Verždamasis pažinti pasaulį pirmiausia pažink tai, kas šalia. Vadovaudamiesi tokiu principu Naujamiesčio pagrindinės mokyklos kraštotyros ir jaunųjų miško bičiulių būrelių nariai išsiruošė į ekskursiją.
Naujamiestiečiai jaunieji kraštotyrininkai ir jaunieji miško bičiuliai aplankė Bišpilio piliakalnį ir senąsias Jurbarko kapines. Mokytojos Danguolė Juščienė ir Irma Kapilovienė vedė savo auklėtinius į tokias vietas, kurios mena mūsų miesto istoriją, bet ne mažiau svarbios ir dabarčiai.
Bišpilis – puiki vieta pasivaikščioti, į kapines einama aplankyti jau iškeliavusių artimųjų. Ir čia, ir ten vaikai buvę, bet šį kartą daug ką pamatė kitaip, išgirdo dar negirdėtų istorijų.
Imsrės kairiajame krante iškilęs Bišpilis mena XIII amžių – ant piliakalnio stovėjusi lietuvių pilis, ne tik padėjusi atremti kryžiuočius, bet ir tapusi Jurbarko miesto pradžia.
Ant Bišpilio piliakalnio stovi paminklinis akmuo, irgi jau tapęs istorija. Jis pastatytas pažymėti Jurbarko 730-ąsias įkūrimo metines, o šiemet Jurbarkas jau atšventė 755-metį.
Kaip ir apie kiekvieną piliakalnį, apie Bišpilį sklando nemaža legendų. Senųjų legendų papasakojo 5a kasės mokinė Simona Kulikauskaitė, o Matas Stankaitis pristatė šiuolaikinę, paties sukurtą legendą apie Bišpilį.
Istorijos mokytoja D. Juščienė papasakojo piliakalnio istoriją, paskui mokiniai kopė į kalną ieškoti pilies liekanų.
Nusileidę nuo Bišpilio, perėję į kitą Imsrės krantą ir vėl pakilę į kalnelį Naujamiesčio mokyklos kraštotyrininkai ir miško bičiuliai peržengė senųjų Jurbarko kapinių vartus. Mokytoja pasakojo kapinių atsiradimo istoriją – kai kurie antkapiniai įrašai čia senesni nei šimto metų.
Unikalus paminklas Jurbarko kapinėse – Negimusiam kūdikiui. Mokiniai taip pat aplankė Politinių kalinių ir tremtinių kapus, stabtelėjo prie paslaptį keliančios koplyčios.
Štai tokia – netolima kelionė, ko gero, ne vieną keliauninką nustebinusi: kiek gražių ir įdomių dalykų yra čia pat, šalia mūsų.