Įvairių buities darbų atlikimą gali ženkliai palengvinti pasirinkta buitinė technika, todėl norėdami užtikrinti efektyvesnę skalbinių priežiūrą pasvarstykite apie tinkamos buitinės įrangos įsigijimą. Taip pat vertėtų nepamiršti ir tam tikrų svarbiausių skalbinių priežiūros taisyklių, kurios užtikrins audinio ilgaamžiškumą. Norite sužinoti daugiau? Vadovaukitės žemiau pateiktais patarimais, ir tai padės užtikrinti patį geriausią rezultatą.
Galbūt atėjo laikas atnaujinti naudojamą skalbimo mašiną?
Šiuolaikinės skalbimo mašinos gerokai skiriasi nuo tos technikos, kuri buvo naudojama prieš dešimtmetį ar dar seniau. Modernios skalbimo mašinos kur kas labiau tausoja audinius, todėl jos gali padėti išvengti drabužių formos praradimo, spalvų išblukimo, ir t.t. Jei nuspręsite įsigyti naują skalbyklę, vertėtų išsiaiškinti, ar ji yra pakankamai funkcionali: naudinga įvertinti, ar skalbimo mašina turi specialią programą, pritaikyta vilnai, šilkui ar kitiems delikačios priežiūros reikalaujantiems audiniams. Taip pat naudinga pasidomėti, ar yra galimybė pasirinkti programą, padedančią sutaupyti vandens ir elektros energijos, išsiaiškinti, ar skalbimo mašina turi greito skalbimo funkciją, ir t.t. Jei ieškote tikrai funkcionalios įrangos, palankia pasirinkimo galimybe gali būti , kurios džiugina dideliu programų pasirinkimu, ilgaamžiškumu ir ganėtinai nedidelėmis kainomis.
Ar verta naudoti skalbinių džiovyklę?
Nors kartais manoma, kad skalbinių džiovyklės gali sugadinti audinius, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Su kur kas didesniais pavojais galima susidurti tuomet, kada skalbiniai yra džiaunami tiesiog ant virvės ar ant radiatoriaus: tai gali lemti drabužių formos praradimą, audinio susitraukimą, spalvos išblukimą, ir t.t. Jei skalbinių džiovykle yra naudojamasi laikantis tam tikrų rekomendacijų, galite būti užtikrinti, kad ši įranga jums padės gerokai paprasčiau prižiūrėti skalbinius.
Nepamirškite išrūšiuoti skalbinių
Jei esate pratę visus nešvarius drabužius mesti tiesiog į skalbyklę, nieko keisto, kad neretai tenka skųstis drabužių spalvų pokyčiais. Turbūt kiekvienam yra puikiai žinoma, kad šviesių skalbinių nereikėtų skalbti su tamsiais, tačiau dėl neaiškių priežasčių šios taisyklės dažnai yra nesilaikoma. Jei siekiate, kad drabužiai kiek įmanoma ilgiau išlaikytų savo spalvą, reikėtų šiek tiek laiko skirti skalbinių išrūšiavimui (arba galima įsigyti dvi skalbinių dėžes, kurių viena bus skirta šviesiems, o kita – tamsiems skalbiniams).
Neperkraukite skalbimo mašinos ar džiovyklės
Ši buitinė įranga yra pritaikyta konkrečiam skalbinių svoriui, todėl reikėtų nepamiršti tuo vadovautis. Pavyzdžiui, jei skalbimo mašina ar džiovyklė yra pritaikyta iki 5 kg svorio skalbiniams, tikrai nereikėtų perkrauti buitinės technikos būgno. Nors čia neretai galima sutalpinti ir daugiau skalbinių, tačiau nereikėtų pamiršti, kad nuo to priklausys skalbimo ar džiovinimo efektyvumas (be to, nuolat perkraunamas būgnas gali lemti ir tam tikrus buitinės įrangos gedimus).
Naudokite tinkamas skalbimo priemones
Kiekvienas audinys pasižymi savitomis priežiūros subtilybėmis, todėl svarbu pasirinkti tinkamas skalbimo priemones. Tai, kas tinka šilkui ar vilnai, nebūtinai tiks ir medvilnei, todėl namuose naudinga turėti keletą skirtingų tipų skalbiklių. Pravartu naudoti ne vien tik skalbimo miltelius, bet taip pat ir minkštiklius, kurie gali užtikrinti, kad po skalbimo audinys išliks pakankamai minkštas.
Vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis
Drabužių priežiūros instrukcijos yra pateikiamos ne be priežasties, todėl būtina jų laikytis. Tas pats galioja ir naudojimuisi skalbimo mašina ar džiovykle: technikos instrukcijose yra pateikiama apie skalbimo programas, priežiūros subtilybes, ir t.t. Jei vadovausitės pateikta informacija, galėsite būti užtikrinti, kad skalbiami drabužiai kur kas ilgiau išliks tarsi nauji, o buitinė technika tarnaus tikrai ilgą laiką.