Įsigijus naują išmanųjį telefoną mus apima džiaugsmas – laukiame, kol galėsime patyrinėti naujas jo funkcijas ar galimybes. Tačiau džiugesį netrukus pakeičia kartėlis, nes žinome, kad senajame įrenginyje lieka daug reikalingos informacijos, kurią reikės persikelti į naująjį telefoną. Sunkiausia dalis – perkėlinėjant visą informaciją iš vieno telefono į kitą kažko nepamiršti. Bet iš tikrųjų naująjį telefoną paruošti naudojimui nėra sudėtinga, todėl „Bitės Profai“ dalinasi 5 patarimais, kaip svarbiausią informaciją persikelti greičiau ir lengviau.
„Klientai dėl reikalingos informacijos persikėlimo į naują įrenginį nerimauja dažnai. Ir tai visiškai natūralu – juk telefonus naudojame beveik visoms kasdienėms užduotims atlikti, tad juose prikaupiame daug svarbių duomenų. Tačiau juos perkelti visiškai nesudėtinga, tereikia žinoti keletą įrankių ir technikų“, – sako Šiaulių „Akropolyje“ esančiame salone dirbantis „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis ir pasakoja, kaip į naują įrenginį persikelti svarbiausius duomenis bei lengvai pradėti naudotis naujuoju telefonu.
1. Kaip persikelti kontaktus?
Pirmas dalykas, kurio nenorime prarasti pasikeitę išmanųjį telefoną – mūsų kontaktai. Mūsų išmanieji suteikia nemažai galimybių skirtingais būdais įsirašyti naujus telefono numerius ir taip juos apsaugoti.
„Jei naudojatės „Android“ telefonu, patogiausias kontaktų saugojimo būdas – „Google“ paskyra. Prie kontaktų perkėlimo parinkčių, Adresų knygelės nustatymuose, turėtumėte matyti pasirinkimą „į Google paskyrą“. Taip kontaktai bus perkelti į ją. Atlikus šį veiksmą, rekomenduočiau pasitikrinti, ar adresatai sėkmingai persikėlė į paskyrą – tereikia adresų knygos nustatymuose susirasti punktą „Pateiktini kontaktai“, kur matysite, kiek ir kur kontaktų yra: SIM kortelėje, telefono atmintyje, „Google“ paskyroje. „Apple“ vartotojams vienintelis svarbus aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, tai reguliarus atsarginių kopijų kėlimas į „iCloud“. Tai padaryti paprasta: „Apple ID“ nustatymuose tereikia paspausti pasirinkimą „Backup“. Analogiškus sprendimus siūlo ir „Samsung“ bei „Huawei“. Šių gamintojų atsarginėse kopijose išsaugomi ne tik kontaktai, bet net ir tokie duomenys kaip skambučių istorija“, – išskiria G. Gruodis.
2. Kaip persikelti programėlių informaciją?
Kai galvojame apie savo mėgstamiausių programėlių perkėlimą į naująjį įrenginį, dažniausiai pasirenkame įprastą būdą – visas programėles tiesiog įsirašome iš naujo.
Anot G. Gruodžio, yra ir kitų būdų mėgstamas programėles atkurti naujame įrenginyje: „Operacinės sistemos „Android“ vartotojai prieš keisdami telefoną senajame turėtų pasidaryti telefono duomenų kopiją. Tokiu būdu bus išsaugota ne tik programėlių, bet ir viso telefono informacija. Kai naujajame telefone prisijungsite prie savo „Google“ paskyros, visa informacija iš duomenų kopijos bus perkelta čia. Taip programėlėse naujajame telefone matysite savo atliktus pakeitimus ir jų konfigūruoti iš naujo nereikės. „iOS“ vartotojai tą patį gali padaryt naujame įrenginyje prisijungę prie savo „Apple ID“ paskyros.“
Pasak eksperto, labai svarbu iš kokio telefono į kokį persikeliate duomenis: „Lengviausia juos persikelti iš tokias pačias programines įrangas turinčių įrenginių. Pavyzdžiui, iš „Android“ telefono į „Android“. Tačiau jei jūsų telefonų modeliai yra skirtingi, pagelbėti galės specialios programėlės, pavyzdžiui, programėlė „“, jei naudojatės „Android“ telefonu ir įsigijote „iOS“. Jei naudojotės „iOS“, o įsigijote „Samsung“ telefoną, tuomet pagelbės programėlė „ o jei „Huawei“ – programėlė „“. Tiesa, didžiųjų gamintojų telefonai dabar turi duomenų persikėlimo vedlius. Pavyzdžiui, vos įsijungus „Samsung“ telefoną, toks vedlys pasirodo ekrane – čia galite pasirinkit, iš kurio įrenginio norite persikelti duomenis. Pasirinkę „Apple“, be papildomų programėlių pagalbos senojo įrenginio informaciją perkelsite į naująjį.“
