Pasaulinė nutukimo federacija, bendradarbiaujanti su Pasaulio sveikatos organizacija, paskelbė spalio 11-ąją Pasauline nutukimo diena. Šios dienos tikslas – skatinti žmones dėti visas pastangas užkirsti kelią ir gydyti nutukimą, raginti investuoti į gydymo paslaugas, skirtas žmonėms, turintiems nutukimo grėsmių.
Žmonės, turintys antsvorio, turi ne tik sveikatos, bet ir psichologinių, emocinių problemų, dažnai patiria patyčas.
Tai, kad apkūnus žmogus toks yra dėl to, jog daug valgo ir yra tingus, nesportuoja, yra mitas. Nutukimo priežasčių yra daug daugiau, todėl nutukimo gydymas yra kompleksinis. Turi padėti ir dietologas, ir psichologas, ir tam tikros srities gydytojas specialistas. Antsvorį turėtume įvardinti kaip sveikatos problemą, o ne kaip žmogaus asmeninę savybę.
2001 m. Jungtinių tautų organizacija paskelbė antrąjį spalio mėnesio trečiadienį Tarptautine diena prieš stichines nelaimes. Šią dieną siekiama atkreipti viso pasaulio šalių dėmesį į stichines nelaimes; suteikti informacijos, kaip iš anksto joms pasiruošti ir kaip sumažinti jų padarinius. Atkreipti dėmesį į stichinės nelaimes svarbu, nes jos vyksta vis dažniau ir sukelia vis sunkesnius padarinius.
Prie stichinių nelaimių priskiriami vulkanų išsiveržimai, žemės drebėjimai, uraganai, potvyniai. Kasmet pasaulyje įvyksta apie 14 – 23 žemės drebėjimai. Lietuvoje dideli žemės drebėjimai negresia. Tačiau iš istoriniuose šaltiniuose užfiksuoti 45 nedideli ir vidutiniai žemės drebėjimai, įvykę nuo 1616 iki 1987 metų Baltijos šalių ir Baltarusijos teritorijose.
2004-ųjų m. rugsėjo 21 dieną 14:05 val. Lietuvoje buvo juntamas 4 balų, o vėliau – 16:35 val. iki 5,3 balo stiprumo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Virpesiai atslinko iš žemės drebėjimo epicentro – Kaliningrado.