Nuo rugsėjo 7 d. jurbarkiečiai kviečiami į nemokamas kalanetikos treniruotes, kurias organizuoja Jurbarko r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Treniruotės Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje vyks du kartus per savaitę – pirmadieniais ir ketvirtadieniais, nuo 19 val.
Tokias pačias treniruotes pernai jurbarkiečiams pasiūlė Šilalės visuomenės sveikatos biuras. Nors organizatoriai iš pradžių dvejojo, ar bus norinčių sportuoti, viltys pasiteisino – į trenerės Aušros Rukšnienės vedamus užsiėmimus kaskart susirinkdavo kelios dešimtys moterų.
„Kalanetika – tai kūno tobulinimui sukurta statinės gimnastikos rūšis, paremta raumenų ištempimu ir susitraukimu. Joje rasime jėgos treniruočių, jogos, baleto pratimų. Ši sporto šaka tobulina visą kūną. Tai žemo intensyvumo, lėto tempo mankšta. Joje susipina rytų gimnastikos elementai ir specialūs kvėpavimo pratimai, kurie priverčia dirbti ir giliųjų raumenų grupes“, – tikina A. Rukšnienė.
Pasak trenerės, nuo kitų užsiėmimų kalanetikos treniruotės skiriasi tuo, kad nėra staigių judesių, šuoliukų, todėl rizika pasitempti ir susižeisti labai maža. Viskas atliekama ypač lėtai, švelniais judesiais su ilgu išlaikymu, pulsuojant – suspaudžiant arba tempiant raumenį. Todėl užsiėmimai tinka ir vaikams, ir turintiems įvairių negalavimų ar skausmų vyresnio amžiaus žmonėms.
„Į treniruotes renkasi labai įvairūs žmonės, tačiau pastebėjau labai mane pradžiuginusį dalyką – ateina dukros kartu su mamomis. Dirbu mokykloje, puikiai žinau, kad daug vaikų ne visada randa ryšį su tėvais, todėl smagu matyti, kad treniruotės tapo bendru interesu šeimoms“, – džiaugėsi moteris.
Kūno kultūros ir sporto edukologijos magistro laipsnį bei ilgametę darbo patirtį sporto klubuose bei mokykloje turinti A. Rukšnienė itin pabrėžia trenerių kvalifikacijos svarbą. Moters manymu, tai turėtų būti vienas svarbiausių kriterijų renkantis treniruotes.
„Neužtenka parodyti judesį, o kitiems pakartoti. Reikia išmanyti žmogaus anatomiją, kad suprastum ir sugebėtum kitam žmogui paaiškinti, kaip taisyklingai atlikti pratimą, kaip kvėpuoti, jei netaisyklingai atliekama – pataisyti. Žmonės dažnai nežino, o kai kurie treneriai nepaaiškina, kad net rankų ir kojų pirštų padėtis yra labai svarbi ir sportuojant atlieka savo užduotis“, – neabejoja A. Rukšnienė.
„Šviesos” inform.