Policijos departamentas praneša, kad gegužės 13 d. apie 13 val. 30 min. skrydžio metu nukrito ir sudužo vyro (gim. 1965 m.) pilotuojamas lėktuvas „LY-BCD“.
Į įvykio vietą nuvykus ugniagesiams, pilotas jau buvo ištrauktas. Pranešama, kad žmogus buvo be gyvybės ženklų. Greitosios pagalbos medikai konstatavo piloto mirtį.
Lėktuvas nukrito Naukaimio k., vos už poros dešimčių metrų nuo gyvenamos sodybos. Greta šios sodybos yra ir nedidelis oro uostas, kuriame gali eistis ultralengvieji lėktuvai.
Oro uostą šiuo metu valdo Taikomosios aviacijos asociacija.
Anot ugniagesių, nukritęs orlaivis neužsidegė.
Nelaimė galimai įvyko tuomet, kai lėktuvas kildamas nepasiekė reikiamo aukščio, kliudė elektros laidos ir nukrito.
Portale manosparnai.lt 2013 m. buvo skelbiama, kad tai Lietuvoje registruotas vienvietis motosklandytuvas „ProFe Banjo STX“.
Jame sumontuotas variklis „Kawasaki 340S2A“. Maksimalus greitis – 140 km/h.
Orlaivis pagamintas 2006 metais.
Jis buvo parduodamas už 7000 EUR.
Panaudos pagrindais prieš 5 metus apleistą aerodromą iš Jurbarko r. savivaldybės įsigijusi Taikomosios aviacijos asociacija planavo sutvarkyti ir oficialiai įregistruoti pakilimo taką, kad juo galėtų naudotis oreiviai, ir plėtoti aviacinį turizmą rajone.
Dar sovietmečiu įrengta pakilimo aikštelė buvo skirta žemės ūkį aptarnavusiems lėktuvams, barsčiusiems trąšas ar chemikalus. Vėliau šis nedidelis aerodromas buvo nenaudojamas, tačiau neužmirštas.
Jo kai kada prireikdavo Jurbarko ir Šakių rajonų aviamodelistams, šioje vietoje į dangų kėlusiems radijo bangomis valdomus lėktuvų modelius.
„Su ūkininku susitarėme, kad jis panaudos pagrindais mums leis naudotis pakilimo aikštele. Tačiau Civilinės aviacijos administracija perspėjo, kad patys statiniai – aikštelė ir pakilimo takas priklauso savivaldybei.
Sutvarkius formalumus, pakilimo taką bus galima įregistruoti ir naudoti oficialiai“, – tarybos posėdyje tąsyk sakė asociacijos atstovas Remigijus Nauburaitis.








[…] газета Šviesa сообщила, что аэродром, на котором произошла авария, […]