Liepos 16 d. į Jurbarko krašto muziejų buvo pakviesti rajono gimnazijų abiturientai, kurių atestatuose puikuojasi šimtukai. Tokių mokinių – septyni, gražus egzaminų derlius užderėjo. Abiturientams už kruopštų mokymąsi, kurio rezultatas – aukščiausias balas iš valstybinių brandos egzaminų, – Jurbarko r. savivaldybės mero padėkos, o gėlės – mokytojams ir tėvams.
Užderėjo šimtukų
Jauni, gražūs, laimingi į šventę rinkosi egzaminuose aukščiausią balą gavę abiturientai ir tuo besidžiaugiantys jų artimieji bei mokytojai. Tradicinę geriausių abiturientų pagerbimo šventę surengė savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Šventę vedė ir susirinkusiuosius sveikino skyriaus vedėja Aušra Baliukynaitė.
Kiekvienų metų liepą suskaičiuojama tai, kas padaryta per mokslo metus, bet ne nuo rugsėjo iki birželio, o visus dvylika metų mokykloje. Atskaitos tašku tampa skaičius, kuris liudija pilnatvę, gausą, liudija, kad nieko atsitiktinio nėra.
„Šitas skaičius buvo ilgas kelias ir ne visuomet lengvas. Kai sakoma, kad egzaminas – laimės dalykas, tai čia laimės turbūt yra labai nedaug, tai yra nuoseklus, kruopštus, atsakingas, ne visuomet patinkantis, bet gausiai apdovanojamas darbas“, – kalbėjo skyriaus vedėja.
„Egzaminus laikė 135 abiturientai, buvo ir sėkmių, ir nesėkmių, džiaugsmų ir nedžiaugsmų, – tęsė A. Baliukynaitė. – Šiemet turime 4 lietuvių kalbos, du matematikos, po vieną anglų kalbos ir fizikos šimtuką. Šitas kraitis papuoš ne tik jūsų namus, bet ir visą švietimo bendruomenę.“
Savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus sveikinimo leitmotyvas irgi buvo panašus: egzaminai nėra loterija, todėl puikūs pasiekimai, kurių nebūna be didelio darbo, tikrai verti džiaugsmo.
„Smagu įteikti jums padėkas, nes nieko nėra atsitiktinio, nė vienas geras rezultatas nepasiekiamas lengvai“, – sakė meras.
Džiaugsmingai nuskambėjo Antano Sodeikos meno mokyklos mokinio Manto Skrodenio ir jo mokytojos Rūtos Šličkutės muzikinis sveikinimas, o po jo – padėkos šimtukininkams ir gėlės mokytojoms ir mamoms.
Padėkos ir gėlės
Pirmasis už puikius rezultatus pagerbtas Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos abiturientas Nojus Remeika. Jo brandos egzaminų derlius – šimtukai iš matematikos ir fizikos. Savivaldybės meras S. Mockevičius Nojui įteikė padėką, o sveikindamas jo mokytojas matematikę Oną Gudžiūnienę ir fizikę Jūratę Mickuvienę priminė jauniems ne visada suvokiamą tiesą, kad kuo „blogesnis“, t.y. reiklesnis, mokytojas, tuo jis geresnis.
Kiti šeši šimtukininkai – iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos.
Aukščiausią – 100 balų – įvertinimą iš lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino gavo Rugilė Dirvelytė, Gabija Dulaitytė, Ugnė Pilkaitytė ir Eglė Pranckutė. Eglei ir iš chemijos egzamino iki šimto pritrūko vos vieno balo. Agnius Laurinaitis 100 balų gavo iš matematikos, o Viltė Strikaitė – iš užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino. Šiems abiturientams irgi įteiktos mero padėkos.
Pasveikintos ir Jurbarko gimnazistus egzaminams ruošusios mokytojos – lituanistės Irmanta Valošinienė ir Jolanta Norkūnienė, matematikė Asta Zikienė bei anglų kalbos mokytoja Daiva Karčiauskienė.
