Vienas dažniausių lietuviškų sodybų akcentų pirtis – vis dar vertinama ne tik kaip pramoga, bet ir kaip laisvalaikio praleidimo būdas, ypač naudingas mūsų sveikatai. Todėl, nepaisant didelės pirčių nuomos pasiūlos, sprendimas pasistatyti nuosavą pirtį – ypač sveikintinas, nes tokiu būdu ja galima naudotis gerokai dažniau. Tiesa tam, kad pirtis stovėtų tvirtai, o jos teikiama nauda mėgautumėtės ilgai, ypač gerai reikėtų apsvarstyti statybų proceso pradžią – tinkamai pasirinkti ir kokybiškai įrengti pamatus jos statyboms.
Kaip pasirinkti pamatus pirčiai?
Kaip ir statant bet kokį medinį namelį ar pagalbinį pastatą, pamatų , nuo kurio priklauso ne tik būsimo pastato būklė, bet ir tai, kaip ilgai bus galima juo naudotis. Bene pagrindinis kriterijus, į kurį rekomenduojama atsižvelgti ir nuo kurio rekomenduojama pradėti svarstyti pamatus savo pirčiai – . Tiesa, vertinant sklypo charakteristikas, rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionalais, nes remiantis specifinėmis žiniomis ir ilgamete patirtimi jie galės pasiūlyti jums tinkamiausią pamatų variantą.
Plokštuminiai pamatai
Bene naujausia mūsų krašte naudojamų pamatų rūšis – plokštuminiai pamatai, įrengiami statant tiek medinius namus, tiek pirtis. Šios rūšies pamatus dažniausiai – užkirti kelią galimiems šalčio tiltams, todėl jie gali tapti idealiu variantu nuosavos pirties statyboms. Plokštuminiai pamatai , nes vientisa, visu plotu į gruntą besiremianti plokštuminių pamatų konstrukcija sumažina bet kokią nuokrypio ir pastato deformacijų tikimybę.
Tiesa, šie, didele šilumine varža pasižymintys pamatai turi ir trūkumų – tokių pamatų už kitų tipų pamatų kainą, ypatingai jei yra įrengiamas nedidelis plotas, nes šie apjungia savyje pilną pamatų ir grindų apšiltinimą bei betonavimą. Tokie pamatai taip pat yra reiklesni gruntui, todėl pirtis šiuo atveju turėtų būti statoma iš lengvesnių medžiagų. Nusprendus savo pirčiai įsirengti plokštuminius pamatus, pirmiausia – jis dirbtinai sutankinamas. Tuomet ant tankaus grunto yra klojamas neaustinės geotekstilės paklotas ir pradedami dėlioti pamatų sluoksniai.
Juostiniai pamatai
Tai – vienas populiariausių pamatų tipų, . Nors juostinių pamatų išliejimas ar sumontavimas reikalauja kruopštumo, , tokiu būdu sutaupant statybos kaštų. Priešingai nei gręžtinių pamatų atveju, juostiniams pamatams .
Nusprendus pirtį statyti ant juostinių pamatų, visų pirma, yra iškasama tranšėja ar duobė, tuomet sumontuojami klojiniai, o į klojinių vidų įdedamas karkasas iš armatūros bei vėliau užliejamas betonu. Po poros savaičių, kai betonas sustingsta, darbai gali būti tęsiami.
Poliniai (gręžtinai) pamatai
Egzistuoja ne vienas polinių pamatų tipas, kuris – didelis objektas, nedidelis medinis namas ar pirtis. Įprastai mažesniems statiniams naudojami spraustiniai arba gręžtiniai poliniai pamatai.
Šios rūšies pamatai konkrečiam sklypui ypač . Bene pagrindiniu polinių pamatų privalumu yra laikoma tai, kad , o kai kuriais atvejais jie laikomi netgi vieninteliu tinkamu pasirinkimu norint, kad konkrečiame sklype stovėtų nuosava pirtis. Pasirinkus polinius pamatus savo pirčiai, visų pirma, pagal darbo projektą yra pažymimos polių įrengimo vietos, o tuomet gręžiami arba spraudžiami poliai.
Spraustinių pamatų atveju į pažymėtą vietą yra įspraudžiamas tuščiaviduris vamzdis, o vėliau į jį įleidžiamas armatūros karkasas, tik tuomet pilamas betonas. Gręžtinių pamatų įrengimas skiriasi nedaug – specialia technika išgręžus polio formos ertmę, jos dugnas sutankinamas, o vėliau į ją yra supilamas betonas, pati konstrukcija sutvirtinama armatūros karkasu. Bet kuriuo atveju
Užsakymo nr. 562