Gegužės 25-ąją UNESCO yra paskelbusi Afrikos išsilaisvinimo diena, kuri dabar jau vadinama Tarptautine Afrikos diena ir švenčiama daugybėje šalių.
1963 m. gegužės mėnesį buvo įkurta Afrikos vienybės organizacija (angl. Organization of African Unity). 1973 m. ją jau sudarė 42 Afrikos šalys. Organizacijos tikslas – pasiekti Afrikos žemyno vienybę ir solidarumą, kad visos šalys būtų lygiateisės ir nesikištų į viena kitos vidaus reikalus. Vienas iš didžiausių tikslų – kovoti prieš dar pasitaikantį žemyne kolonizavimą ir rasizmą.
Lietuvoje Tarptautinė Afrikos diena minima nuo 1998 m. Jos metu UNESCO iniciatyva atidaromos Afrikos kultūros, nuotraukų parodos, rengiami afrikietiškos muzikos koncertai. Į šiuos renginius suburiami Afrikos entuziastai, keliautojai, šios tautos liaudies meno mėgėjai. Renginių metu tradiciškai geriama raudonoji afrikietiška arbata.
Gegužės 25 dieną minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Dingusių žmonių šeimų paramos centro (DŽŠPC) iniciatyva LR Seimas 2006 metais šią dieną įtraukė į atmintinų dienų sąrašą.
Šios minėtinos dienos tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Siekiama atkreipti tėvų dėmesį į turiningą vaikų laisvalaikį, o vaikus informuoti apie pavojus, gresiančius už namų ribų.
Neretai vaikai išeina iš namų, neradę artimųjų palaikymo, šilumos, nesuprasti draugų. Tad, visų pirma, tėvai turėtų skatinti vaikus išsipasakoti, neslėpti nuo jų savo norų.
Paskutinį gegužės šeštadienį Lietuvoje minima Automechanikų ir autoelektrikų profesinė diena, siekiant populiarinti šią profesiją ir pabrėžti jos svarbą.
2023 m. Lietuvos žurnalistų autoklubas šia proga pirmą kartą surengė geriausio Lietuvos sunkvežimių mechaniko rinkimus.
Automechanikas – tai tarsi automobilio gydytojas, kuris sugedus automobiliui jį atgaivina, prikelia naujam gyvenimui. Autoelektrikas – specialistas, kuris šalina automobilių gedimus, susijusius su elektros instaliacija.
Žmonės skatinami reguliariai tikrintis sveikatą, o automobilių sveikata taip pat rekomenduojama rūpintis ne tik tuomet, kai jie sugenda. Verta reguliariai lankytis pas meistrus, kurie gali padėti aptikti problemas tuomet, kai jos dar nėra didelės. Ypač aktualu patikrinti automobilį prieš planuojant ilgą kelionę, kad nebūtų nemalonių netikėtumų.
Automobilių mechaniko darbas nėra lengvas, reikalaujantis fizinės jėgos ir ištvermės – neretai tenka kiloti sunkias automobilių dalis, jau nekalbant apie tai, kad nuolat susitepi rankas.
Pasaulio automobilių gamintojų organizacijos duomenimis, iki 2020 m. pabaigos pasaulyje buvo daugiau nei 1 milijardas 180 milijonų lengvųjų automobilių. Lietuvoje 2020 m. pabaigoje buvo apie 1,5 mln. lengvųjų automobilių, o kasmet užregistruojama apie 170 tūks. naujų automobilių. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad automechanikai taiso ne tik lengvuosius automobilius, bet ir krovininius, specializuotus (gaisrinius, sanitarinius, statybinius), taip pat motociklus.