Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Jurbarko skyriaus kandidatų
į Jurbarko r. savivaldybės tarybą sąraše antru numeriu kandidatuoja politikos
naujokė, tačiau daugeliui jurbarkiečių kaip puiki specialistė žinoma Audronė
BALČIŪNIENĖ.
Darbas savivaldybės taryboje – galbūt pirmas, bet ne paskutinis posūkis politikoje:
ne viena politinė jėga A. Balčiūnienę matytų ir mero pozicijoje, tačiau ji linkusi savo
politinį kelią pradėti nuo apačios ir į viršų kopti pačios pasirinktu keliu.
„Pasukti į politiką , ne paslaptis, buvau kalbinama ne vienos partijos ir ne kartą. Tačiau man neužtenka tik kvietimo. Esu savikritiška ir pirmiausia savęs klausiu, ką aš galiu šioje pozicijoje duoti, ar mano patirtis ir kompetencijos bus reikalingos.
Būti tarybos nariu nėra garbės vaikymasis, tai yra galimybė matyti tikslus ir jų siekti. Politika nebuvo mano siekiamybė, tačiau bet kuriame darbe man svarbi galimybė padėti žmonėms. Jei matai, kad kažkas yra blogai, eik ir keisk“, – mintimis, kodėl ryžosi dalyvauti savivaldos rinkimuose, dalijasi kandidatė į savivaldybės tarybos narius.

