Daugiau nei dešimtmetį išskirtines sąlygas statyti asmeninius automobilius turėję Jurbarko policininkai bus lygūs su visais miestiečiais. Jurbarko r. savivaldybės Eismo saugumo komisija nusprendė nuimti motorinių transporto priemonių eismą draudžiantį ženklą nuo įvažiavimo į miestui priklausančią automobilių stovėjimo aikštelę prie Jurbarko r. policijos komisariato ir teritoriją atvėrė visiems vairuotojams.
Sutrikdė draudžiantis ženklas
Prie Jurbarko r. policijos komisariato yra dvi automobilių stovėjimo aikštelės su įvažiavimais iš Nemuno gatvės. Viena šių aikštelių yra priešais komisariato duris, kita – greta policijos komisariato, nuo turgavietės pusės. Į abi aikšteles įvažiavimą riboja kelio ženklas Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Pirmosios aikštelės kelių eismo ženklas galioja visą laiką, o antrosios – tik darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos.
Toks ženklinimas ne kartą trikdė vairuotojus su negalia – žmonės dvejojo, ar jie gali nepažeisdami Kelių eismo taisyklių (KET) įvažiuoti į antrąją aikštelę ir pastatyti automobilį asmenims su negalia skirtose vietose. O pasiekti komisariatą iš toliau esančių stovėjimo vietų – sudėtinga. Šaligatviai iki policijos komisariato tokie suklypę, kad nugriūti čia gali ne tik vyresnio amžiaus ar neįgalus, bet ir sveikas žmogus.
Drąsos sukti pro eismą draudžiantį ženklą tiesiai po policijos langais, aišku, gali suteikti ženklo apibrėžimas, tik ne visada po ranka kiekvienas turi KET taisyklių knygelę ar internetą.
Ėmus aiškintis dėl pareigūnams suteiktų išskirtinių sąlygų ir nerimo kitiems eismo dalyviams, klausimų dėl vairuotojus trikdančio ženklinimo kilo nemažai.
Visus straipsnius skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę prenumeratą.