Šimtukininkų mamas savivaldybės vadovai pagerbė rožės žiedu, o ir pačios jos į renginį atėjo nešinos gėlėmis savo vaikams, jų mokytojoms ir fotografavosi kartu su visais šios gražios dienos atminimui.
Šimtas ačiū
Mokyklų vadovų vardu kalbėjusi Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos direktorė Vida Greičiūtė kreipėsi ne tik į savus šimtukininkus, bet ir į veliuonietį Nojų, kurį pažinojo dar vadovaudama Veliuonos gimnazijai.
„Sveikinu visus šimtukininkus – ir mūsų gimnazijos, ir tave, Nojau, – sakė V. Greičiūtė. – Ši diena man pati gražiausia metuose, nes jūs savo gimnazijų bendruomenėms įteikiate neįkainojamą dovaną, puokštę, kurioje šimtai gražiausių žiedų. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi ir tariu jums šimtą ačiū! Tariu ačiū ir mokytojams, kurie kantriai ėjo su savo mokiniais į šią dieną. Ačiū ir abiturientų tėveliams už tai, kad buvote visada šalia ir vaikus palaikėte. Mieli abiturientai, aš jums linkiu sėkmingo pasirinkimo ir ryžto siekiant dar aukštesnių tikslų.“
Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija buvo valstybinių brandos egzaminų bazinė mokykla, ir direktorė V. Greičiūtė bei direktorės pavaduotoja Renata Streleckienė nusipelnė švietimą kuruojančio skyriaus padėkojimo ir gėlės žiedo už tai, kad egzaminai vyko sklandžiai.
Kaip sako savivaldybės meras, egzaminai yra tarsi olimpinės žaidynės, pasiruošimo, kurį šiuo atveju atlieka Švietimo, kultūros ir sporto skyrius bei mokyklų komandos ir veda iki pat pabaigos, niekas nemato. Tačiau be organizacinio darbo nebūtų nei egzamino, nei rezultato.
„Kas gali būti smagiau!? Ir mo–
kytojoms, ir abiturientų šeimoms, kai rezultatas maksimalus? Bet aš savęs tame rezultate nesureikšminu, matau tame savo labai mažą dalį, aš tik einu šalia, kai reikia, padedu, netrukdau. Ir visada džiaugiuosi, kai mokiniams pasiseka. Ne pasiseka – kai jie uždirba“, – kalbėjo mokytoja D. Karčiauskienė.
Abiturientų tėvų vardu kalbėjusi viešvilietė Vilma Strikienė padėkojo visiems mokytojams už supratimą, palaikymą ir linkėjo begalinės kantrybės jų sunkiame darbe.
Padėkų mokytojams temą tęsė abiturientės Viltė Strikaitė ir Ugnė Pilkaitytė.
„Egzaminai, kad ir mažai mažai, yra loterija, ir kuo daugiau tikiesi, tuo labiau gali nusivilti, – sakė Ugnė. – Manau, kiekvienas turim kažkokį dalyką, kuris mums labai sekasi ir labai patinka, ir širdyje jaučiame, kad galime gauti 100 balų. Man taip atsitiko su lietuvių kalba, esu labai dėkinga savo mokytojai“.
Ir Viltė, gavusi 100 iš anglų, pirmiausia dėkojo savo mokytojai – kad atsakė į visus jai iškilusius klausimus, kad nuramino, jog viskas bus gerai. Paskui ji kalbėjo visų abiturientų vardu ir iškėlė tai, kas jaunam žmogui būna ypač sunku prieš egzaminą: stresas.
„Visų abiturientų vardu noriu padėkoti visiems mokytojams, kurie drąsino, neleido nukristi į streso duobę, laikė už rankų, vedė iki pat egzaminų“, – sakė egzaminus sėkmingai įveikusi abiturientė.
Tėvelių, kaip pastebėjo A. Baliukynaitė, laukia viena iš nelengviausių vasarų, jaunimui ji linkėjo tiesių, nors nebūtinai lengvų kelių, o mokytojams – gerų atostogų.