Vyriausybė sutrumpino sąrašą savivaldybių, kuriose leidžiamas švelnesnis karantinas. Tad dar penkioms savivaldybėms nuo gegužės 3 dienos teks imtis kaupinių testų kontaktiniu būdu besimokantiems pradinukams. Tačiau Vyriausybė nutarė, kad testuotis reikės tik mokiniams ir mokyklų darbuotojams, kurie dirba kontaktiniu būdu. Tėvams, kai vaikai grįžta į klases, tokio įpareigojimo nebeliktų. Anot premjerės Ingridos Šimonytės, svarstoma ir apie penktokų-vienuoliktokų sugrįžtuves gegužės pradžioje.
Iš savivaldybių, kuriose galima taikyti švelnesnes karantino sąlygas, sąrašo Vyriausybė išbraukė Druskininkus, Jurbarko rajoną, Palangos miestą, Prienų rajoną, Telšių rajoną.
Į savivaldybių, kurioms taikomi atlaisvinimai, sąrašą patenka Birštono, Biržų rajono, Joniškio rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Neringos, Pagėgių, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono savivaldybės.
Be to, grąžinant pradinukus į mokyklas nebereikėtų testuotis tėvams. Toks įpareigojimas liktų vaikams ir mokyklų darbuotojams.
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pabrėžė, kad tai palengvins testavimą, nes mažės tyrimų apimtis.
Šiuo metu kaupinių tyrimas vykdomas dviem etapais. Pirmuoju etapu tyrimas atliekamas pradinių klasių mokiniams ir jų namų ūkių nariams bei mokyklose kontaktiniu būdu dirbantiems darbuotojams ir jų namų ūkiams. Tyrimas atliekamas mobiliame. punkte.
Antruoju etapu, po 4–7 dienų, tyrimas atliekamas mokyklose, jame dalyvauja tik mokiniai ir kontaktiniu būdu dirbantys mokyklų darbuotojai. Antruoju etapu atliekamas tyrimas kartojamas periodiškai tiriant tik mokinius ir mokyklos darbuotojus, turinčius kontaktą su mokiniais.
Praėjusią savaitę premjerė Ingrida Šimonytė sakė, nuo balandžio 26 dienos pradinukai savivaldybėse, kuriose padėtis pablogėjo, galės mokytis kontaktiniu būdu tik atlikę kaupinių ar antigenų testus. Tačiau I. Šimonytė ragino savivaldybes nelaukti centrinės valdžios nurodymų ir imtis testų kuo anksčiau.
Per Vyriausybės posėdį I. Šimonytė pasiūlė švietimo pokyčius atidėti iki gegužės 3 dienos, nes savivaldybėms reikia pasiruošti.
„O dėl penktų-vienuoliktų klasių – schema yra, tik reikia, kad ją suprastų tie, kas turi ją suprasti“, – sakė premjerė.
I. Šiugždinienė sakė, kad sprendimai bus priimti kitą savaitę.
Premjerė po posėdžio sakė, kad kalbant apie penktokus-vienuoliktokus svarstoma apie jų grįžimą į klases gegužės pradžioje.
„Kalbame apie gegužės pradžią. Turbūt etapais, kad nesugriūtų viskas vienu metu – ir abiturientai, ir jaunesni mokiniai, kad būtų pats procesas suvaldytas“, – pabrėžė premjerė I. Šimonytė.
„Sprendimai iš esmės yra, tik reikia, kad visi dalyvaujantys aiškiai tuos sprendimus suprastų, būtų pasirengę juos įgyvendinti. Turiu galvoje pirmiausia savivaldybes, nes nuo jų aktyvumo ir priklauso, kiek sėkmingai galėtų penktos-vienuoliktos klasės šiais mokslo metais sugrįžti į ugdymą.
Trukmė, kiek jis galėtų trukti, manau, nėra taip svarbu, nes mes turėjome tokią diskusiją, kalbėdami apie abiturientus, kurie į mokyklas grįžta dar trumpesniam laikui, nes jų mokslo metai baigiasi gana greitai. Tačiau tarp visų dalyvavusių diskusijoje, ar tai būtų vadovai, ar pedagogai, ar patys moksleiviai, ar savivalda, vyraujanti nuomonė yra ta, kad verta sugrąžinti vaikus. Tiems vaikams, kuriems iki mokslo metų pabaigos liko gerokai daugiau, tikrai būtų vertės dar daugiau. Juoba kad ir orams šylant galima rasti sprendimų ir dėl veiklų lauke“, – kalbėjo premjerė.
Premjerė pabrėžė, kad vaikus reikia ne šiaip grąžinti, bet tai padaryti saugiai. Anot jos, saugumas reiškia testavimą.
Jurbarko meras, jau davė įsakymą kaimo mokyklų Direktoriams sugrąžinti 5-10kl mokinius į mokyklas. Neatsižvelgiant į didėjantį sergamumą, kad mokyklų plotai neatitinka reikalaujamas rekomendacijas. Gėda, Mere. Ir kaip visada norite labai uoliai vykdyti Vyriausybės nurodymus