Nuo 1915 m. Latvija buvo užimama tai Vokietijos, tai Rusijos. 1918 m. lapkričio 18 d. Latvijos liaudies taryba paskelbė Latvijos respublikos nepriklausomybę. Lapkričio 25 d. Latvijos nepriklausomybę pripažino Vokietija. Rusija Latvijos nepriklausomybę pripažino tik 1920 balandžio 11 d.
Latvijos nepriklausomybė truko iki 1939 m. J. Ribentropo – V.Molotovo pakto, po kurio ji vėl tapo priklausoma nuo Tarybų Sąjungos. Latvijos nepriklausomybės atkūrimas vėl paskelbtas 1991 m. rugpjūčio 21 d.
Latvijos vėliava yra viena seniausių pasaulyje. Legenda pasakoja, kad vienos latgalių genties kovos metu mirtinai sužeistas karo vadas buvo įvyniotas į baltą audeklą, kuris permirko nuo jo kraujo. Kariai pakėlė šį kruviną audeklą kaip savo vėliavą, ji įkvėpė narsuolius mūšyje ir padėjo iškovoti pergalę.
Lapkričio 18 dieną Europoje minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Šią minėtiną dieną remia Pasaulinė sveikatos organizacija. Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į nereikalingo antibiotikų vartojimo pasekmes, skatinti atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą. Dažnokai poliklinikose antibiotikai nepagrįstai skiriami viršutinių kvėpavimo takų infekcijų gydymui, parenkami plataus veikimo spektro antibiotikai, ligoninėse ne visada atliekami tyrimai, reikalingi tikslesniam antibiotikų parinkimui. Be to, žmonės vis dar dažnai antibiotikais gydosi patys.
Antibiotikų negalima vartoti:
– sergant ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu (gali pasireikšti priešingas poveikis)
– esant šaltkrėčiui (antibiotikai nemažina temperatūros ir nepalengvina skausmų)
– sutrikus žarnyno veiklai
– moteriai, kuri yra nėščia arba planuoja nėštumą.
Kartais antibiotikai tikrai yra svarbūs, kad ligonis pasveiktų, bet juos būtinai turi paskirti gydytojas. Gydantis antibiotikais naudinga valgyti artišokus, svogūnus, cikorijas, česnakus, kukurūzų dribsnius, avižinę košę, ruginius gaminius, pupeles, vaisius, gerti tirštas sultis ir alų. Šis maistas pasižymi prebiotikų savybėmis, t.y. gamina organizme gerąsias bakterijas, kurios po antibiotikų vartojimo žūva. Gydytojai pataria po antibiotikų vartojimo sugerti gerųjų bakterijų kursą.
Anot Hipokrato, nuodą nuo vaisto skiria tik dozės dydis. Vartoti antibiotikus reikia tik tokiu atveju, kai jie tikrai būtini.