Veido oda dažnai erzinančiai parausta, pastebite išsiplėtusius kapiliarus ir spuogelių? Gali būti, kad odai reikalingas rožinės gydymas. Ši būklė tiesiogiai sveikatai nėra pavojinga, tačiau gali turėti neigiamų gretutinių poveikių gyvenimo kokybei: mažinti pasitikėjimą savimi, kelti diskomfortą ir kt. Aptarkime, kokios priemonės gali būti naudingos siekiant įveikti veido raudonį ir kokių veiksmų imtis.
Pirmasis žingsnis – dermatologo konsultacija
Nors kosmetikos parduotuvių ir vaistinių lentynose galima rasti daugybę kremų, pienelių ir kitų priemonių nuo veido raudonio, neverta švaistyti pinigų. Rožinės gydymas turėtų prasidėti nuo vizito pas dermatologą. Gydytojas įvertins odos būklę ir patars, kokias priemones naudoti, sudarys individualiai pritaikytą gydymo planą. Svarbu žinoti, kad veido raudonis gali kankinti ne tik dėl rožinės, bet ir dėl kitų ligų, pavyzdžiui, dermatito. Nustatyti raudonio kilmę savarankiškai gali būti sudėtinga, todėl geriausia pasikonsultuoti su gydytoju.
Raustančiai odai – specialios kosmetinės priemonės
Rožinės gydymas paprastai yra paremtas kosmetinių priemonių naudojimu. Žinoma, teks apsišarvuoti kantrybe ir atsakingai rinktis kosmetinius produktus. Dažnai turint rožinę rekomenduojama naudoti tas priemones, kurios turi priešuždegiminių savybių, pavyzdžiui, galima rinktis kremą su tam tikromis rūgštimis. Sumažinus uždegimą, sumažėja ir odos paraudimas, ji nurimsta.
Rimtesniais atvejais rožinės gydymas išorinio naudojimo priemonėmis gali būti derinamas ir su vaistais, pavyzdžiui, uždegimui įveikti gali prireikti antibiotikų. Vis dėlto reikia prisiminti, kad stebuklingos piliulės nuo rožinės nėra, o gydytojo paskirti vaistai tik padeda suvaldyti simptomus.
Rožinės gydymas lazeriu
Veido odos raudonis taip pat gali būti gydymas ir intensyvia pulsine šviesa (IPL), kuri trumpiau sakant vadinama tiesiog lazeriu. Procedūros metu gali būti sumažinami išsiplėtę kapiliarai, o tai padeda mažinti bendrą raudonį. Taip pat galima lazeriu paveikti kraujagysles, kurios sukelia paraudimą – jos sunaikinamos arba susitraukia.
IPL terapija taip pat padeda įveikti ir odos uždegiminius procesus, todėl yra gana veiksmingas metodas. Daugeliui pacientų prireikia keleto procedūrų, kad būtų pasiekti ilgalaikiai rezultatai, jas galima derinti su kosmetinių priemonių naudojimu.
Kaip tinkamai prižiūrėti raustančią odą?
Rožinės gydymas – ilgas procesas, todėl net ir po IPL procedūrų ciklo labai svarbu tinkamai prižiūrėti odą kiekvieną dieną. Nuo rožinės kenčiantiems pacientams dermatologai rekomenduoja rinktis švelnias kosmetines priemones bei pridėtinių kvapiklių, alkoholio. Dažnai ant tokių priemonių rasite prierašą, kad jos skirtos jautriai, alergiškai ar raustančiai odai.
Itin atidžiai reikėtų rinktis veido kremą. Rožinės paveiktai odai geriausiai tinka lengvos tekstūros, neriebūs kremai, sudėtyje turintys natūralių ingredientų, pasižyminčių priešuždegiminėmis savybėmis. O taip pat visada pasirūpinkite ir odos apsaugo nuo žalingo saulės poveikio – naudokite priemones su SPF ištisus metus.