Į pirmąjį posėdį šiandien, balandžio 18 d., susirinko 2023-2027 m. kadencijos Jurbarko r. savivaldybės taryba, kurioje dirbs 25 politikai. Posėdyje prisiekia tarybos nariai ir savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
Mero ir savivaldybės narių priesaikos – iškilminga, šventinė posėdžio dalis. Nuo 13 val. politikai imsis kitų svarbių klausimų, dėl kurių jau gali susikryžiuoti pirmosios politinių oponentų ietys.
Taryba tvirtins savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo komandą, sudarys tarybos komitetus, rinks jų pirmininkus ir pavaduotojus. Ir savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų skaičių, ir komitetų vadovus bei jų pavaduotojus balsavimu tvirtins tarybos nariai, tad nuo jų ir priklauso planuojama struktūra ir postų dalybos.
Pagal pateiktą sprendimo projektą planuojama sudaryti tris tarybos komitetus: Finansų, biudžeto ir rajono plėtros, Socialinių klausimų, Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų. Tokie tarybos komitetai dirbo ir praėjusią kadenciją.
Savivaldybės meras, kuris nuo šios kadencijos nebėra tarybos narys ir tarybos vadovas, gali turėti du vicemerus ir patarėjų, tačiau dėl šių pareigybių būtinybės apsispręs taryba.
Nustačius šių valstybės tarnautojų skaičių, tvirtinamas ir jų darbo užmokestis. LR Valstybės tarnybos įstatymas numato jų pareiginių algų koeficientų ribas: savivaldybės administracijos direktoriui – 14,5-17,5; mero patarėjui – 6,4-12; vicemerui 15,6.
Į pirmąjį posėdį Jurbarko r. savivaldybės taryba renkasi oficialiai nepaskelbusi apie sudarytą tarybos narių daugumą. Nors daugiausia mandatų laimėję socialdemokratai po rinkimų ėmėsi iniciatyvos formuoti valdančiąją koaliciją, sutelkti reikiamo mandatų skaičiaus kol kas nepavyko.
Apie suformuotą daugumą nepranešė ir keturias vietas taryboje turintys konservatoriai ar galimi jų politiniai sąjungininkai, tačiau jų pusėje telkiasi kiek gausesnė politikų komanda.
2023-2027 m. kadencijos Jurbarko r. savivaldybės taryba ir meras:
Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius
Savivaldybės taryba
Lietuvos socialdemokratų partija:
Algirdas Pieniuta
Aivaras Šlekys
Darius Virvilas
Raimundas Bastys
Giedrius Drukteinis
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai:
Daivaras Rybakovas
Audronė Kurienė
Gražvydas Ažna
Egidijus Giedraitis
Valstiečių ir žaliųjų sąjunga:
Donatas Jackis
Audronė Balčiūnienė
Raimundas Jovarauskas
Tadas Marcinkus
Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“:
Liudmila Norkaitienė
Algirdas Gudaitis
Danutė Lapienė
Politinis komitetas „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“:
Kazimieras Šimkus
Petras Vainauskas
Elvyra Vainauskienė
Lietuvos regionų partija:
Inga Molevaitė
Rūta Misevičienė
Lietuvos liberalų sąjūdis:
Gvidas Byčius
Vidmantas Juzėnas
Partija „Laisvė ir teisingumas“:
Gintaris Stoškus
Zita Sorokienė
Drukteinis, kaip stiliaus “zinovas”, buvo tinkamai pasipuoses