Kas penktas Lietuvos gyventojas mano, kad situacija šalyje gerėja, rodo LRT užsakymu atlikta naujausia „Baltijos Tyrimų“ apklausa. Manančių, kad reikalai juda į gerąją pusę, lyginant su lapkričio mėnesiu, padaugėjo net 8 proc.
Sausio antrojoje pusėje vykdytos apklausos metu respondentų klausta, ar pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją ar į blogąją pusę. 20 proc. apklaustųjų mano, kad situacija šalyje gerėja. Vis tik, 79 proc. mano, kad reikalai valstybėje krypsta į blogąją pusę.
Lyginant su lapkričio mėnesio rezultatais, respondentų, manančių, kad šalyje padėtis gerėja, ženkliai padaugėjo. Lapkritį vos 12 proc. apklaustų situaciją įvertino kaip gerėjančią, o 87 proc. nurodė, kad padėtis šalyje blogėja.
Apklausos duomenimis, kad situacija šalyje gerėja, kiek dažniau mini jaunesni nei 50 metų žmonės, gyventojai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį, dirbantys valstybiniame sektoriuje, dešiniųjų pažiūrų gyventojai. Kad reikalai šalyje blogėja, kiek dažniau už kitus nurodė respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu, darbininkai ir ūkininkai, lenkų ir rusų tautybių gyventojai, kairiųjų pažiūrų respondentai.
Optimistiškiau vertina situaciją savivaldybėse
Taip pat gyventojų buvo klausimą apie situaciją savivaldybėse – į kurią pusę, jų požiūriu, pastaruoju metu krypsta reikalai jų savivaldybėje – į gerąją ar į blogąją. Atsakydami į šį klausimą, respondentai buvo nusiteikę kiek optimistiškiau.
54 proc. apklaustųjų nurodė, kad jų savivaldybėje reikalai juda geryn. Manančių, kad situacija prastėja –29 proc. Tuo metu 17 proc. teigė, kad neturi nuomonės.
Lyginant su ankstesnėmis apklausomis, rezultatai taip pat yra gerėjantys. Prieš tris mėnesius vykdytos apklausos metu teigiančių, kad reikalai juda geryn buvo 52 proc., o sakančių padėtis juda į blogąją pusę – 34 proc. Neapsiprendusių buvo 14 proc.
Apklausa vyko 2023 m. sausio 19 – 31 dienomis. Tyrimo metu asmeninio interviu būdu apklausti 1023 Lietuvos gyventojai (18 metų ir vyresni), apklausa vyko 114 atrankos taškų. Apklaustųjų sudėtis atitinka suaugusių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3,1 proc.