Automobilių serviso paslaugas teikianti „Autorovika“ – vienintelė tokio profilio įmonė jau seniai veikianti Eržvilko seniūnijoje. Įmonė dirba stabiliai ir nuolatos plečiasi, pasiūlydama gyventojams ne tik naujų paslaugų, bet ir naujų darbo vietų. Praėjusiais metais UAB „Autorovika“ įgyvendino jau trečią Vietinių užimtumo iniciatyvų projektą ir įsteigė dar vieną darbo vietą.
Trečiasis projektas
Vietinio užimtumo iniciatyvų projektų nauda jau įsitikino nemažai rajono verslininkų ir darbo ieškančių žmonių. Projektus administruoja teritorinės darbo biržos, o didesnioji dalis reikalingų lėšų skiriama iš Lietuvos valstybės biudžeto Užimtumo rėmimo fondo. Įgyvendinant projektus didelio nedarbo teritorijose modernizuojamos ir plečiamos įmonės bei kuriamos naujos darbo vietos. 2014 m. Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyrius administravo 9 projektus, visi jie sėkmingai įgyvendinti ir sukurta 21 nauja darbo vieta.
UAB „Autorovika“ įgyvendino jau tris Vietinio užimtumo iniciatyvų projektus. Pirmąjį – 2003 metais, kai verslininkas Arūnas Mekšriūnas ėmė plėsti savo individualią įmonę ir Ryto aikštėje, Eržvilke, įsigijo patalpas ir įrengė autoservisą bei automobilių detalių parduotuvę. Naujausias, pernai įgyvendintas, projektas vadinosi „UAB „Autorovika“ paslaugų plėtra įdarbinant automechaniką“.
Įgyvendindama projektą įmonė įsigijo naujos modernios automobilių remonto ir techninės priežiūros įrangos: suvirinimo aparatą ir kondicionierių pildymo stotelę, kompiuterinį automobilių važiuoklės geometrijos kampų reguliavimo stendą su įprastinio optinio matavimo matuokliais, mikroprocesinį ratų balansavimo stendą.
Bendra projekto „UAB „Autorovika“ paslaugų plėtra įdarbinant automechaniką“ vertė – 58099 litai: Užimtumo rėmimo fondo lėšos – 35868 Lt, įmonės lėšos – 22231 Lt.
Įsidarbino gimtinėje
Įgyvendinus projektą automobilių serviso įmonėje įkurta dar viena automechaniko darbo vieta. Naujasis automechanikas Antanas Gaidamavičius – eržvilkiškis, tačiau į gimtąsias vietas jaunas vyras grįžo ne per seniausiai ir gavęs savo profesines kompetencijas atitinkantį darbą niekur nebeketina kelti sparnų.
Autoelektriko specialybę įgijęs Antanas kurį laiką dirbo Kaune, paskui, kaip ir daugelis jaunų, išvažiavo į užsienį. „Dirbau Olandijoje, pagal specialybę, bet norėjau sugrįžti į Lietuvą. Nors užsienyje gali geriau uždirbti, bet gyventi norisi savo tėvynėje“, – sakė jaunas vyras. Jis džiaugiasi gavęs darbą Eržvilke, kur sugrįžęs įsikūrė, ir galimybę dirbti su kokybiška ir nauja įranga, su kokia dirbo ir Olandijos autoservise.
„Mokėti darbuotojams galima būtų ir daugiau, jei ne tokie dideli mokesčiai, – atlyginimų temą pratęsia įmonės savininkas A. Mekšriūnas. – Vien „Sodrai“ per mėnesį reikia sumokėti daugiau kaip tūkstantį eurų – mažai įmonei tai labai daug. Dar vanduo, elektra, mokestis už atliekų išvežimą. Tiesa, atliekas mes rūšiuojame ir parduodame – atsiimame tai, ką sumokame.“
Dėl darbų ir klientų įmonės vadovas nesiskundžia – darbai einasi gerai, klientų nestokoja, o neretai susidaranti eilutė liudija apie paslaugos reikalingumą ir vėl verčia galvoti apie plėtrą. „Autorovikoje“ remontuojami automobilių kėbulai, važiuoklės ir varikliai, montuojamos padangos ir atliekama ratų geometrija, pildomos kondicionavimo sistemos – atliekami visi transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto darbai, o parduotuvėje galima įsigyti būtiniausių autoprekių.
Įmonės „Autorovika“ klientai – ne tik vietiniai ir aplinkinių kaimų automobilininkai, bei ir iš tolėliau, o darbuotojai – eržvilkiškiai. Įmonėje šiuo metu dirba 9 darbuotojai.
Rieda ir netvarkingi automobiliai
Bendrovės direktorius irgi nesėdi kabinete, bet ir pats diagnozuoja automobilių gedimus bei juos šalina. A. Mekšriūnas turi didelę ne tik verslininko, bet ir automechaniko patirtį. Verslą jis pradėjo dar 1991 metais – tuomet įsteigė individualią įmonę ir savo namų garaže remontavo automobilius. Nuo 1999 iki 2013 m. įmonės savininkas savo įmonėje nedirbo, bet buvo vieno didžiausių Lietuvoje autoservisų tinklo „Kemi“ darbuotojas – meistras ir serviso vadovas.
Įdomu tai, kad ilgai šioje srityje dirbantis A. Mekšriūnas pastebi, kad daugelis vairuotojų savo automobilių neprižiūri taip, kaip reikėtų. „Greičiausiai tai dėl pinigų trūkumo. Ant lapo surašome visas automobilio bėdas, tačiau klientai nurodo, kai ką remontuoti, o kai ko ne. Klientas renkasi. Taigi keliuose, ko gero, važinėja ir techniškai ne itin tvarkingų automobilių“, – sako eržvilkiškis automobilių remonto specialistas.
Moko dirbti jaunimą
Kone visi „Autorovikos“ darbuotojai – dar gana jauno amžiaus. Verslininko A. Mekšriūno požiūris į jaunimą – labai palankus, jis nebijo į savo įmonę priimti praktikantų.
„Jau ne vieną praktikantą turėjau – priimu, nes kur jie išmoks dirbti, jei niekas nenorės priimti. Pastebėjau, kad iš mokyklų jie ateina nelabai mokėdami dirbti. Pajamų už praktikantus įmonė negauna, bet žiūriu į ateitį – jei žadi plėstis, reikia pasiruošti darbuotojų, nes su profesiniu mokymu pas mus bėda – visi puola į aukštąsias, o paskui sėdi „maksimose“, – sakė A. Mekšriūnas. Tačiau verslininkas įsitikino ir tuo, kad, deja, ne visi jauni žmonės nori išmokti ir ne visi nori dirbti.
A. Mekšriūnas neabejoja, kad Užimtumo fondo parama plečiant verslą tikrai labai svari, bet nuo didesnių ir dažnesnių projektų įgyvendinimo pristabdo nemenkos nuosavos investicijos ir reikalavimas kaip garantiją dar turėti ir nemažą indėlį banke.
„Šiemet dar ne, bet kitais metais yra minčių vėl plėstis ir kurti naujų darbo vietų, taigi praktikantai yra mūsų žvilgsnis į ateitį“, – neslepia A. Mekšriūnas.
Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Štulienė informavo, kad šiais metais Jurbarko rajono verslininkai pateikė 7 Vietinių užimtumo iniciatyvų projektus, kuriuos įgyvendinus būtų sukurta 20 naujų darbo vietų. „Kol kas projektai yra svarstymo stadijoje. Laukiame atsakymo iš Lietuvos darbo biržos“, – sakė specialistė.
Danutė KAROPČIKIENĖ