Redakciją pasiekė futbolo klubo „Vulkanas“ prezidento Gedimino Eizos laiškas, kuriame išdėstyta futbolo bendruomenės nuomonė dėl renovuoto miesto stadiono ir valdžios bandymų spręsti esamas bėdas.
Pateikiame G. Eizos laišką:
Ar jurbarkiečiai turi savigarbos pareikalauti valdančius miestą atsakomybės už neatsakingai, nusikalstamai atliktus savo darbus?
Jurbarko valdžia sena, nauja ir vėl nauja, ir vėl sena. Tie patys veidai sėdi taryboje prie mygtukų, nepaleidžia jų iš rankų jau dešimtmečius. Sistema atstyguota: kaip būti doriems, sąžiningiems, iš to pasipelnyti, už tai būti pagirtiems, bet nenubaustiems.
Ratas sukasi, metai eina, žmonių mieste mažėja, o valdininkų daugėja. Buvo 15 tūkst. gyventojų, dabar gyvena apie 8 tūkst. Baltame namelyje niekas nesikeičia (jei kam kyla abejonės dėl gyventojų skaičiaus mieste atkreipkite dėmesį į veikiančius vaikų darželius).
Taip atrodo, kad valdžia, partijos, lenktyniauja, kas, ką blogiau pastatys, ar įgyvendins kokį projektą, ar panašiai? Jurbako mieste nemažai įgyvendintų projektų: prieplaukos, lėktuvo įsigijimas, Mituvos gilinimas priplaukti prie Dainų slėnio, takai, sporto aikštynai, teniso kortai, gimnazijos sporto salė, biblioteka, siuvyklos renovacija į socialinius būstus, naujai renovuotas miesto stadionas.
Ir visa tai turi smirdančias istorijas, kuriose dalyvauja partijos lyderiai (jei norite padiskutuoti apie minėtas istorijas, susirinkime gražioje miesto bibliotekoje, bet netikiu, kad gali atsirasti norinčiųjų, Jurbarko sindromas – valdžia meža ant galvų, visi žino kas vyksta, vieni apsimeta, kad tai lietus, kiti – lenda po skėčiu).
Išnagrinėkime vieną pavyzdį išsamiai: renovuotas futbolo stadionas, kuris pagal Lietuvos Futbolo Federacijos įvertintą būklę netinkamas naudoti jokioms futbolo varžyboms.
Futbolo aikštės rekonstrukcijos darbai – 1117161,61 Lt.
Stadiono pagalbinio pastato rekonstrukcijos darbai – 34520 Lt.
Stadiono pagalbinio pastato priestato statybos darbai 1399446,51 Lt.
Informacinis stendas – 5000 Lt.
Nuolatinis aiškinamasis stendas (atminimo lenta)- 3000 Lt.
Renovuotos aikštės drenažas neveikia, po tyrimo, atlikto Dotnuvos institute, pasodintos žolės mėginyje paaiškėjo, kad vejos sudėtyje trūksta 75 proc. pagrindinės žolės komponento. Iškasus 3 cm. stadiono vejos randami bulvės dydžio akmenys. Aikštė suprojektuota ne pagal futbolo aikščių standartus, kai aikštės turi nuolydį į visas aikštės kraštines, o kaip vienšlaitis stogas. Aikštė suklaipyta, duobėta ir pan.
Svarbu tai, kad valdininkai pasirašė ant projekto dokumentų pridavimo anksčiau laiko. 15 valdininkų: sąžiningų, dorų Jurbarko miesto piliečių, padėjo parašus net nematę išdygusios žolės, nepasiteiravo, su kuo bus laistoma, nors projekte nebuvo numatyta laistymo įranga.
Reiškia, nuo pat pradžių niekam nerūpėjo stadiono atliktų darbų kokybė. Taip pat nerūpėjo įmonei, kuri atliko techninę priežiūrą stadiono darbams, nei Jurbarko valdžiai, kuri sudėjo parašus. Tuometinis administracijos direktorius Petras Vainauskas per komiteto posėdį pareiškė – „jūs visi būtumėte pasirašę, nes aš apie tą žolę nieko nenusimanau“.
Galiu teigti, kad valdininkams tikrai nerūpi mažieji gyventojai futbolininkai, kurie galėjo jau šiais metais pradėti treniruotis naujame, žaliame stadione. Jiems nerūpi Jurbarko miesto garbė dėl kurios kovoja mažieji futbolininkai Lietuvos futbolo aikštėse. Valdininkams aktualu tik įsisavinti pinigus ir nieko daugiau.
Naujoji valdžia (ar ją galima vadinti naująja, jie vadina vieni kitus taip, nes lengviau atsikratyti įsipareigojimų „čia ne męs, čia – jie“) nieko nesugebėjo nuveikti šiuo klausimu. Iki kol vietinėje spaudoje nebuvo pasirodęs rašinys apie stadiono būklę visi teigė kaip vienas, kad viskas gerai. Po kritikos spaudoje kardinaliai pasikeitė nuomonė.
Vicemeras, atsakingas už sportą, pareiškė, kad stadiono darbai atlikti katastrofiškai. Praėjus 6 mėn. aikštė netaisoma, tik tvirtinama, kad viskas bus gerai. Pasamdytas ekspertas už 3000 Eur paaiškino, kad žolė per ketverius metus atsitaisys, nes bus tręšiama, laistoma, įterpiami kitos žolės komponentai, o akmenis, kaip nors reikės pašalinti.
Naujai valdžiai naujas rūpestis, į kieno rankas (kokia partija šildysis) atiteks stadiono priežiūra su tam skirtais etatais ir pinigais iš savivaldybės biudžeto stadiono išlaikymui. Kokia veikla vyks stadione, dėl ko jis statytas mažiausiai ką domina. Apie tai niekada nebuvo disktuojama.
Futbolininkai nereikalingi, 10 metų buvo nefinansuojami. Klubo moksleiviai negavo finansavimo, nes jie nepriklausė Sporto centrui. O ar jie ne Jurbarko gyventojai? Jurbarko suaugusiųjų futbolo komanda, atstovaujanti LFF II lygoje žlugdoma visokiausias būdais. Paprašius Sporto centrą nuvežti komandą į varžybas buvo atsakyta, kad nėra galimybių, autobusas užimtas, užsakytas baliui. Trenerio atlyginimas, kurio darbas viršija bet kokio trenerio Sporto centre darbo laiką, nesiekia minimalios algos. Sakysit, kad visiems trūksta pinigų, o kodėl trūksta pinigų Jurbarko vaikams, treneriams, kodėl valdininkų absurdiškiems projektams netrūksta? Lėšos, išleistos pastatytai prieplaukai, kuri nenaudojama, Mituvos gilinimas laiveliams priplaukti prie Dainų slėnio, lėktuvo įsigijimas ir t.t., šių pinigų išleidimas vėjais, o jais galėjo būti remiami Jurbarke veikiantys vaikų būreliai, sporto klubai, ne vienerius metus.
Jurbarko miestas su garbinga istorija ir tai liudija Vytauto Didžiojo paminklas, stovintis šalia šio stadiono ir žiūrintis į miestą, kurį valdo žmonės, praradę garbę.


Klubo „Vulkanas“ prezidentas Gediminas Eiza
prie pasiekimų galima pridėti – perku sceną už 100000lt parduodu už 1lt :)))))