Lietuvos socialinių darbuotojų dienos proga – svečiuose Seredžiaus senelių globos namų vyriausioji socialinė darbuotoja Gintarė RUDIENĖ. Nors socialinio darbo ištakos ateina net iš XVI a. Prancūzijos, mūsų šalyje ir ši profesija, ir šventė, kuri paskelbta 2004 m. ir minima rugsėjo 27 d., dar jaunos. Socialinį darbą pastaruoju metu renkasi daug jaunų žmonių ir neatsitiktinai, nes viena svarbiausių šios srities misijų – padėti seniesiems.
Reikia širdies
Socialiniai darbuotojai padeda žmonėms spręsti problemas, įveikti sunkumus. To darbo ištakos siejamos su labdara ir filantropija skurstantiems, ligotiems, seniems, našlaičiams. Ilgą laiką tai buvo religinių organizacijų veiklos sritis, pagrįsta meile artimui.
Kaip profesija socialinis darbas susiformavo XX a. pr., o Lietuvoje radosi atkūrus nepriklausomybę. Kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, 2021 m. socialinių paslaugų srityje Lietuvoje dirbo per 14 tūkst. darbuotojų.
„Daug yra darbų, kuriems neužtenka diplomo, bet reikia ir širdies. Socialinio darbuotojo profesija būtent tokia. Dirbti su žmonėmis turi patikti. Ir kiekvienas pasirinkęs šią profesiją turi atrasti savo kontingentą – vienas labiau gali dirbti su vaikais, kitas su senais“, – sakė socialinė darbuotoja Gintarė Rudienė.
Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę prenumeratą