3. Kaip persikelti nuotraukas?
Pasak eksperto, nuotraukas galite persikelti į kitą telefoną tokiu būdu: „Nuotraukas rekomenduočiau saugoti „Google“ internetinėje saugykloje, kurioje suteikiama galimybė nemokamai saugoti iki 15 GB nuotraukų. Jas galėsite peržiūrėti iš bet kurio įrenginio, prisijungę prie „Google“ paskyros ir susiradę skiltį „Photos“ (liet. Nuotraukos). Praktiškai visi gamintojai siūlo savo alternatyvas „Google“ siūlomai talpyklai: „Samsung“ turi „Samsung Cloud“, „Apple“ – „iCloud“, kuriame leidžiama nemokamai naudotis 5 GB atmintimi, o „Huawei“ – „Huawei Cloud“. Be to, nuotraukas internetinėje duomenų saugykloje saugoti verta ne tik prieš keičiant įrenginį, o nuolat. Taip būsite tikri, kad svarbiausių akimirkų kadrai nedings, net jei pamesti įrenginį.
Jei vaizdo medžiagos turite daugiau nei 15GB, vos už kelis eurus internetinėje saugykloje galite nusipirkti papildomos atminties ir ten sutalpinti visas nuotraukas.
Tačiau jei papildomos vietos pirkit neketinate, pravartu peržiūrėti savo nuotraukų kolekciją: „Dažnai telefone turime daug nereikalingų, nepavykusių, neįdomių kadrų. Juos ištrynus, nuotraukų albumo dydis gerokai sumažės ir visa medžiaga nesunkiai tilps į standartinio dydžio saugyklą“, – sako G. Gruodis.
4. Kaip greitai išmokti naudotis nauju telefonu?
Anot G. Gruodžio, prisijaukinti ir pilnai išnaudoti naują įrenginį visai nesudėtinga: „Pirmą kartą naudojantis telefonu, dauguma gamyklinių programėlių ir visa vartotojo sąsaja turi įrangos vedlį, kuris padės susigaudyti telefono funkcijų gausoje.“
Kitas būdas greitai išmokti naudotis telefonu – tiesiog juo naudotis. „Telefonus kiekvienas perkame dėl savų poreikių ir priežasčių. Vieni juos naudoja tik skambinimui ir žinučių rašymui, kiti – viso gyvenimo organizavimui. Todėl tik įsigiję telefoną, skirkite laiko visoms jūsų naudojamoms funkcijoms pažinti. Bandykite rasti jūsų naudojamas programėles, patikrinti jų funkcionalumą naujame įrenginyje, pažiūrėkite, kaip atliekamos jums svarbios užduotis. Tokia išankstinė telefono revizija padės jame gaudytis greičiau, kai tų funkcijų prireiks realiose situacijose“, – pataria G. Gruodis.
5. Kaip apsaugoti telefoną, kad šis pirmą savaitę nesudužtų?
Nei vienas nenorime, kad naujai įsigytas telefonas imtų ir tą pačią dieną sudužtų. Tam būtina pasirūpinti papildoma jų apsauga.
„Geriau į telefono saugumą investuoti šiek tiek papildomų pinigų vos jį įsigijus. Tokiu būdu apsisaugome nuo didesnių neplanuotų išlaidų vėliau, kai telefonas, pavyzdžiui, nukrenta ant žemės ir reikia keisti jo ekraną. Išlaidos, skirtos taisymui, yra dešimtis kartų didesnės, lyginant su tomis, kurių reikia norint telefoną apsaugoti iš anksto“, – sako G. Gruodis.
Anot eksperto, svarbu pasirūpinti dviem daiktais – apsauginiu telefono stiklu arba plėvele ir telefono dėklu: „Apsauginis stiklas saugo ekraną ne tik nuo dūžių, bet ir įbrėžimų, kurie atsirasti gali iš bet kur – telefoną padėjus ant gruoblėto paviršiaus ar į kišenę, kurioje yra raktai nuo namų. Renkantis apsauginį stiklą galima pasimesti jų savybių įvairovėje. Tačiau svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, ar stiklas dengia tik ekraną, ar ir aplink jį esančią zoną. Taip pat – ar jis atsparus dūžiams ir po kontakto su žeme ar kitu daiktu, neišsilaksto šukėmis, o tik eižėja. Tai svarbu norint apsisaugoti nuo papildomų sužeidimų, kuriuos gali sukelti aštrios apsauginio stiklo dalys.“
O renkantis dėklą dėmesį verta kreipti ne į jo grožį, bet funkcijas, teigia G. Gruodis: „Telefonų dėklų pasirinkimas dabar labai didelis, tačiau esminės jų savybės – tik kelios. Svarbu, kad dėklo kraštai kiek apgaubtų telefono korpusą – tokiu atveju telefoną padėjus ekranu žemyn, šis net nesiliečia prie paviršiaus. Taip papildomai apsaugomas įrenginio ekranas. Taip pat svarbu, kad dėklas būtų patogus ir pagamintas iš neslidžios medžiagos – rankoje jis turi laikytis tvirtai.“
Jei įsigijote naują telefoną ir norite išvengti papildomo streso, pagalbos visada galite kreiptis „Bitės“ arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie bet kada patars bei atsakys į jums rūpimus klausimus.
Apie „Bitė Lietuva“
„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.