Rugpjūčio 11 d. Vadžgirio šv. Juozapo bažnyčioje koncertą surengė choras iš Vokietijos „Junges Ensemble Dresden“. Choristai į Vadžgirį atvyko ne tik padainuoti, bet ir pamatyti gražų lietuvišką kaimą.
Koncertą Šv. Juozapo bažnyčioje pradėjo Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblis, savo repertuaro kūriniais pasveikinęs vokiečių chorą. Ansamblio vadovė Lina Lukošienė svečius sveikino ir kalbino jų gimtąja kalba.
2005 m. dirigento Tobias Valenciak (Walenciak) suburtame chore dainuoja per 20 jaunų dainininkų, daugiausia Dresdeno universitetų studentų. „Junges Ensemble Dresden“ repertuare daugiausia a capela atliekamų pasaulietinių ir bažnytinių chorinių kūrinių – nuo Renesanso iki šiuolaikinių autorių.
Kelionę per šimtmečius choras dovanojo ir Vadžgirio bažnytėlėje susirinkusiems klausytojams – nuo viduramžių muzikos iki chorui aranžuotos legendinių bitlų dainos.
Didžiausią šių gražių ir linksmų vokiečių dainininkų nuoširdumą, pasak L. Lukošienės, rodo prieš kelionę į Lietuvą išmokta Juozo Naujalio komponuota Maironio „Graži tu, mano brangi tėvyne…“ – šią giesmę choras atliko kartu su Vadžgirio sakralinės muzikos ansambliu.
Vadžgirys – tik viena stotelė muzikinėje Dresdeno jaunimo choro kelionėje po Europą. Išvakarėse choras dainavo tarptautiniame festivalyje „Kaunas Cantat“, o iš Lietuvos išvažiavo į Latviją.
Choro vadovas Tobias po koncerto pasakojo, kad kolektyvas jau yra pabuvojęs ir koncertavęs nemažai Vakarų Europos valstybių, todėl dabar kelionių maršrutai veda į Rytų Europą – įdomu pažinti kitokias šalis. Pernai choras keliavo ir koncertavo Baltarusijoje.
Po Baltijos šalis „Junges Ensemble Dresden“ keliauja su ekskursijų vadove dr. Verena Barth. Ir jai L. Lukošienė dėkojo, kad vokiečių choras dainavo Vadžgiryje. Bet ne tik už koncertą, o ir už galimybę parodyti svečiams gražų savo kaimą.
Dar 2011 m. per pažįstamus išgirdusi, kad ekskursijų vadovė norėtų turistams iš Vokietijos parodyti tikrą lietuvišką kaimą, Lina nedvejodama pasakė: tegul veža į Vadžgirį.
Dresdeno choras – jau trečioji dr. V. Barth atlydėta grupė. Vadžgiryje užsienio turistai išgirsta ir pabendrauja su „Šebukais“ ir sakralinės muzikos ansambliu, pamato Šimkaičių girią ir generolo Jono Žemaičio bunkerį, paragauja lietuviškų vaišių – bulvių su kastiniu, kugelio, sūrių.
Prieš koncertą Dresdeno choristams grojo, šoko, dainavo vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Šebukai“. Choro vadovas T. Valenciak sakė: „Esame sužavėti! Tik Vengrijoje yra tekę matyti panašų dalyką. Ir tautiniai rūbai, ir dainos – puiku! Vokietijoje ir susidomėjimo folkloru, ir panašių į jūsiškį kolektyvų labai mažai. Turite didžiulį lobį!“
Sodelyje prie bažnyčios vadžgiriškiai suruošė Dresdeno jaunimui vakarienę. Po jos choras vėl leidosi į kelionę.
„Anksčiau Vadžgiryje nebuvo kur turistams apsigyventi, bet dabar, kai turime dvarą, jie galėtų ir ilgiau pas mus pabūti“, – sakė L. Lukošienė, trumpam nuvežusi choristus bei turistų grupės vadovę į kaimo turizmo sodybą „Dvaras Bebirva“ – kad pamatytų ir įvertintų.
Po koncerto chorą sveikinęs Jurbarko r. meras Skirmantas Mockevičius sakė, kad Vadžgirys yra mūsų rajono muzikos centras. Gal taps ir turizmo centru – juk keliaujama ne tik dėl objektų, bet ir dėl šiltų žmogiškųjų ryšių.
Danutė Karopčikienė