Rugpjūčio 31-ąją, apie 17 val., ant Seredžiaus piliakalnio sukniubo vyras. Žmogus greitai prarado sąmonę, nustojo kvėpuoti.
Į pagalbą atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai iškart suprato – teks ne tik gaivinti, bet ir „paskraidyti“ laiptais – jiems teko skubiai kopti į patį kalno viršų. Būtent tenai stovėjo persigandę žmonės, kurie mojavo rankomis ir kvietė kuo greičiau užlipti.
„Karštą dieną „apsiginklavus“ gaivinimo aparatūra, bėgti į statų piliakalnį buvo tikras išbandymas. Pasiekus pacientą ir įvertinus jo būklę, nustatyta klinikinė mirtis, skilvelių virpėjimas. Pacientas tris kartus defibriliuotas ir stabilizuota jo būklė. Nors teko dirbti ekstremaliomis sąlygomis, labai džiaugiamės, kad žmogui galėjome padėti ir išgelbėti jo gyvybę. Pacientas pristatytas į Kauno klinikas tolimesniam gydymui. Dėkojame mums geranoriškai padėjusiai, atsitiktinai ten buvusiai jaunuolių grupelei, kurie padėjo pacientą atnešti iki GMP automobilio“, – apie neeilinę medikų patirtį rašoma Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties socialinio tinklo profilyje.
Medikų pastangas įvertino ir sveikatos problemų turėjusio vyro artimieji.
„Nuoširdus ačiū Kauno rajono greitosios pagalbos brigadai, kuri padėjo išgelbėti mano vyro gyvybę tokiomis sudėtingomis sąlygomis, vyrą ištiko klinikinė mirtis ant Seredžiaus kalno. Ačiū jums už gelbėjamas gyvybes“, – rašė artimieji.
Savo ruožtu specialistai žmonėms primena, kad pirmosios pagalbos įgūdžiai būtini kiekvienam. Padėti sveikatos problemų turinčiam žmogui, iki atvyks medikai – gali kiekvienas. Todėl rekomenduojama lankyti pirmosios pagalbos kursus, reguliariai atnaujinti įgūdžius.
„ŠVIESOS“ inform.