Visą šią savaitę Varnių regioninio parko Gamtos mokykloje stovyklauja labai gamtą mylintys vaikai. Kasmet aktyviausi Lietuvos jaunųjų miško bičiulių būrelių nariai pakviečiami į įspūdžių ir nuotykių kupiną vasaros stovyklą „Mūsų žalioji vasara“. Varniuose gamtos paslaptis gliaudo ir vaikai iš Viešvilės bei Veliuonos.
Stovyklos labai laukia
Viešvilės pagrindinės mokyklos Jaunųjų miško bičiulių (JMB) būrelio „Atžalynas“ vadovė Vaida Jakaitytė sako, kad vaikai visada labai laukia šios stovyklos ir stengiasi į ją patekti. „Kasmet įvertinama JMB būrelių veikla, išrenkami geriausi ir šeši vaikai su vadovu keliauja į vasaros stovyklą“, – sako V. Jakaitytė.
Viešviliečiai į gamtos stovyklas važiuoja jau ketvirtą kartą – jų veikla pastebima ir vertinama. Anksčiau stovyklos vyko pajūryje – Karklėje, Giruliuose, o šiemet, JMB būrelių veiklą pradėjus koordinuoti Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos apsaugos ministerijos, jos vyksta prie regioninių parkų įkurtose Gamtos mokyklose. Stovyklos organizuojamos skirtingu laiku, kiekvienam būreliui paskiriama į kurią mokyklą vykti. Birželio pabaigoje stovyklautojai rinkosi Sirvėtos regioniniame parke, o į Varnius atvažiavo miško mylėtojai iš Viešvilės pagrindinės mokyklos, Veliuonos Antano ir Jono Juškų, Tauragės r. Žygaičių ir Trakų r. Aukštadvario gimnazijų.
Pasak V. Jakaitytės, „Atžalyno“ būrelį lanko 22 mokiniai, tad atrinkti šešis verčiausius nėra lengva. Tam yra sugalvota sistema. „Visus metus turėjome daug veiklų: lankėme senelius, šėrėme žvėrelius, gaminome inkilus ir puošėme kalėdinę eglutę, dalyvavome konkursuose. Už kiekvieną dalyvavimą vaikai rinko pliusiukus ir mokslo metų gale juos skaičiavome. Tie, kurie pliusų surinko daugiausia, ir pateko į stovyklą“, – aiškina būrelio vadovė.
Į stovyklą „Mūsų žalioji vasara“ už aktyvią veiklą iš Viešvilės mokyklos išvažiavo Aurelija Vaitkutė, Samanta Barzdaitytė, Armanda Urpštaitė, Viltė Strikaitė, Miglė Šašytė ir Vilis Vasiliauskas. Būsima dešimtokė Samanta JMB būrelį lanko nuo pirmos klasės ir stovyklauti važiuoja ne pirmą kartą, kiti stovyklautojai – būrelyje taip pat ne naujokai. „Mergaitėms gamta, matyt, rūpi labiau, nes visoje stovykloje yra tik šeši vaikinukai. Tarp jų ir mūsų Vilis“, – sako V. Jakaitytė.
Stovyklauti į Varnių regioninį parką Veliuonos gimnazijos JMB būrelio „Girinukas“ aktyviausius vaikus atsivežė ir mokytoja Loreta Pocienė. „Girinukas“ gegužės pabaigoje užėmė antrą vietą konkurse „Miško draugas“, skirtame išrinkti aktyviausius jaunųjų miško bičiulių būrelius.
Spėk suktis!
„Šita stovykla skiriasi nuo ankstesnių. Čia daug ekstremalesnė gamta. Pajūrio gamtovaizdis paprastas – augalija skurdi, miškai – kaip ir Viešvilėje, būdavo surengiamas vienas naktinis žygis, kurį vaikai labai mėgsta. Varniuose mes kasdien patiriame nuotykius. Gyvenimo sąlygos – puikios, maitina – skaniai. Stovyklaujam, mokomės ir džiaugiamės“, – tikina Vaida.
Pirmąją stovyklos dieną jaunieji miško bičiuliai apžiūrėjo labai įdomią Varnių regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją. Ne tik apžiūrėjo, ir patys išbandė įvairias užduotis, žaidimus. Vėliau vyko žemaičių kalbos pamoka, po kurios vaikai rašė žemaitišką diktantą. „Vaikai suprato, kad žemaičių kalba – labai nelengva užsienio kalba, kurią išmokti nėra paprasta“, – juokiasi Vaida.
Pirmąjį stovyklos vakarą vyko talentų vakaras – taip lengviau vienam kitą pažinti, pralaužti nedrąsos sienas. Viešviliečiai ir dainavo, ir gitara grojo, ir šoko. Linksma buvo visiems.
Antroji diena buvo ekstremali – stovyklautojai, lydimi gidės – biologės Giedrės Bajorūnienės, braidė Debesylų pelkėje. „Mes pratę per pelkes gražiais mediniais takeliais žingsniuoti, o čia, kad tą takelį pasiektume, teko lįsti pro elektrinį piemenį, brautis per galvijų bandą, klampoti per kemsynus, mišką“, – juokiasi V. Jakaitytė. Pietavo stovyklautojai prie Lūksto ežero, kurio krantuose galima rasti gintarų.
Kitos dienos – taip pat pilnos veiklos: miško draugai klausėsi Saugomų teritorijų tarnybos atstovės paskaitos apie saugomas teritorijas, dalyvavo viktorinoje, mokėsi etno šokių ir žaidimų, žiūrėjo kiną, dalyvavo mokslininkų eksperimentuose, geometrijos pamokoje gamtoje, aplankė Varnių miestelio įžymybes, kopė į Medvėgalio, Šatrijos piliakalnius.
O smagiausi – žygiai: aplankyti bebryno, kai teko bristi basomis ir prasmegti pelkėje iki pusės, brendant kūlgrinda jau niekas neliko sausas, o po pabraidžiojimo pelkėse ir dušo laukė dar naktiniai žygiai. „Savaitė – pilna, ekstremali, gavome daug žinių, patirties. Grįšime kupini įspūdžių ir tikrai norėsime pakartoti“, – įsitikinusi jaunųjų miško bičiulių vadovė Vaida.