Gegužės 16 d. paskelbta Tarptautine jūros kiaulės diena. Jūros kiaulė yra mažasis banginis, delfino giminaitis. Ji mažesnė už delfiną, užauga tik iki 180 centimetrų. Baltijos jūros delfinais ar banginukais vadinamų žinduolių populiacija yra sparčiai nykstanti ir reikalaujanti apsaugos. Jiems kenkia jūros tarša, žuvų, kuriomis minta, sumažėjimas.1979 m. Klaipėdoje pradėtas kurti jūros muziejus, o 1986 m. – Delfinariumas, kuriame dabar pristatomi delfinų ir jūros liūtų pasirodymai.
Paskutinį kartą Baltijos jūros delfiną, vadinamą Baltijos jūros kiaule, Lietuvos žvejai Baltijos jūroje pagavo ir atgabeno į muziejų 2003 m. vasario 23 d. Tai retas delfinas. 2001 m. toks delfinas netyčia pateko į žvejų tinklus Melnragėje.
Nors gyvena vandenyje, delfinai – ne žuvys, o žinduoliai. Jie kvėpuoja oru, vis iškildami į paviršių. Beje, jie labai įdomiai miega – užplaukę ant seklumų ar tiesiog plūduriuodami paviršiuje, visada atmerkę vieną akį, iš vandens iškišę bent vieną šnervę. Kartais miega net plaukdami, retkarčiais išlįsdami įkvėpti oro. Delfinai plaukia apytikriai 8 km/val. Iš viso gali pasiekti greitį iki 40 km/val., o kai labai skuba – šokinėja į orą.
Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja gegužės 16-ąją paskelbė diena, skirta sutelkti žmonių, bandančių skatinti taiką, pastangas.
Šią dieną visi pasaulio žmonės raginami gyventi kartu taikiai, tolerantiškai, gerbti kitų nuomonę, priimti žmonių skirtybes. Visos pasaulio šalys kviečiamos padėti užtikrinti pasaulyje taiką, ieškant išeičių, kaip spręsti kylančius konfliktus, kaip išvengti diskriminacijos, kylančios dėl lyties, religijos, odos spalvos, skirtingos ekonominės padėties ir politinės nuomonės.
Gegužės 16-ąją UNESCO paskelbė Tarptautine šviesos diena. Šią dieną kviečiama susimąstyti apie šviesos svarbą visose srityse: energetikos, telekomunikacijų, medicinos, meno.
Šventės data pasirinkta neatsitiktinai – 1960 m. gegužės 16 d. fizikas bei inžinierius Teodoras Maimanas pirmą kartą sėkmingai pademonstravo, kaip veikia lazeris. Taigi šią dieną ypač švenčia Lietuvos lazerių asociacija. Lietuvos lazerių pramonė ir mokslo pasiekimai garsina Lietuvą visame pasaulyje jau daugybę metų.
Be šviesos Žemėje nebūtų gyvybės. O išmokę valdyti šviesą, žmonės pradėjo taikyti ją įvairiose gyvenimo srityse – ir mokslui, ir pramogoms. Šiuolaikinis gyvenimas neįsivaizduojamas be šviesolaidinio interneto ryšio, moksliniai tyrimai – be lazerinės spektroskopijos.
Kasmet trečiąjį gegužės ketvirtadienį ukrainiečiai ir jų draugai visame pasaulyje puošiasi tradiciniais raštais išmargintais marškiniais ir mini Vyšyvankos dieną.
Vyšyvanka (ukr. Вишиванка) – liaudiškais geometriniais raštais siuvinėti marškiniai. Ukrainietiška vyšyvanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis. Kiekvienas raštas pasakoja šeimos ar regiono istoriją.