Siekdamos pagerinti mokymosi rezultatus, savivaldybės imasi dengti išlaidas korepetitoriams. Toks kompensavimo būdas, ypač regionuose, esą padės iš dalies spręsti ir mokytojų trūkumo problemą.
Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos antros klasės mokinė Marija nusprendė pasidairyti korepetitorių. Ji sako iki šiol išsivertusi be papildomų pamokų, tačiau dabar pastebinti, kad nebeužtenka vien to, ką mokytojas išaiškina klasėje.
„Yra skirtumas, kai 45 minutes mokytojas paskirsto trisdešimčiai vaikų ir tas pačias 45 minutes atiduoda vienam vaikui. Automatiškai išeina, kad tas vienas pas korepetitorių einantis vaikas įgauna daugiau žinių, nes sulaukia daugiau dėmesio“, – svarsto Marija.
Mokiniai / E. Čičiurkaitės / BNS nuotr.
Gimnazijos direktorė sako pastebinti, kad pastaruoju metu korepetitorių mokiniai ieško vis dažniau, tačiau regionuose jų beveik nėra. Anot direktorės, pedagogai mokyklose ir taip dirba dideliu krūviu, po pamokų nebenori dirbti papildomai.
„Pavyzdžiui, mūsų matematikos mokytojai dirba labai dideliais krūviais ir papildomų konsultacijų nebėra galimybės jiems vesti. Jie turi konsultacijas, kurios įeina į etatą“, – pažymi Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos vadovė.
Kompensuos dalį išlaidų
Rokiškio rajono savivaldybė, atsižvelgdama į tai, kad rajone trūksta korepetitorių, o už jų paslaugas ne visi gali susimokėti, nusprendė mokiniams kompensuoti dalį išlaidų.
Mokytojus papildomoms pamokoms bus galima rinktis iš bet kurio miesto internetinėje platformoje.
„Mūsų siekinys – kompensuoti 10 eurų kiekvienam mokiniui ir neriboti jo dalykų pasirinkimo. Mokiniui, kuriam reikalinga socialinė parama – [skirsime] 15 eurų kiekvienai pamokai. <…> Pirmais metais norime pabandyti tarp 9–12 klasių“, – aiškina Rokiškio Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis.
Mokiniai klasėje / E. Blaževič/LRT nuotr.
Individualaus ugdymo platformos įkūrėja sako, kad kasmet vis daugiau savivaldybių nusprendžia kompensuoti išlaidas už korepetitorių paslaugas. Tokių šiuo metu yra aštuonios.
„Kai kurios savivaldybės apriboja pamokų skaičių, mokiniams dengdamos, tarkime, dešimt, penkiolika pamokų, kitos dengia dvidešimt pamokų, kitos savivaldybės visai neriboja ir sako: mes tik džiaugsimės, jeigu vaikai mokysis“, – sako mokosi.lt įkūrėja Jurgita Jurevičienė.
Kai kurios savivaldybės jau įžvelgia ir teigiamų pokyčių. Pavyzdžiui, Kauno rajono savivaldybė korepetitorių paslaugas kompensuoja trečius metus ir pastebėjo, kad jais besinaudojančių mokinių rezultatai pagerėjo.
„Praėjusių metų rezultatas rodo, kad tų mokinių, kurie mokėsi su mumis, egzaminų rezultatai valstybinio brandos egzamino buvo maždaug dešimt balų aukštesni negu tų, kurie nesimokė“, – sako J. Jurevičienė.
Dažniausiai mokiniai renkasi matematikos ir lietuvių kalbos korepetitorių paslaugas.