Nuotolinis darbas – patogi darbo forma, o gal ir savotiškas darbuotojo paskatinimas. Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorius dar 2020 m. kovą įsakymu patvirtino nuotolinio darbo tvarkos Jurbarko r. savivaldybės administracijoje aprašą. Bet gyventojams kyla klausimų, ar minėto aprašo tikrai laikomasi, o valdininkai, naudodamiesi galimybe dirbti nuotoliu, nepiktnaudžiauja.
Iki kovido protrūkio ir dėl pandemijos kilusių suvaržymų daugeliui net sąvoka „nuotolinis darbas“ nebuvo girdėta. Šios darbo formos privalumus įvertinome, ir galimybė dirbti namuose ar kitoje, bet ne įprastoje darbo vietoje, pasirodė gan patraukli. Tačiau išryškėjo ir kitas momentas – dirbti nuotoliu reikia išmokti, kad vietoje tiesioginio darbo nebūtų maišomi puodai, tvarkomi asmeniniai reikalai ar užsiimama kita veikla šiek tiek į šalį pastumiant tiesiogines pareigas.
Būtent Jurbarko r. savivaldybės administracijos darbuotojų kita veikla ir užkliuvo skaitytojams, „Šviesos“ redakcijai adresavusiems Onutės vardu pasirašytą laiškelį. Jame rašoma: „Turiu klausimą. Ar savivaldybės darbuotojai gali tuo pačiu metu dirbti nuotoliniu būdu ir tuo pačiu metu dalyvauti dainų šventėje šokėjėliu? Mano turimais duomenimis, tai skyriaus vedėja Šeflerienė galimai taip elgiasi. Kur dar galima rasti tokių darbų?“
Minima valstybės tarnautoja – savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėja Jolanta Šeflerienė. Moteris iš tiesų šoka Veliuonos kultūros centro šokių kolektyve „Veliuonietis“ ir liepos pirmąją savaitę dalyvavo istorinėje šimtmečio dainų šventėje Vilniuje. Liepos 1 d. ryte ji kartu su „Veliuoniečiu“ autobusu pajudėjo sostinės link – iki didžiojo pasirodymo dar laukė kasdienės repeticijos.
Paaiškinkit prašau, kodėl mano nuojauta man sako, kad šitom poniom dirbti versle itin nesisektų? Sekasi tik valdiškame darbe. Kažin kodėl?