Vanduo yra bene svarbiausias išteklius kiekvieno žmogaus buityje. Jis pasitarnauja labai skirtingose srityse – nuo savo kūno priežiūros iki drabužių skalbimo. Taigi, nenuostabu, jog namuose nebėgant vandeniui žmonės sunerimsta. Įprastai tai susiję su planiniais arba neplanuotais atjungimais. Visgi, skirtingų priežasčių egzistuoja kiek daugiau. Taigi, trumpai aptarkime, kodėl namuose gali nebėgti vanduo.
Planinis arba neplanuotas atjungimas
Planinis atjungimas yra viena iš dažniausių priežasčių, kodėl namuose nebėga vanduo. Įprastai tai susiję su įvairiais kelio arba požeminių trasų darbais, infrastruktūros gerinimu bei patikromis. Žinoma, apie planinį atjungimą Jus turėtų informuoti vandenį tiekianti bendrovė. Visgi, gyvenime pasitaiko įvairių situacijų. Neplanuoti atjungimai yra patys nemaloniausi, nes jų neįmanoma nuspėti. Dažniausiai tai susiję su įvairiais pažeidimais. Tokiu atveju vėl bėgančio vandens gali reikėti laukti itin ilgą laiką.
Sugedęs vandens šildytuvas
Jeigu namuose nebėga konkrečiai karštas vanduo, gali būti, jog sugedo turimas šildytuvas. Taigi, pirmiausia rekomenduojama patikrinti boilerio būklę. Gedimo priežasčių gali būti tikrai įvairių. Tad, jeigu pastebėjote, jog šildytuvas neveikia taip, kaip turėtų, nedvejokite ir kreipkitės į profesionalus. Žinoma, nebėgantis karštas vanduo taip pat gali būti susijęs su planiniais atjungimais. Tačiau, jeigu žinote, jog priežastis ne čia – verta patikrinti šildytuvo būklę, ypatingai tuomet, jeigu problemų su šalto vandens bėgimu nėra.
Jeigu vanduo bėga itin silpnai..
Jeigu vanduo bėga, tačiau labai silpna srove, greičiausiai tai susiję su užsikišusiu vamzdžiu. Visgi, tam, jog išspręstumėte problemą, teks visiškai atjungti vandentiekį. Atlikti tai savarankiškai gali būti pavojinga. Taigi, rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į santechniką, kuris padės išspręsti susidariusią problemą. Priežastimi taip pat gali tapti sugedęs slėgio matuoklis arba nepilnai atsukti vožtuvai. Bet kokiu atveju, problemos geriau nespręskite patys, o kreipkitės į specialistus.
Kita vertus, sodų bendrijose silpna srovė gali būti susijusi su per didele apkrova siurbliui. Tikėtina, jog pasirinktas variantas nėra pakankamai galingas. Jeigu su problema susiduriate nuolat, greičiausiai reikės keisti siurblį. Nemažai pasirinkimo rasite vandens-siurbliai.lt/.