Šiais laikais namų vaistinėlei galime įsigyti pačių įvairiausių prietaisų. Labai dažnas namų naudojimui įsigyja inhaliatorių, kurio naudų spektras tikrai platus. Tad kokiu atveju inhaliatorius taps tikra pagalba ir kaip teisingai jį naudoti?
Kada verta išbandyti inhaliatorių?
Daugelis pasakytų, kad inhaliatorius bus nepamainomas, kai vargina kosulys. Tačiau šio funkcionalaus prietaiso panaudojimo indikacijų sąrašas kur kas ilgesnis.
Pirmiausia, tai sutinkame su pozicija, jog inhaliatorius labai pravers, jei vargina kosulys, ypač jei yra poreikis lengvinti atsikosėjimą. Taip pat inhaliatorius bus šaunus pasirinkimas ir tada, kai užklupo nemalonioji sloga – inhaliacijos gali labai efektyviai palengvinti kvėpavimą. Taip pat inhaliatorius bus nepamainomas laringito, bronchito atveju, dažnas jo privalumais džiaugiasi ir sergant plaučių uždegimu.
Tiesa, labai svarbu pasirinkti tinkamą inhaliatorių. Atsižvelkite į tai, ar jis bus skirtas suaugusiam, ar vaikui, kokias inhaliacijas atliksite, ar prioritetas yra kompaktiškas prietaisas. Labai svarbu ir patikimas gamintojas, pavyzdžiui, tikrai geras sprendimas bus Omron inhaliatorius.
Teisingas inhaliatoriaus naudojimas
Nors inhaliatorius atrodo gana paprastas prietaisas, visgi neretai pasitaiko, kad jis naudojamas neteisingai, o tai, žinoma, lemia, jog ir maksimali jo nauda irgi nepajuntama.
Geriausia, jei apie inhaliatoriaus naudojimą jums papasakos gydytojas. Ypač jei šį prietaisą naudosite vaikui, nes be gydytojo pritarimo procedūrų nereikėtų atlikti. Specialistas geriausiai jums paaiškins, kur dėti medikamentus, kiek jų reikia, kaip teisingai laikyti inhaliatoriaus kaukę ir pan.
Negana to, naudojimo ypatumai priklauso ir nuo prietaiso, nes inhaliatorių rūšių yra ne viena. Tad jei prietaisą įsigijote patys, t. y. be gydytojo rekomendacijos, labai skrupulingai išstudijuokite gamintojo ir / ar pardavėjo pateiktą informaciją, kaip konkretų prietaisą reikia naudoti.