00 val. Istorinės atminties centre Lybiškiuose prasidės visą parą truksianti akcija „Atminties neištrinsi“, kurios metu bus skaitomos tremtinių pavardės. Ją rengia Jurbarko rajono Eržvilko gimnazija – tai simbolinis būdas paliudyti, kad vardai neišnyko, kad kiekvienas jų svarbus.
17.00 val. Jurbarko koncertų ir parodų salėje spektaklį „Laiškai Eugenijai (1944–1956)“ pagal J. Mačiulio kūrybą parodys Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos Seredžiaus centro teatras „Cukierkos“.
Birželio 15 d., minint Okupacijos ir genocido dieną, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga kartu su Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos Tauragės apskrities skyriumi kviečia paminėti 85-ąsias Valstybės saugumo departamento direktoriaus Augustino Povilaičio ir Vidaus reikalų generolo Kazimiero Skučo suėmimo metines. 10.00 val. Pašventyje, prie paminklinio akmens A. Povilaičiui atminti, vyks iškilmingas renginys, o 11.30 val. Jurbarko krašto muziejuje vyks susitikimas su Kazimiero Skučo dukterėčia Virginija Skučaite.
Kviečiame dalyvauti šiuose prasminguose Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti skirtuose renginiuose. Kartu prisiminti tuos, kuriuos ši istorija palietė, prisiminti, garsiai ištarti ir išsaugoti jų vardus ir liudyti, kad atmintis gyva mūsų širdyse.
Estijos tanketė-1 milijonas, nausedos-14 milijonų. Kasčiūnas pasirašė kontraktą pirkti 27 vnt. “Boxer” už 370 mln. Eurų. Vieno kaina – 14 mln. Eur . – Krašto apsaugos ministerijos tinklapis. 2016 m. už 390 mln. nupirko 88 vnt. 1 Vnt- 4 mln. Dabar pirks Trigubai brangiau!!! 200 milijonų brangiau!!! AR TOS 30 TANKEČIŲ APGINS LIETUVĄ?