Daugelis žmonių mano, kad natūralūs plaukų dažai yra geresni, nes jie yra saugesni. Tačiau ar tikrai juos saugu naudoti?Šia tema kyla šiek tiek ginčų, nes daugelis žmonių teigia, kad natūralūs plaukų dažai iš tikrųjų nėra natūralūs. Daugumos plaukų dažų sudėtyje yra 4-metoksi-m-fenilendiamino (4-MMPD) ir 4-metoksi-m-fenilendiamino sulfato (4-MMPD sulfato), kurie yra žinomi kancerogenai. Dažnai naudojamos ir kitos kenksmingos cheminės medžiagos
„, – teigia Kosmetikos, tualetinių reikmenų ir kvapų asociacijos mokslo ir reikalų komiteto viceprezidentas Džonas Korbetas (John Corbett).
J. Corbettas buvo cituojamas 1998 m. rugsėjo mėn. „Vegetarian Times” straipsnyje „Plaukų spalva, kuria galima dažytis: geri, blogi ir bjaurūs natūralių dangalų pavyzdžiai”, kuris buvo paskelbtas BNET verslo tinklo interneto svetainėje.
Tačiau, nors ” jie nebūtinai turi būti pavojingi. Plaukų ir galvos odos specialistas Kristoferis Makinas (Christopher Mackin) tame pačiame straipsnyje nurodė, kad dažai į organizmą pateks tik tuo atveju, jei galvos odoje kils alerginė reakcija ir dažai pateks į kraują. Mackinas perspėjo nenaudoti dažų, kurių sudėtyje yra daugiau nei 10 proc. peroksido, „nes daugiau nei 10 proc. pateks į odelę”.
Straipsnyje taip pat perspėta nenaudoti natūralių plaukų dažų, kuriuose naudojama akmens anglių derva, kuri, kaip nustatyta, sukelia vėžį.
JAV Maisto ir vaistų administracija yra patvirtinusi tik vieną natūralų plaukų dažymo būdą – henną. Henna gaminama iš Afrikoje, Azijoje ir Australijoje augančio krūmo lapų ir stiebo. Henna populiari, nes minkština ir stiprina plaukus.