Galingas ir intensyvus knarkimas gali viršyti 80 decibelų ir erzinti šalia miegančius šeimos narius. Be to, nuolatinis knarkimas kartais įspėja apie rimtesnius sveikatos sutrikimus.
Klaipėdietis Vidmantas LRT.lt pasakojo kurį laiką taip garsiai knarkiantis naktimis, jog skundžiasi net už sienos gyvenantys kaimynai. 45-erių vyras gyvena daugiabutyje.
„Žmona priversta miegoti su ausų kamštukais. Ji yra savas žmogus ir į mano knarkimą žvelgia nuolaidžiai, tačiau kai vieną dieną laiptinėje sutiktas kaimynas pasiskundė, kad negali išsimiegoti dėl mano knarkimo, pasijutau kaltas“, – problemą dėstė Vidmantas.
Klaipėdietis klausia gydytojo, kaip atsikratyti knarkimo ir ar yra vaistų nuo knarkimo?
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojas neurologas dr. Rytis Daukšys LRT.lt sakė, kad pirmiausia reikia nustatyti knarkimo priežastį.

Gydytojas neurologas dr. Rytis Daukšys / RVUL nuotr.
„Visų pirma, knarkimas gali būti rimto sutrikimo – miego apnėjos simptomas. Knarkti žmogus gali ir dėl kokios nors kliūties kvėpavimo takuose, taip pat, pavyzdžiui, dėl patirtos nosies pertvaros traumos.
Kartais knarkimą lemia ir per didelės tonzilės, blogas sąkandis, per siauras minkštasis gomurys.
Bet kuriuo atveju reikia ieškoti priežasties. Pirmiausia – kreiptis į gydytoją otorinolaringologą. Jeigu jis nenustato priežasties, tada reikia kreiptis į mus, gydytojus neurologus, ir atlikti polisomnografinį tyrimą, jis parodys, ar žmogų kankina apnėja, ar kitos priežastys lemia galingą knarkimą“, – pasakojo gydytojas neurologas.

Knarkimas, miegas / „Shutterstock“ nuotr.
Pasak mediko, garsus knarkimas labai dažnai koreliuoja su antsvoriu ir nutukimu.
„Pavyzdžiui, nutukimu sergantiems žmonėms miego apnėjos tikimybė išauga net iki aštuonių kartų.
Miegant atsipalaiduoja raumenys ir grubiai tariant užgula kvėpavimo takus. Tai jau yra obstrukcinė apnėja.
Jeigu pacientas yra nutukęs, jį vargina knarkimas, tai iš patirties sakau, kad dažniausiai jam diagnozuojama ir apnėja“, – sakė gydytojas.

Miegas / „Vida Press“ nuotr.
Specialistas pasiūlė Vidmantui nusistatyti savo kūno masės indeksą (KMI). Jeigu yra antsvorio, derėtų atsikratyti perteklinio svorio.
„Iš patirties sakau, kad jei toks žmogus numeta, pavyzdžiui, dešimt kilogramų, knarkimas susilpnėja“, – teigia neurologas.
Visokie pleistriukai, klijuojami ant nosies, eteriniai aliejai, arbatos, pasak gydytojo, knarkimo neišgydys. Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad tai padėtų atsikratyti šio sutrikimo.
„Neegzistuoja stebuklingi vaistai, kad išgėręs tabletę žmogus nustotų knarkti“, – sako specialistas.