Teisėsauga pareiškė įtarimus aštuoniems buitinės chemijos klastotėmis prekiavusiems asmenims. Pažymima, kad tyrimo metu atliktos 47 kratos, jose dalyvavo apie 200 pareigūnų. 29 kratos atliktos ir prekybos tinkle „MERE“, ten rasta galimų klastočių.
„2024 m. lapkričio 11 d., Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (…) buvo pradėtas tyrimas pagal B.K. 204, 216, 222 ir 300 straipsnius (…). Tyrimas pradėtas dėl to, kad gauta informacija, jog tiek Kaune, tiek visoje Lietuvoje yra prekiaujama svetimais prekių ženklais pažymėta buitine chemija“, – antradienį žurnalistams sakė prokuroras Andrius Kiuršinas.
Jo teigimu, tarp klastojamų prekių yra skalbiklių, skalbimo miltelių, indaplovių kapsulių.
„Atliekant šio tyrimo veiksmus per 2 mėnesius surinkta informacija ir šių metų sausio 20 d. įvykdyta plataus masto policijos operacija. (…) Kratų metu rastas nemažas kiekis galimai suklastotų buitinės chemijos produktų“, – sakė prokuroras.
Šiuo metu 8 asmenimis (1 Latvijos Respublikos gyventojui, 5 Vilniaus apskrities, 1 Kauno apskrities bei 1 Klaipėdos apskrities gyventojui) pareikšti įtarimai. 4 įtariamųjų nuosavybės teise valdomam turtui (daugiau nei už 400 tūkst. eurų) paskirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.
„Tyrimas taip pat susijęs su 4 Lietuvoje veikiančių įmonių veikla“, – pridūrė A. Kiuršinas.
47 kratos ir 200 pareigūnų: sulaikyti buitinės chemijos klastotėmis prekiavę asmenys | Kauno policijos nuotr.
Sulaikyti asmenys klastojo „Ariel“, „Persil“, „Cilit Bang“ „Finish“ ir „Coccolino“ prekių ženklų produktus.
Iš viso atliktos 47 kratos, jose dalyvavo apie 200 pareigūnų. Kratų metu paimti aktualūs įmonių finansinės apskaitos ir kiti dokumentai, užrašai, kompiuteriai, kompiuterių sisteminiai blokai, serveris, mobiliojo ryšio telefonai.
Iš prekybos ir sandėliavimo vietų paimti galimai svetimais prekių ženklais pažymėti buitinės chemijos produktai – 5255 vnt. skysto skalbiklio „Persil“ (5 l pakuotėse), 2602 vnt. skalbinių minkštiklio „Coccolino“ (3 l pakuotėse), 7727 vnt. skalbimo miltelių „Ariel“ (4,8 kg pakuotėse). Šių prekių ženklų savininkų atstovai jau patvirtino, kad produktai neoriginalūs. Taip pat išimta 8812 vnt. paviršių valiklių „Cillit Bang“ bei 27 vnt. indaplovių kapsulių „Finish“ pakuočių. Dėl šių prekių originalumo patvirtinimo laukiama informacijos iš prekės ženklų savininkų atstovų.
„Iš viso visos paimtos produkcijos vertė, pagal parduotuvėse nurodytas kainas, siekia daugiau nei 191 tūkst. eurų. Produkcijos, kuri jau oficialiai patvirtinta kaip klastotė, vertė siekia beveik 170 tūkst. eurų“, – teigė prokuroras.
47 kratos ir 200 pareigūnų: sulaikyti buitinės chemijos klastotėmis prekiavę asmenys | Kauno policijos nuotr.
Prekybos tinkle „MERE“ atliktos 29 kratos
Vienas iš prekybos tinklų, kuriuose rasta galimų klastočių, yra rusiškojo kapitalo prekybos tinklas „MERE“.
„Kratų metu pamatėme, kad viename iš prekybos tinklų, kuris yra „MERE“… Ten buvo atlikta daugiausia – 29 kratos“, – pažymėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas vyresnysis komisaras Darius Pliavga.
Darius Pliavga | E. Ovčarenkos / BNS nuotr.
„Čia mes reikalą turime su profesionalesniais, intelektualesniais žmonėmis, kurie taip bando uždirbti vykdydami nelegalią veiklą“, – pridūrė D. Pliavga.
Pareigūnas pažymėjo, kad sulaikytos produkcijos kiekis yra toks, kuris tilptų į 4–5 vilkikus.
„Matėme, kad produkcija realizuojama, ir priėmėm sprendimą (daryti kratą – LRT), kad būtų nutraukti šie veiksmai“, – kalbėjo D. Pliavga.
Policija teigia turinti informacijos apie galimas produktų klastojimo vietas, tačiau šiuo metu įvardyti, ar tai buvo daroma Lietuvoje, ar kitose užsienio šalyse, negalinti.
lengvas būdas sudoroti konkurentą.