Tikriausiai daugelis sodų ar nuosavų namų savininkų sutiks, jog aplinkos priežiūra yra reikalinga ištisus metus, jei yra norima pasiekti gerą ir džiuginantį rezultatą. Priklausomai nuo metų laiko, darbai, kuriuos yra būtina atlikti, skiriasi, tačiau visi jie yra gana svarbūs ir darantys nemažą įtaką augalų būklei. Pradedantieji sodininkai net gali sunerimti, ar tikrai jie tinkamai pasiruošė artėjančiam sezonui. Tad, kad būtų lengviau tai padaryti, čia pateiksime būtiniausius sodo įrankius kiekvienam metų laikui, padėsiančius atlikti svarbiausius aplinkos tvarkymo darbus.
Ruduo – grėblys
Jei turite nuosavą sklypą, greičiausiai jau šį rudenį teko susidurti su nemažu kiekiu nukritusių lapų. Nors pastaruoju metu galima išgirsti ir nuomonę, jog jų grėbti tikrai nereikia, visgi taip manyti yra klaidinga, ypač tuo atveju, jei siekiate gražaus vaizdo savo sode. Iš tiesų nesurinkti lapai gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Ne paslaptis, jog nukritę lapai yra puiki vieta veistis įvairiems kenkėjams, negana to, lapų sluoksnis neleidžia vejai gauti reikiamo kiekio deguonies bei saulės, dėl ko pavasarį galite rasti veją dėmėtą, vietomis išblukusią bei apskritai praradusią gerą išvaizdą. Tad, kad viso to pavyktų išvengti, jums bus reikalingi grėbliai, kurie padės greitai ir efektyviai surinkti visus nukritusius medžių lapus.
Žiema – kastuvas sniego valymui
Kelios pastarosios žiemos tikrai gana džiugino sniego kiekiu. Nors sniegas nuo žiemos, rodos, yra neatsiejamas bei būtent jis sukuria magišką atmosferą lauke, tačiau taip pat jis kelia ir tam tikrų rūpesčių, ypač, jei gyvenate nuosavame name ar turite sodą. Automobilio stovėjimo vieta, kelias, takeliai bei kiti elementai turi būti gerai nukasti, norint, jog jie tinkamai atliktų savo funkciją. Šiam darbui atlikti idealiai tinka kastuvai sniego valymui – su jais gana efektyviai atliksite visą darbą. Kaip bebūtų, sniegą valykite tik nuo minėtų vietų, kadangi baltas patalas augalams ne kenkia, o priešingai – net padeda. Taip yra dėl to, nes sniegas yra blogas šilumos laidininkas, tad sulaiko šilumą dirvoje ir taip apsaugo medžius, krūmus ir kitus augalus bei jų šaknis nuo iššalimo.
Pavasaris – trąšų ir sėklų barstytuvai
Greičiausiai tikrai nenustebsite, jog pavasaris yra bene pagrindinis laikas, kuomet yra atliekamas įvairių augalų tręšimas. Orams šylant, prasideda augalų vegetacija, kurios metu jie puikiai įsisavina sau reikalingas medžiagas. Kaip bebūtų, labai svarbu, jog tręštumėte tinkamu laiku, kadangi nepradėję vegetuoti augalai jų nepasisavina, tad trąšos nukeliauja į gilesnius dirvos sluoksnius ar net į upes ir ežerus. Dėl šios priežasties yra būtina išsiaiškinti, kuriuo laiku yra geriausia tręšti atitinkamą augalą, o taip pat ir trąšų kiekį bei pačią jų sudėtį, kuri bus reikalinga jam. Jei visa tai atrodo gana sudėtinga, visuomet galite pasikonsultuoti su specialistu, kuris visuomet tikrai patars ir padės, ką būtų geriausia pasirinkti.
Vasara – žoliapjovė
Vasaros sezonu tikrai kiekvienam sodininkui bus reikalinga žoliapjovę. Veją reikia pjauti ne tik dėl to, kad galėtumėte palaikyti estetišką ir tvarkingą bendrą vaizdą, bet ir tam, kad veja būtų sveika bei kad joje nesidaugintų erkės. Žoliapjovę reikėtų rinktis pagal tai, koks yra jūsų turimos teritorijos dydis – jei ji nėra gana didelė, užteks ir įprastos akumuliatorinės, benzininės ar elektrinės žoliapjovės arba net vejos roboto, tuo tarpu jei teritorija yra didesnė – galbūt reikėtų apmąstyti ir vejos traktoriaus įsigijimą. Galiausiai, viskas priklauso nu jūsų norų ir poreikių, tad būtinai atsižvelkite į tai, kas jums atrodo svarbu, renkantis žoliapjovę.
Vasara – laistymo priemonės
Vasaros kaitra ir mažas lietaus kiekis dažnai pakenkia derliui ir jo gausai. Kad viso to pavyktų išvengti, labai svarbus yra laistymas. Laistyti sodo augalus reikėtų reguliariai, tačiau taip pat nereikėtų ir persistengti. Nesvarbu, ar šį darbą atliksite paprasčiausia laistymo žarna, ar turite laistymo sistemą, visgi reiktų įsidėmėti, jog geriausias laistymo laikas yra ankstyvas rytas, vėlyva popietė ar vakaras, kadangi tuomet paprastai temperatūra jau yra žemesnė, todėl ir vandens yra išgarinama žymiai mažiau. Tačiau taip pat nereikėtų augalų laistyti naktį, nes likus lapams šlapiems, palyginus gana ilgą laiką, gali atsirasti tam tikrų ligų tikimybė.