A. Balčiūnienė nuo 1998 m. Lietuvos kūno kultūros institute įgijo kūno kultūros-sveikatos mokytojo bakalauro laipsnį, o 2014 m. Kauno technologijos universitete – Regionų ir miestų planavimo ir vystymo specialisto magistro laipsnį.
Baigusi bakalauro studijas pradėjo dirbti kūno kultūros mokytoja, vėliau Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centre direktoriaus pavaduotoja, Jurbarko r. savivaldybės administracijoje vyriausiąja specialiste, atsakinga už darbą su jaunimu.
Nuo 2015 metų iki 2022 metų birželio vadovavo vienai didžiausių rajono socialines paslaugas teikiančių organizacijų – VšĮ Jurbarko socialinės paslaugos. Jai vadovaujant įstaigoje dirbo 120 darbuotojų, buvo teikta daugiau nei 13 socialinių paslaugų rajono gyventojams, o pati organizacija vertinta kaip inovatyvi bei sertifikuota pagal ISO 9001 bei EQUASS kokybės standartus.
A. Balčiūnienė dešimt metų priklauso Jurbarko LIONS klubui, 2017 m. jam vadovavo, nuo 2019 m. yra Lietuvos LIONS klubų asociacijos valdybos narė, nuo 2022 m. – ir pirmoji vicegubernatorė, taip pat priklauso Jurbarko kredito unijos valdybai, Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacijai.
Nors politikoje iki šiol nedalyvavo, savivaldybės darbas A. Balčiūnienei puikiai pažįstamas iš buvusios darbinės veiklos. Patirtis bendraujant su savivaldybės tarybos nariais leido apsispręsti, kurios partijos programa ir vertybės yra artimiausios.
„Per visus darbo metus iš politikų teko pajusti įvairaus spaudimo elgtis vienaip ar kitaip, mačiau kovas dėl postų, tačiau iš LVŽS atstovaujančių tarybos narių to niekada nepatyriau. Tai – praktiški, ryškiausiai atstovaujantys rajono žmonėms, patikimi, turintys vertybes ir sveiką šaltą protą žmonės. Šie žmonės vadovaujasi savo galva ir leidžia laisvai reikšti savo nuomonę. Dėl politikos savo įsitikinimų neišsižadėsiu, todėl ši komanda man puikiai tinka“, – sako A. Balčiūnienė.
Pasak kandidatės į savivaldybės tarybos narius, pasiryžimą tapti politike paskatino ir žinojimas, kad gali būti kitaip.
Patirtis, sukaupta dirbant su užsienio partneriais, organizuojant akcijas ir renginius, įgyvendinant sėkmingus projektus, vadovaujamos įstaigos pasiekimai bei kompetentingų asmenų bei institucijų įvertinimai leidžia tikėti, kad reikia noro keistis, veržlumo ir iniciatyvos, ir savivaldoje bus pasiekti geresni rezultatai.
„Reikia spartesnių sprendimų! Dabar viskas vyksta lėtai, sprendimai priimami su perdėtu įtarumu, todėl nespėjama, traukinys jau būna nuvažiavęs“, – įsitikinusi A. Balčiūnienė.
Kandidatė į tarybos narius nelinkusi žarstytis populistiniais pažadais.
„Utopijų nemėgstu, tad žadėti pastatyti kažką didingo būtų nesąžininga. Pirmiausia būtina realiai įvertinti poreikį vienai ar kitai paslaugai bei išlaikymo kaštus. Dėmesys pirmiausia turi būti skirtas tam, kas šiandien yra gyvybiškai reikalinga“, – svarsto A. Balčiūnienė. Pasak jos, neverta ir tikėti kandidatų universalumu.
„Būti visų sričių specialistu – neįmanoma. Todėl kandidatuodama į savivaldybės tarybą žinau, kokiose srityse esu stipriausia ir kur galėčiau būti naudinga“, – sako A. Balčiūnienė.
LVŽS Jurbarko skyriaus programoje įrašyta, kad piliečius bei visuomeninės organizacijas bus siekiama įtraukti į planavimą bei įgyvendinimą. Taip pat norima dalį savivaldybės teikiamų viešųjų paslaugų perduoti nevyriausybinėms organizacijoms (NVO).
„Švietimas, socialinė sritis, sockultūrinė aplinka yra tos sritys, kuriose aš turiu daug patirties ir žinių. Esu stipri valdymo srityje. Matau didžiulį bendruomenės potencialą, tik reikia sukurti mechanizmą, kaip savivaldybė gali bendruomenėms padėti, paskatinti NVO veikti, pasiūlyti joms pagalbą ir mentorystę.
Sustiprinti šias organizacijas, kad jos įstengtų perimti iki šiol savivaldybės įstaigų teikiamas paslaugas. Netiesa, kad tai kainuos brangiau. Tai turėtų įvertinti profesionalai.
Dirbdama bendruose projektuose su užsieniečiais mačiau, kad tai veikia, savivaldybės įstaigos ir NVO gali būti partneriai, o bendruomenės gali ne tik šokti ir dainuoti, bet ir teikti paslaugas savo nariams. Paslaugos gyventojams yra prioritetas, ir nesvarbu, kas jas teikia“, – svarbiausią veiklos sritį nurodo A. Balčiūnienė.
Pasak kandidatės, taip pat svarbi savivaldos funkcija sukurti patogias sąlygas, infrastruktūrą verslui vystytis.
„Būkim sąžiningi, pritraukti stambių investuotojų į Jurbarką bus sunku, nes neturime susisiekimo geležinkeliu, pagrindiniais keliais, vandens kelias dar tik pradedamas vystyti. Sąlygų reikia vidutiniam ir smulkiam verslui“, – mano A. Balčiūnienė.
Pasak jos, turizmo rojumi pretenduojančiame tapti krašte gali vystytis paslaugų sektorius, tačiau pirmiausia reikia surasti, kas į Jurbarką paskatintų atvykti turistus.
„Mes turime daug gražių vietų, tačiau nėra to „cinkelio“, kuris taptų traukos objektu. Čia labai praverstų gyventojų mintys, jų iniciatyvos. Daug gražių dalykų kyla iš bendruomenių iniciatyvos, kurias turi paremti, leisti joms vystytis, o ne biurokratiniais varžtais stabdyti savivaldybė. Duokime laisvę rūpintis ir kurti savo aplinką“, – sako A. Balčiūnienė.
LVŽS Jurbarko skyriaus atstovė įsitikinusi, kad vienas svarbiausių tarybos nario uždavinių – teikti siūlymus ir siekti jų įgyvendinimo, tačiau kaip ir kitose veiklos srityse čia privalu siekti ne kiekybės, o kokybės, ne tik tikslo matymo, bet ir rezultato.
„Man labai trūksta politinės kultūros, etiketo. Savivaldybės taryba turėtų būti vieta kompetencijai, inteligencijai, diplomatijai, su oponentais privalome kalbėti be žeminimų. Tokios naujos savivaldybės tarybos tikiuosi“, – sako A. Balčiūnienė.

Politinė reklama. Apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politinės kampanijos sąskaitos.
Užsak. Nr. 1495.




























Lyderystė lyderyste, bet išėjimo iš įstaigos aplinkybės nelabai lyderiškos – konfliktai su Irena, išlindusios kitos bėdos. Kažin ar balsuos senasis kolektyvas, o ir buvę įstaigos klientai irgi dantį griežia. Dabartinė vadovė tvarkosi tikrai geriau.